Covid a leidenská mutace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.21 11:12

Covid a leidenska mutace

Dobrý den, obracím se tady na vás jelikož teď řeším nepříjemnou situaci. Nevím jestli zbytečně plaším nebo plaším oprávněně ale mám už 6let odhalenou leidenskou mutaci a při těhotenství jsem si musela ředit krev. Pak jsem to vlastně celou dobu neřešila až do dnes. Můj obvodní to nikdy se mnou neřešil jen si to zapsal do karty. Před týdnem jsem zjistila, ze jsem pozitivní na covid ale nemám skoro žádné příznaky, par dni mě bolela hlava a ztratila jsem čich a to je cele. Jenže včera mě začali hrozně bolet nohy, večer to došlo do fáze ze jsem se jen tak tak udržela ve sprše na nohou. V noci jsem skoro nepsala jelikož nemůžu v klidu ležet a furt si musím najít pro nohy nějakou správnou polohu aby to nebolelo. Ráno jsem se nemohla zvednout z postele, ostrá bolest jakoby takové teplo nedokážu to popsat a tak jsem začala pátrat na netu a našla jsem diskuzi o tom ze i pacienti s mirnym průběhem měli problém ze se jim udělali krevní sraženiny. Na to jsem hned tedy volala obvodnimu a ten mi po 2 hodinách konečně převzal telefon od sestřičky a řekl ze s tím nemá zkušenost a ze na dálku se mnou resit nic teď nemůže a napsal mi něco na bolest a prý uvidím jestli mi to pomůže a když tak až po karantene se to bude řešit.. Jsem v šoku a jsem naštvaná a bojím se, že je to opravdu nějaká krevní sraženina.
Bolí mě to v zahybu z druhé strany kolene a vystreluje to do lytek a stehen a bolí o i v klidu když nic nedělám. Prosím mate s tím někdo zkušenost? Co mám dělat? I kdyby to nebylo nic vážného byla bych raději kdyby mě někdo vyšetřil a to nejhorší vyloučil.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1501
23.11.21 11:27

Dneska, aby si clovek “zbytecne” volal záchranku, aby ho nekdo vyšetřil, aby nedoslo k průšvihu. Pak nemaji byt přetížené nemocnice, kdyz obvodak řešit covid jen po telefonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
23.11.21 11:29

No přístup toho doktora mě celkem udivuje.
Když to lýtko rukou zmáčkneš, taky to bolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
23.11.21 11:32

Sestra i mamka (taky Leiden) dostaly hned injekce na ředění, když měli pozitivní covid. Já jsem teda teď těhotná, injekce nasazeny nemam, ale hematoložka mi říkala, ze je potřeba kdyžtak hned redit. Zkusila bych to přes tu hematologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71645
23.11.21 11:33

Šla bych do nemocnice na nějaký interní příjem/spolecny prijem/ pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
23.11.21 11:35

Já teda nevím, jsem lékař jiné odbornosti, ale pacient, který je predisponován k tromboze pokud by byl pozitivní na covid, který, jak už víme ty sraženiny dělá, by mě teda v klidu nenechal.
Jak píšou holky, asi bych tedy vyhledala pomoc v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 11:36

@guineapig mírně tam citim bolest když to zmáčknu, není to nějak víc drastické po zmačknutí.

• Citovat
  • Nahlásit
846
23.11.21 11:38
@Anonymní píše:
@guineapig mírně tam citim bolest když to zmáčknu, není to nějak víc drastické po zmačknutí.

Každopádně je to podezřelý. Opravdu jdi raději na pohotovost nebo do nemocnice na příjem, jak píše lama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
23.11.21 12:00

No, říká se, že trombóza v obou nohou najednou nevzniká, pokud tě tedy bolí obě. Já jsem momentálně taky covid plus, taky leidenská mutace, i tu trombózu jsem si v minulosti střihla (po sekci, tím jsem se pak dozvěděla, že mám vlastně leidenskou mutaci).
Já po pozitivním testu na covid a telefonátu se svým cévařem mám léky na ředění nasazené. A můžu říct, že mě teď taky nohy bolely jeden den a dost jsem se zvládla sama vystresovat. Být tebou, tak to řeším, bohužel, ve výsledku jsme to my sami, kdo jsou za své zdraví odpovědní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 12:16

Holky a jste očkované, doporučili vám to lékaři. Já mám taky problém se srážlivosti krve + tehule 26 tt a nevím jestli se mám očkovat. Každý mudr mluví jinak. Kdybych nebyla těhotná, tak bych se asi očkovat nechala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 12:21

Taky mám Leidena. Covid jsem měla loni s nepříjemným průběhem, ale v nemocnici jsem nebyla, léky na ředění krve nedostala. Očkovaná jsem a bez problémů. Zakladatelko, běž na pohotovost, můžeš mít trombózu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 12:23
@Anonymní píše:
Taky mám Leidena. Covid jsem měla loni s nepříjemným průběhem, ale v nemocnici jsem nebyla, léky na ředění krve nedostala. Očkovaná jsem a bez problémů. Zakladatelko, běž na pohotovost, můžeš mít trombózu.

A neposloz mě na pohotovosti taky do hajzlu ze jsem covid pozitivní?

• Citovat
  • Nahlásit
850
23.11.21 12:32
@Anonymní píše:
Holky a jste očkované, doporučili vám to lékaři. Já mám taky problém se srážlivosti krve + tehule 26 tt a nevím jestli se mám očkovat. Každý mudr mluví jinak. Kdybych nebyla těhotná, tak bych se asi očkovat nechala.

Já jsem se očkovat stihla ještě před těhotenstvím. Ale nyní mám už vic jak 7 měsíců od druhé dávky a hematoložka mi v každém případě doporučuje i třetí dávku - říká, že Leiden, covid a těhotenství je dost blbá kombinace. Gynekolog je hodně podobného názoru. Já jsem si teda myslela, že očkování v těhotenství řešit nebudu, ale asi půjdu i na tu třetí dávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
23.11.21 12:33
@Anonymní píše:
A neposloz mě na pohotovosti taky do hajzlu ze jsem covid pozitivní?

Zavolej jim dopředu ať se na tebe nachystají a nepošlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 12:36
@Ivusska777 píše:
Zavolej jim dopředu ať se na tebe nachystají a nepošlou.

Ano, zavolej klidně na 155 a zeptej se, co máš dělat. Ošetřit tě musí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat