Covid doma

369
19.1.21 17:04

Covid doma

Zdravím,
zajímaly by mě vaše zkušenosti.
Mám doma covid pozitivní dítě (doneslo si to že školky).
Na testech bylo před 8 dny, je bez příznaků.
My s manzelem jsme byli včera a jsme negativní!
Moc to nechápu, jsme s ním doma 24 hodin denně, je to dítě, co se šťourá všude možně, občas prskne, olizuje kdeco, muchla se ke mne…však víte, jak to je s malými dětmi. Nijak ho neizolujeme.
Moc mi nedochází, jak můžeme být negativní.
Prcek sám to má minimálně těch 8 dní, možná i dýl, nakažlivý je člověk ještě dřív, než se to u něj projevi… A my nic.
Teď v podstatě nevím, jak se chovat… Končí mu karanténa v patek, nám ještě pár dní povinně pokračuje i přes negativní testy.
Do kdy je nakažlivý? Co když to pak ještě od něj chytneme „na poslední chvíli“ a budeme to roznášet?
Máme jít při jistotu ještě na další testy? Kdy, aby to bylo objektivní?
Jde mi o to, že se často normálně vídáme s rodiči, k tomu manželovy děti z prvního manželství, zaměstnání… Nerada bych to předávala dál…
Mel jste to někdo podobně?
Diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9087
19.1.21 17:06

Je úplně běžné, že se další lidi v domácnosti nenakazi. Na testy bych už nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19108
19.1.21 17:09

To dítě má nejspíš malou virovou nálož a klidně je možný, že vy jste to bezpříznakově už prodělali. Nech si udělat test na protilátky a uvidíš. My jsme se doma nakazili všichni, ale všichni máme příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
19.1.21 17:09

To je normální, málokdy se nakazí celá rodina. Pokud nemá příznaky, tak ta lehčí forma ani nebývá tolik nakažlivá. Jestli chceš mít jistotu, tak rodičům se ještě týden po karantene vyhni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52495
19.1.21 17:56

U nás se zase nenakazily děti od dospělých, a to jsme se nijak neseparovali. A znám takových případů spoustu, včetně dětí, co to nechytly od rodičů, aby si to pak za měsíc-dva dotáhly odněkud, kde byly s nakaženým jen v celkem krátkém kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 18:09

My jsme doma pozitivní všichni kromě dcery. Já mám nejvýraznější příznaky z celé rodiny už 9. den, manžel už skoro bez příznaků a syn byl úplně bez příznaků. Neizolujeme se v rámci rodiny nikdo.

• Citovat
  • Nahlásit
901
19.1.21 19:01

Buďte v klidu, víc než 40% testů je falešně pozitivních, škoda, že synovi neudělali tři testy po sobě, to bys koukala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
820
19.1.21 19:13

Já byla pozitivní, dcera taky, syn a manžel negativní. Začali jsme se radovat, že nám končí karanténa a bum, přesně 14 dní od mého pozitivního testu manžel ztratil čich, tak jsme si dali další kolečko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
19.1.21 21:12
@Janli píše:
To dítě má nejspíš malou virovou nálož a klidně je možný, že vy jste to bezpříznakově už prodělali. Nech si udělat test na protilátky a uvidíš. My jsme se doma nakazili všichni, ale všichni máme příznaky.

Ja pořád přemýšlím, jestli na ty protilátky jít. Dá mi to něco? Covid jsem prodělala s minimálními příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
19.1.21 21:14
@K92 píše:
Já byla pozitivní, dcera taky, syn a manžel negativní. Začali jsme se radovat, že nám končí karanténa a bum, přesně 14 dní od mého pozitivního testu manžel ztratil čich, tak jsme si dali další kolečko…

Manžel když byl pozitivní o 5 dnů později než já, tak jsme s ním doma být nemuseli, skončila nám karanténa/izolace 10. den po pozitivním testu. Nesměli jsme mít žádné příznaky, ale jinak jsem mohla 11. Den do práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22741
19.1.21 22:14
@LennyL1 píše:
Buďte v klidu, víc než 40% testů je falešně pozitivních, škoda, že synovi neudělali tři testy po sobě, to bys koukala.

Myslis falesne negativni, vid? :zed: Jinak pro zakladatelku, nechte si za mesic udelat protilatky, jestli chcete vedet, na cem jste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22741
19.1.21 22:16
@Nell2 píše:
Manžel když byl pozitivní o 5 dnů později než já, tak jsme s ním doma být nemuseli, skončila nám karanténa/izolace 10. den po pozitivním testu. Nesměli jsme mít žádné příznaky, ale jinak jsem mohla 11. Den do práce

Vsak oni taky ne, jedine syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
19.1.21 23:22
@karkarka píše:
Je úplně běžné, že se další lidi v domácnosti nenakazi. Na testy bych už nešla.

je to úplně naopak

obvykle sa nakazí všichni, co žijí pospolu

/ negativní test ještě neznamená, že dotyčný není nakažen /

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
19.1.21 23:25

@mroe

s těmi protilátkami je to těžké

mnoho spolehlivě to prodělavších žádné měřitelné protilátky nemá

aneb, pozitivní protílátky nám řeknou mnoho

negativní protilátky nám žel neřeknou vůbec nic :nevim:

když breberu schroustá hned první slizniční bariera a poté buněčná imunita, tak se tělo ani nenamáhá s protilátkama, ví že je nepotřebuje, netvoří je, je to normální
přesto je pak již odolné

a naopak, v nemocn. opodál máme sestřičku, co se v rámci testování protilátek testla - -vysoce pozitivní, nechápala kde k tomu přišla
a do měsíce koronošem onemocněla, zjevně ten její test ukázal něco jiného než její reálné specif. protilátky :nevim:

takže – zmatek nad zmatek, žel bohu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7064
19.1.21 23:27
@Borrealis píše:
je to úplně naopak

obvykle sa nakazí všichni, co žijí pospolu

/ negativní test ještě neznamená, že dotyčný není nakažen /

Toto tvrzení dokládáš, prosím, nějakými reálnými daty? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat