Covid antibiotika

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.12.21 19:21

Covid antibiotika

Brali jste někdo při zjištění pozitivního testu na Covid antibiotika?
Bylo to k něčemu?
Máte zkušenost s Azitromycin Sandoz 500mg?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53
2.12.21 19:25

Antibiotika na vir? Úplně k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
2.12.21 19:26

A jako k čemu by to asi tak bylo? Při přidružený bakteriální infekci určitě. To máš doma balení a přemýlíš co s ním? Radši to odnes do lékárny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29729
2.12.21 19:28
@Anonymní píše:
Bylo to k něčemu?
Máte zkušenost s Azitromycin Sandoz 500mg?

můj otec tato atb dostal na předpis od lékaře, když měl vloni covid - vyléčil se, měl průběh jako „chřipku“, horečky, kašel, únava,
jak by to dopadlo, kdyby atb nebral, se nedá zjistit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19140
2.12.21 19:30

Antibiotika ber jedině až ti na poničené plíce nasedne bakteriální infekce. Když máš prokázanou bakteriální nákazu přec CRP a antibiotika ti napíše lékař.

A rozhodne nelupej antibiotika na virovou infekci jen tak, natož podle rad internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29729
2.12.21 19:33
@Ou píše:
Antibiotika ber jedině až ti na poničené plíce nasedne bakteriální infekce. Když máš prokázanou bakteriální nákazu přec CRP a antibiotika ti napíše lékař.A rozhodne nelupej antibiotika na infekci jen tak, natož podle rad internetu.

když má covid, tak jí nikdo CRP dělat nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
2.12.21 19:34
@stinga píše:
můj otec tato atb dostal na předpis od lékaře, když měl vloni covid - vyléčil se, měl průběh jako „chřipku“, horečky, kašel, únava,

Pokud šlo opravdu o otce, tak ok. Pokud sis to ale přečetla na fb (vím, že to tam nějaký pán zmiňoval, že se po tomhle vyléčil), tak na to radši zapomeň. Každopádně tvůj ošetřující lékař ti určitě poví, že léčit covid antibiotiky je pěkná pytlovina.
Edit. Pardon, teď vidím, že neodpovídám zakladatelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26319
2.12.21 19:40
@stinga píše:

Můj taky dostal ATB na covid a průběh slušný. Jaký by byl bez nich netušíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
2.12.21 19:42
@AnetkaAnke píše:
Antibiotika na vir? Úplně k ničemu.

Ale není to k ničemu. Pokud má doktor podezření, že může nasednout bakteriální infekce, tak to předepíše. A doporučuji lékaře poslechnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7116
2.12.21 19:42
@stinga píše:

proč by jí nedělal?? 8o

denně máme pac. s covidem, a CRP se dělá docela často…

minulý týden byl hustokrutý a brutální, tento týden se zda o něco lepší…tak snad…
:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
2.12.21 19:43

Já mívala Azitromycin na virózy co mi donesly děti ze školky a u mě to končilo zánětem dutin. Doktorka mi říkala, že to má i antivirový efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
2.12.21 19:46
@jannina1 píše:
Ale není to k ničemu. Pokud má doktor podezření, že může nasednout bakteriální infekce, tak to předepíše. A doporučuji lékaře poslechnout.

Pokud má doktor podezření, tak je to jasná věc. Ale brát to jen tak na blind bez doporučení lékaře? Nerozumím tomu, proč se zakladatelka neporadí se svym ošetřujícím lékařem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
2.12.21 19:48
@stinga píše:

Tak, pokud by doktor zvažoval ATB u covidu, tak by minimálně CRP udělat měl. My tedy odběry děláme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66446
2.12.21 19:51
@Anonymní píše:
Bylo to k něčemu?
Máte zkušenost s Azitromycin Sandoz 500mg?

Ne.. ani mimino nic nedostalo.. bojujeme s tím teď.. jen prášky a sirupy na odkašlávání :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38254
2.12.21 19:51
@jita22 píše:
Já mívala Azitromycin na virózy co mi donesly děti ze školky a u mě to končilo zánětem dutin. Doktorka mi říkala, že to má i antivirový efekt.

Spíš jsi ji nepochopila. Pokud byl bakteriální původ nemoci, nasadila antibiotika. Na viry antibiotika nezabírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat