Koronavirus - říct nebo neříct?

Anonymní
25.9.20 19:54

Koronavirus - říct nebo neříct?

Zdravím, stala se mi taková nepříjemná věc. Je mi 18, chodím na střední a bydlím na intru, který je součástí naší školy. Včera nám bylo oznámeno, že jeden ubytovaný byl pozitivně testován na COVID-19. Není žákem naší školy ani se s ním nevídám. Už je v karanténě. Byli testování jeho spolubydlící a čeká se na výsledky. Mám pochybnosti, jestli to doma říct. Můj otec je v důchodovém věku a současnou situaci velmi prožívá. Mamka je docela v pohodě, ale přeci jen nechci aby si dělala o tátu starosti. Upřímně si myslím, že spíš z toho bude doma zbytečně haló, ale zas nechci nic tajit. Na druhou stranu bych ráda našim ušetřila nervy. Snad chápete ten rozpor. Jak byst se rozhodli v mojí situaci? Říct či neříct? Díky za všechny názory. (Anonymitu snad chápete.)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8018
25.9.20 19:57

Neříkat. neni proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2960

Mluv s vašima na rovinu, nic netaj, nikomu tím neprospěješ. Oni jsou ti dospělí, kteří s tou informací musí nějak naložit. Poradí si s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4853

Neřekla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5274
25.9.20 19:58

Pokud nemáte příznaky a nemáte přímý kontakt s positivně testovaným, tak bych neříkal nic. Není potřeba přihazovat další hysterii. Zprávy a dokumenty na NOVE to zvládnou víc než dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
25.9.20 20:00

Nerikala bych nic. O nic nejde. Neni zrovna moc pravdepodobne, ze se nakazite od nekoho s kym se nevidate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 20:06

@Veveří já už jsem taky dospělá, ale to je vlastně jedno, viď? To já jsem tady ten malej fracek. Nevěřím, ze se otec zmůže na cokoli jiného než na hysterii. Když vidím, co předvádí u těch zmíněných zpráv na NOVĚ. Za všechny ostatní příspěvky děkuji, nebudu říkat nic, zbytečná panika. Ještě je tu varianta říct jenom mamce.

• Citovat
  • Nahlásit
11420
25.9.20 20:09

Ahoj, nic neříkej, je velmi malá pravděpodobnost nákazy. Jestli to tatínek tak prožívá, ušetříš mu tím zbytečný stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 20:11

A co takhle říct jim to a případně za nimi tedy jeden víkend nejezdit? :nevim:
Jako upřímně bych nebyla ráda, kdybys dojela domů a vybalila to, aniž bych se mohla rozhodnout, zda chci podstoupit to riziko nebo ne..

• Citovat
  • Nahlásit
1211
25.9.20 20:21

To jsi ve větším riziku, že jsi nemocná, když jedeš metrem :nevim:
Neříkala bych nic, nechápu proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 20:21
@Anonymní píše:
A co takhle říct jim to a případně za nimi tedy jeden víkend nejezdit? :nevim:
Jako upřímně bych nebyla ráda, kdybys dojela domů a vybalila to, aniž bych se mohla rozhodnout, zda chci podstoupit to riziko nebo ne..
to už je bezpředmětné. Už jsem doma. Navíc bych ani neměla kam jít, přes víkend se intr zavírá. Leda někam ke kamarádce no, ale být tam 3 dny je mi blbé.
  • Citovat
  • Nahlásit
27712
25.9.20 20:28

Prožívajícímu důchodci bych fakt nic neříkala, pokud jsi s pozitivně testovaným nepřišla do styku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2960
25.9.20 20:33
@Anonymní píše:
@Veveří já už jsem taky dospělá, ale to je vlastně jedno, viď? To já jsem tady ten malej fracek. Nevěřím, ze se otec zmůže na cokoli jiného než na hysterii. Když vidím, co předvádí u těch zmíněných zpráv na NOVĚ. Za všechny ostatní příspěvky děkuji, nebudu říkat nic, zbytečná panika. Ještě je tu varianta říct jenom mamce.

Tak nic neříkej a nepokládej zbytečné dotazy. A omlouvám se, že jsem přehlédla tvoji dospělost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9151
25.9.20 20:44

Nic bych jim neříkala. Já před poslední návštěvou u rodičů taky nezmínila, že máme nakaženou kolegyni, se kterou jsem se tři měsíce neviděla a pracuje na úplně jiném oddělení. Máma je taky z televize úplně zblblá a každá neduha, kterou cítí, je hned Covid. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 20:54
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama