Paragraf covid

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
557
22.11.21 18:58

Paragraf covid

Holky prosím vás, syn pozitivni na covid. Potřebuji paragraf, doktorka si neni jistá :zed: :zed: píše na covid ošetřovačku lékař nebo je nějaký chytrý formulář na netu? Měla jste některá? :think: :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4441
22.11.21 19:11

Dle selského rozumu snad dětský lékař ne?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
22.11.21 19:19

@Anix Taky jsem to brala jako hotovou věc, ale doktorka mi řekla, že to jistě neví jestli není formulář na netu jak teď schvalovali tech 80% :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25865
22.11.21 19:19

Normálně OČR dětský lékař. Myslím, že jí většina doktorů může závidět, že ještě nemá zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
22.11.21 19:25

@Aspera děkuji :-) blbý je že si posedím doma zadarmo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7539
22.11.21 19:27
@faraod píše:
@Aspera děkuji :-) blbý je že si posedím doma zadarmo :(

Proč zadarmo, normální OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25865
22.11.21 19:29
@faraod píše:
@Aspera děkuji :-) blbý je že si posedím doma zadarmo :(

Přesně, normální OČR. Proč zadarmo.

Příspěvek upraven 22.11.21 v 19:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79416
@faraod píše:
@Anix Taky jsem to brala jako hotovou věc, ale doktorka mi řekla, že to jistě neví jestli není formulář na netu jak teď schvalovali tech 80% :think:

Zadnych 80% zatim neschvalili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557

@Havlova ano ale 16dní mi stačit nebude… než jsme se dostali na test tak uplynul skoro týden..dnes se potvrdil PCR.. takže chápu-li dobře ještě 14dní izolace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5538
22.11.21 19:33

Tak do pcr testu ošetřovné a pak tvoje karanténa. Prvně teda papír od dětské a pak od tvého dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 19:34

[

Máme to stejně. Dneska volala zástupkyně, že syn je pozitivní, ať si pro něj dojdeme. Na PCR jdeme až ve středu, výsledky snad budou ve čtvrtek, od tý doby se asi počítá karanténa, takže doma bude dalších 14 dní. Tenhle týden má muž dovolenou, pak bude doma sám. Na OČR nárok nemám, když mu bylo 10let a je bez příznaků.

• Citovat
  • Nahlásit
7539
22.11.21 19:36
@Anonymní píše: [Máme to stejně. Dneska volala zástupkyně, že syn je pozitivní, ať si pro něj dojdeme. Na PCR jdeme až ve středu, výsledky snad budou ve čtvrtek, od tý doby se asi počítá karanténa, takže doma bude dalších 14 dní. Tenhle týden má muž dovolenou, pak bude doma sám. Na OČR nárok nemám, když mu bylo 10let a je bez příznaků.

Karanténa se počítá od té středy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
22.11.21 19:36

@Náměsíčná no na mě se karanténa nevztahuje jsem bez příznaků a očkovaná..co na to říct :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7539
22.11.21 19:39
@faraod píše:
@Havlova ano ale 16dní mi stačit nebude… než jsme se dostali na test tak uplynul skoro týden..dnes se potvrdil PCR.. takže chápu-li dobře ještě 14dní izolace?

Dneska byl odběr? 14 dní od odběru. Jestli nejsi očkovaná tak ty karanténa. Na tu je neschopenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8001
22.11.21 19:56

@faraod

teď mě to přišlo, tak to sem dávám:

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha 22. 11. 2021

Vystavování tiskopisů pro žádost o ošetřovné při nařízení karantény dítěti nebo při
uzavření školského zařízení

Rodiče, kteří musí zůstat doma s dítětem kvůli nařízené karanténě nebo uzavřené školce, škole či třídě, se často ptají, jakým tiskopisem uplatnit nárok na ošetřovné a kdo příslušný
tiskopis vystavuje. ČSSZ proto jednotlivé situace rekapituluje.

Ošetřovné je dávkou, která se přiznává mimo jiné z důvodu:  Péče o dítě mladší 10 let z důvodu nařízené karantény (ať už u samotného dítěte nebo osoby,
která o něj jinak pečuje).  Péče o zdravé dítě mladší 10 let proto, že bylo nařízením příslušného orgánu uzavřeno školské
nebo dětské zařízení, do kterého dítě dochází (z důvodu havárie, epidemie, jiné nepředvídané
události). To platí, i pokud je uzavřena např. jen jedna nebo několik tříd.

Nárok na výplatu ošetřovného se v případě karantény dítěte uplatňuje potvrzením orgánu ochrany
veřejného zdraví (nebo ošetřujícího lékaře) na předepsaném tiskopise o nařízení karantény. Pro
výplatu dávky je pak třeba potvrdit trvání karantény, a to předložením tohoto potvrzení příslušného
orgánu ochrany veřejného zdraví (nebo ošetřujícího lékaře) na předepsaném tiskopise o trvání nebo
ukončení karantény.

Právní úprava počítá s tím, že hygienické stanice, které nařizují karanténu u dětí či osob, které o ně
jinak pečují, také návazně na tyto své úkony budou uvedené skutečnosti potvrzovat na příslušných
dávkových tiskopisech nemocenského pojištění. Jde o dvoudílný průpisný tiskopis „Rozhodnutí
o potřebě ošetřování (péče)“ používaný praktickými lékaři a pediatry, kteří však nemohou být nuceni
k jeho vystavování v případech, kdy rozhodoval orgán ochrany veřejného zdraví. Tiskopisem, kterým
se případně potvrzuje trvání karantény pro účely nároku na ošetřovné, je pak tiskopis „Potvrzení
o trvání potřeby ošetřování (péče)“.

V případě, kdy krajská hygienická stanice rozhodne o nařízení karantény u jednotlivých dětí, aniž by
bylo rozhodnuto o uzavření školského/dětského zařízení, má rovněž vystavit i Rozhodnutí o potřebě
ošetřování/péče.

Pokud krajská hygienická stanice nařídí uzavření školského zařízení či jeho části, vystaví příslušné školské zařízení na základě podkladů zaslaných krajskou hygienickou stanicí rodičům tiskopis „Žádost
o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)“. Tiskopis slouží jako
potvrzení daného školského nebo dětského zařízení a je veřejně k dispozici na ePortálu ČSSZ.

Pokud škola nebo její část nebyla uzavřena, ale karanténa byla nařízena konkrétnímu
dítěti, je třeba, aby se rodiče se žádostí o vystavení rozhodnutí o potřebě ošetřování
obrátili na orgán, který konkrétnímu dítěti nařídil karanténu, tedy na krajskou
hygienickou stanici nebo lékaře.

ČSSZ resp. OSSZ je orgánem provádějícím nemocenské a důchodové pojištění a není orgánem
ochrany veřejného zdraví, tudíž ani nerozhoduje o uzavření školského zařízení či o nařízení karantény
konkrétní osobě. ČSSZ resp. OSSZ řeší až následek uzavření školského zařízení nebo nařízení
karantény dítěti, kterým může být např. uplatnění nároku na ošetřovné na dítě mladší 10 let jako
dávky nemocenského pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat