Umožnění distanční výuky?

Anonymní
18.1.21 09:17

Škola covid

Holky, hezké ráno. Prosím o radu, v tomto vůbec nevím, jak postupovat…dcera navštěvuje praktickou školu, nyní byla se mnou doma cca 25 dní kvůli mému onemocneni-covid. Měla jsem těžký průběh a byla jsem v nemocnici. Měla by už nastoupit do školy, ale bohužel jsem zjistila, že je polovina školy v karanténě a šíří se covid. Přesto všechno její třída funguje. Dle mě je jen otázka času, kdy se to dostane k nim. A já mám upřímně strach, že se opět nakazime. Jsem rizikový pacient, covid prodelan 2×. Je nějaký zákon, který mi může umožnit distanční výuku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
397
18.1.21 09:22

Jestli zákon, to nevím, ale určitě můžete žádat o individuální plán…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10635
18.1.21 09:23

Opravdu uvazujes o tom, ze ji das do skoly? Kdyz sama ses rizikova? Neblazni! Vse vysvetli ucitelce a domluv se s ni, v tomhle by nemel byt problem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 09:51
@Ketris píše:
Opravdu uvazujes o tom, ze ji das do skoly? Kdyz sama ses rizikova? Neblazni! Vse vysvetli ucitelce a domluv se s ni, v tomhle by nemel byt problem..

Já právě vůbec nevím, co dělat. My jedeme už 4 karanténu, mezitím jsem byla dlouho na kyslíku, učitelka už je mírně naštvaná, že je furt doma…a nevím jak ji omluvit tedy :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
715
18.1.21 10:01

Dcery spoluzak nebyl ve skole od brezna. Celou dobu jede distancne, duvod je rizikova osoba v domacnosti… tak bych se zkusila domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24638
18.1.21 10:09
@Anonymní píše:
Já právě vůbec nevím, co dělat. My jedeme už 4 karanténu, mezitím jsem byla dlouho na kyslíku, učitelka už je mírně naštvaná, že je furt doma…a nevím jak ji omluvit tedy :nevim:

A doma s děckem něco děláte? Prostě se školou komunikuj a zajisti, aby nebyla pozadu, i když do školy fyzicky teď chodit nebude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
18.1.21 10:10
@Anonymní píše:
Já právě vůbec nevím, co dělat. My jedeme už 4 karanténu, mezitím jsem byla dlouho na kyslíku, učitelka už je mírně naštvaná, že je furt doma…a nevím jak ji omluvit tedy :nevim:

Učitelka je jinak normální? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
18.1.21 10:10

Já bych se spíš šla domluvit s ředitelkou, jaké jsou vůbec možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
18.1.21 10:21

Domluv se s ucitelkou na způsobu kontroly probrane latky. Aby věděla, ze dítě zvládá vše, co má. Treba by byla ochotna treba se s dcerou spojit online, a vyzkouset si ji. Plus posilat pravidelně úkoly, které vam zadává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16520
18.1.21 10:21
@Anonymní píše:

A vysvětlila si situaci? Požádala o individuální plán?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
18.1.21 10:22

Máme v rodine případ kdy byly děti doma i když probíhala normlani výuka ve škole (jeden na prvním stupni, druhy gymnázium ). Domluvili si to s řediteli a žádný problém, učili se distancne. Mají taky rizikovou osobu doma. Podle mě by vám to umožnit měli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
18.1.21 10:55

Mohla by fungovat veta „z duvodu rizikove clena domacnosti omlouvam XY z vyuky“. Pokud s ucitelkou neni domluva, tak ma dite rymu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 12:55

Tohle se určitě musí řešit s vedením školy. Učitelka nemůže uvolnit na více než 3 dny. A domluvit se na individuální plán. Není v možnostech učitele učit všechny úvazkové hodiny ve škole a ještě k tomu zajišťovat distanční výuku. Sice si dost lidí myslí, že nemáme co na práci a máme hrozně moc volna, ale kdo zkusil, tak ví, že to není pravda. Že tomu, co děláme v hodinách předchází dost práce a příprava na distanční výuku je časově o dost náročnější. Alespoň když to člověk dělá svědomitě, aby to k něčemu bylo

• Citovat
  • Nahlásit
21697
18.1.21 13:00
@Serpentini píše:
Učitelka je jinak normální? 8o

ano, učitelka může být naprosto normální - třeba vidí, že dítě v domácí výuce nepostupuje tak, jak by postupovalo ve škole. Pak se nedivím, že se zlobí. Třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21697
18.1.21 13:02

A pro zakladatelku:

mluv s učitelkou. Na distanční výuku (jako online hodiny) nárok nemáš, protože dítě má chodit do školy. Ale můžeš si domluvit, že budeš dítě učit doma z důvodu tvého rizika - pak bys měla dostat od učitelky soupis práce a termín, do kdy předložíš ke kontrole. Některé školy to možná budou chtít mít oficiálně přes ředitele.

Ale chce to komunikovat a ne se rovnou ohánět zákonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat