Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Anonymní
22.9.20 18:34

Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka

Dnešní zkušenost z nejmenované základní školy v ČR.
Dítě sedí ve škole s dítětem, jehož rodič má prokázaný covid. Do včera ono dítě ještě chodilo do školy. Tato skutečnost je sdělena učitelem pouze dětem ve třídě (1.stupeň). Rodiče žádnou oficiální informaci od školy nedostali. Info po kontaktování ředitele: Kvůli GDPR nemůže informaci potvrdit ani vyvrátit. Ono dítě testováno nebude. Bude pouze 10 dní v karanténě. Dle hygieny na testy nemusí. Vyučování bez roušek bude pokračovat i nadále normálně.
Tzn. Toto dítě, pokud bylo pozitivní, mohlo roznášet už celý minulý týden a včera virus po celé třídě. Nikoho to nezajímá, nikdo to neřeší. Děti se prostě netestují. Čekejme, zda onemocní naše děti nebo my a uvidíme. Že máme v rodině x rizikových osob? Nezájem. Čekejme.
Jsem znechucená a naštvaná.
Anonym - důvěrné info nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23082
22.9.20 18:39

Všichni se dnes ať už prokazatelně nebo nevědomky s někým pozitivním setkali. Je tvoje volba, zda se necháš - a své dítě - testovat. Aby se testovali úplně všichni povinně…to nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
22.9.20 18:40

Pozitivních dětí může být půlka třídy a bez příznaků stejně nikdo nic nepozná, pokud by se denně všichni netestovali…pokud jste rizikoví, měli byste se chránit sami, ne? a nespoléhat na cizí lidi kolem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19137
22.9.20 18:45

Tak tedy také bych čekala, že lidé v povinné karanténe, tedy ti, co se setkali s nemocným, budou testovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13832
22.9.20 18:47

Vždyt je to úplně jedno. co furt všichni řeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6828
22.9.20 18:49

A co s tím chceš dělat? Jakmile na to přišli, dítě od Vás izolovali. Má stát teď zaplatit testy celé třídě? Nebo celé škole? Nebo jake řešení si představuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 18:51
@Monchichik píše:
Pozitivních dětí může být půlka třídy a bez příznaků stejně nikdo nic nepozná, pokud by se denně všichni netestovali…pokud jste rizikoví, měli byste se chránit sami, ne? a nespoléhat na cizí lidi kolem…

Prijde mi naprosto logicke, aby byl testovan zak, ktery ma doma nakazeneho rodice. Dospely, kdyz se setka s nakazenym clovekem, tak jde na testy. Dite ne. Proc?
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 18:53
@kacz píše:
A co s tím chceš dělat? Jakmile na to přišli, dítě od Vás izolovali. Má stát teď zaplatit testy celé třídě? Nebo celé škole? Nebo jake řešení si představuješ?

Otestovat to dite, aby se zjistilo, zda to nemohlo roznest ve tride. Logicky.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
3962

@kacz no u nas to tak treba bylo, jedno dite nakazeny, cela trida sla do karanteny a vsechny deti na test.To stejny ve skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
@Anonymní píše:
Prijde mi naprosto logicke, aby byl testovan zak, ktery ma doma nakazeneho rodice. Dospely, kdyz se setka s nakazenym clovekem, tak jde na testy. Dite ne. Proc?
Zakl.

To se zeptej hygieny, ne mě ;) každému řeknou něco úplně jiného…dítě jde do karantény, během těch 10 dní by se to projevilo, pokud by bylo nakažené…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50416
22.9.20 18:54

Mam momentalne podobnou zkusenost. Dite ma v rodine nekolik nakazenych. Po zjisteni jsou vsichni pochopitelne v karantene. Cekam, jak to bude ted? Jestli nas zavolaji na testy nebo co bude :nevim:. Jeste jsem se k tomu diteti naklanela a sla mu neco ukazovat opakovane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
22.9.20 18:55
@Anonymní píše:
Otestovat to dite, aby se zjistilo, zda to nemohlo roznest ve tride. Logicky.
Zakl.

no tak to roznese a co má být? já si stejně myslím, že kolem nás možná i my sami jsme nakažení, jen bezpříznakoví…nemůžeš denně testovat celou republiky a pořád dokola někoho posílat do karantény…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 18:55
@hanka.br. píše:
Všichni se dnes ať už prokazatelně nebo nevědomky s někým pozitivním setkali. Je tvoje volba, zda se necháš - a své dítě - testovat. Aby se testovali úplně všichni povinně…to nechceš.

Precti si asi jeste jednou, co pisu. Jde mi o to otestovat to dite, co ma doma nakazeneho rodice.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
11713
22.9.20 18:56

A jestli by to dite bylo pozitivni, tak co se s tim zmeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 18:58
@Monchichik píše:
no tak to roznese a co má být? já si stejně myslím, že kolem nás možná i my sami jsme nakažení, jen bezpříznakoví…nemůžeš denně testovat celou republiky a pořád dokola někoho posílat do karantény…

Tak ty asi nemas stary nemocny rodice nebo ti na nich nezalezi.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama