Ukončení karantény bez testu

Anonymní
24.9.20 21:55

Ukonceni karanteny bez testu

Chapu to spravne, ze po 10denni karantene v pripade pozitivniho covidu, je clovek uz oficialne vyleceny a muze do prace a ven? Uz se nedelaji dalsi testy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.9.20 21:57

Ano je to tak. Oficiálně vyléčený je to správné slovo. Myslím, že tam je ještě podmínka, že poslední 3 dny je člověk bezpříznakový.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 21:58

Bratr měl test pozitivní v pondělí a bylo mu řečeno, že může další pátek do práce, pokud už od pondělka nebude mít žádné příznaky.. takže ano, už mu žádný další test nedělali.. prosím anonym nebo smazat, zdravotní informace i příbuzném

• Citovat
  • Nahlásit
64164
24.9.20 22:06

Motáš karanténu a izolaci. V karanténě je kontakt, bez prokázané pozitivity a karanténu ukončíš jen negativním testem. Pozitivní osoba je v izolaci a izolace končí 10. den bez testu, pokud jsi alespon 3 dny bez příznaků a nepracuješ ve zdravotnictví a v soc. službách. Tma je třeba ukončit izolaci neg. testem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
24.9.20 22:08
@Anonymní píše:
Chapu to spravne, ze po 10denni karantene v pripade pozitivniho covidu, je clovek uz oficialne vyleceny a muze do prace a ven? Uz se nedelaji dalsi testy?

ano ano, ale musí být 3 _ 4 dny bez příznaků

navíc na něj pak platí 90 denní „poslanecká imunita“ a dále již nemusí podstupovat testy, karanteny a nic dalšího a má pokoj i oficiálně, je z toho „venku“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 22:29

@Lama Lama takze ja jako kontakt teoreticky pozitivniho manzela bych mohla svou karantenu ukoncit svym neg. testem? Nebo je treba pockat, az bude mit po izolaci? @Borrealis to by bylo super, akorat mam mesic do porodu a pred vstupem do porodnice by ho asi stejne testovali
Manzel byl na testech, jeste nevime vysledek, ale jsem z toho na prasky, kdybychom byli cela rodina v karantene, to si radsi tu svobodu koupim

• Citovat
  • Nahlásit
15536
24.9.20 22:32

Za mě důvod, proč se to teď tak šíří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24684
24.9.20 22:37
@Borrealis píše:
ano ano, ale musí být 3 _ 4 dny bez příznakůnavíc na něj pak platí 90 denní „poslanecká imunita“ a dále již nemusí podstupovat testy, karanteny a nic dalšího a má pokoj i oficiálně, je z toho „venku“

s tou „poslaneckou imunitou“ jsme to ani nevěděla…
Ještě mám technický dotaz ke karanténě. Pokud je člověk bezpříznakový nebo je v ní kvůli pozitivitě v rodině/na pracovišti atd, prostě mu běží lhůta, ale je bez potíží. Může jet na svou zahradu v kolonii, na chatu s vlastním pozemkem, na svoji chalupu? Za předpokladu, že tam bude sám nebo jen s rodinou, se kterou stejně bydlí? Přesun výhradně autem od startu do cíle, bez vylejzání…
Netýká se to mě, ale zajímá mě to obecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64164
24.9.20 22:40
@Bubla Bůčková píše:
Za mě důvod, proč se to teď tak šíří…
Co? Teda ne co se šíří , ale ce je ten důvod?
@Anonymní píše:
@Lama Lama takze ja jako kontakt teoreticky pozitivniho manzela bych mohla svou karantenu ukoncit svym neg. testem?

Pokud je pozitivní manžel, je 10 dní v izolaci, po deseti dní cajk a může do světa a má 3 měsíce bingo. Ty budeš jako jeho kontakt 10 dní v karanténě, propustí tě zní po negativním testu. A klidně můžeš za dva dny do další karantény po kontaktu s dalším pozitivním a tak furt dokola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64164
24.9.20 22:43
@pe-terka píše:
s tou „poslaneckou imunitou“ jsme to ani nevěděla…
Ještě mám technický dotaz ke karanténě. Pokud je člověk bezpříznakový nebo je v ní kvůli pozitivitě v rodině/na pracovišti atd, prostě mu běží lhůta, ale je bez potíží. Může jet na svou zahradu v kolonii, na chatu s vlastním pozemkem, na svoji chalupu? Za předpokladu, že tam bude sám nebo jen s rodinou, se kterou stejně bydlí? Přesun výhradně autem od startu do cíle, bez vylejzání…
Netýká se to mě, ale zajímá mě to obecně.

Je to neschopenka, tu prostě musíš trávit na jednom místě, obvykle v místě trvalého pobytu. A vycházky pochybuji, že ti někdo napíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
24.9.20 22:43
@Lama Lama píše:
Pokud je pozitivní manžel, je 10 dní v izolaci, po deseti dní cajk a může do světa a má 3 měsíce bingo. Ty budeš jako jeho kontakt 10 dní v karanténě, propustí tě zní po negativním testu. A klidně můžeš za dva dny do další karantény po kontaktu s dalším pozitivním a tak furt dokola.

ano

a kdo chodí dostatečně pořád na testy, s vysokou pravděpodobností při 6 nebo 7 ém vyhrává bingo a je konečně positivní a má poslaneckou imunitu

:palec:

už mám borce co tam byli 6 - 7 - 8 krát a při tom 7 - 8 to konečně měli TAM
:mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
24.9.20 22:44

@pe-terka

může
nahlásí se kde bude trávit izolaci

je celkem jedno zda jí tráví na pustém svém hradě, zámku, chatě nebo někde bůhví kde

musí bejt v izolaci tzn nelézt mezi lidi, nesmí se ubytovat v hotelu, rekreačním zařízení, ale jinak může bejt kde chce, je třeba hlásit kde je… zejména pokud potřebuje neschopenku tak hlásit místo pobytu musí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15536
24.9.20 22:49

@Lama Lama jako spíš jeden z důvodu, nedoleceni běhají venku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24684
24.9.20 22:53
@Borrealis píše:
@pe-terka

může
nahlásí se kde bude trávit izolaci

je celkem jedno zda jí tráví na pustém svém hradě, zámku, chatě nebo někde bůhví kde

musí bejt v izolaci tzn nelézt mezi lidi, nesmí se ubytovat v hotelu, rekreačním zařízení, ale jinak může bejt kde chce, je třeba hlásit kde je… zejména pokud potřebuje neschopenku tak hlásit místo pobytu musí

rozumím. Takže přesun byt - zahrada - byt v rámci jednoho dne možný není? Mě to napadlo, když byl v karanténě známý (bezpříznakově), co má byt ve městě a zahradu v kolonii na jeho okraji. Nikam se teda nepřesouval, pronudil se doma. Jak padl jedenáctý den, mazal na zahradu :dance:
Jestli měl neschopenku nevím, spíš ne.

Příspěvek upraven 24.09.20 v 22:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
24.9.20 22:53
@Borrealis píše:
ano

a kdo chodí dostatečně pořád na testy, s vysokou pravděpodobností při 6 nebo 7 ém vyhrává bingo a je konečně positivní a má poslaneckou imunitu

:palec:
už mám borce co tam byli 6 - 7 - 8 krát a při tom 7 - 8 to konečně měli TAM :mrgreen:

Tak dlouho čekali ve frontě na testy, až to chytli. Doufám, že měli radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama