Mohu jít na poštu vybrat peníze když mám prodlouženou karanténu?

4928
19.1.21 12:54

Mohu jít na poštu?vybrat penize

Když mám prodlouženou karanténu? :roll: docela mi to hoří a potřebuju vybrat peníze které mi přišly složenkou. Mohou to nějak zjistit? že jsem vybírala peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21224
19.1.21 12:58

Ohromné takovou věc psát na internet. Já bych měla strach, že když to napíši - zeptám se takhle veřejně, tak mě někdo může tím spíš popotahovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
19.1.21 12:59

Nemuzes, muže ti přijít kontrola nebo tě někdo udat :nevim: navíc pokud jsi nakažená, nemáš karantenu jenom preventivně, tak si na par facek o tom jenom uvažovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
19.1.21 13:00

Ne nemůžeš, karantena znamená, že máš být zavřena doma. Ohrožuješ tím ostatní.
Pokud si nebyla pozitivní ale jen přišla do kontaktu s někým kdo byl, tak je to menší riziko, ale i tak je to nezodpovědné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
19.1.21 13:01

Díky takovým jako jste vy, je v karanténě půlka světa!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
19.1.21 13:02

Někdo té udá a můžeš jít i sedět. Podstoupila by si toto riziko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1808
19.1.21 13:04

A proc ji mas prodlouzenou? Kvuli nekomu, nebo jsi pozitivni? Hele to je divnej dotaz, tak na tu postu bez a nikomu to nerikej, jako elektricky obojky, ze ti vubechne hlava, kdyz vyjdes pres prah snad jeste nemame ne? Kdyz ti tady lidi napisou, ze ne nemuzes, tak tam nepujdes? Nebo tam pujdes stejne? Jestli jsi nemocna, neni to buh vi jak zodpovedne, ale proste kdyz to jinak nejde, tak si vyber cas, kdy chodi nejmin lidi, vem si dve rousky, rukavice, desinfekci a bez :nevim: nee, fakt se nikde nerozsviti kontrolka, pozor, pani Gabinka byla na poste..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19108
19.1.21 13:06

Samozřejmě, že můžeš pokud jsiv karanténě. Pokzd by jsi byla pozitivní a v izolaci, tak nesmíš vystrčit nos z domu, ale v karanténě máš povoleno udělat nezbytné nákupy a to, co nemůžeš zařídit jinak. Složenku, kterou nikomu jinému na poště nevydají, si za dodržení hygienických pravidel vybrat můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19108
19.1.21 13:08
@Anonymní píše:
Ne nemůžeš, karantena znamená, že máš být zavřena doma. Ohrožuješ tím ostatní.
Pokud si nebyla pozitivní ale jen přišla do kontaktu s někým kdo byl, tak je to menší riziko, ale i tak je to nezodpovědné

Přestaň hysterčit a aspoň si nastuduj aktuální informace :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
19.1.21 13:08

Zkus si zavolat na poštu, vysvětli jim situaci a zeptej se zda složenou proplatí někomu z tvých známých s tvým OP.
Pokud si v karantene, tak by si chodit neměla, od čeho by ta karantena pak byla? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
19.1.21 13:11

Pokud máš nařízenou karantenu a nejsi pozitivní tak můžeš, samozřejmě rouška a rukavice s sebou. (Muzes provádět nezbytně nutné věci)
Pokud pozitivní jsi tak bohužel nesmíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
19.1.21 13:12
@Janli píše:
Samozřejmě, že můžeš pokud jsiv karanténě. Pokzd by jsi byla pozitivní a v izolaci, tak nesmíš vystrčit nos z domu, ale v karanténě máš povoleno udělat nezbytné nákupy a to, co nemůžeš zařídit jinak. Složenku, kterou nikomu jinému na poště nevydají, si za dodržení hygienických pravidel vybrat můžeš.

Takováhle karanténa ovšem postrádá smysl, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13420
@GabinkaCh píše:
Když mám prodlouženou karanténu? :roll: docela mi to hoří a potřebuju vybrat peníze které mi přišly složenkou. Mohou to nějak zjistit? že jsem vybírala peníze?

Testovana jsi byla? Pokud negativne, tak bych tam sla.
Pokud pozitivne, pak nejsi v karantene, ale v izolaci, a nemas mezi lidmi co delat. V tom pripade pozadat postu o doruceni domu nebo prodlouzeni ulozni doby (pokud to odesilatel nevyloucil).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19421
@Anonymní píše:
Někdo té udá a můžeš jít i sedět. Podstoupila by si toto riziko?

zas bych brzdila tu hysterii 8) chápu, že ji chceš vyděsit, ale sedět za něco takového určitě nepůjde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
19.1.21 13:13

Asi v rámci vlastniho pocitu odpovednosti bych tam nejdrive zavolala a zkusila se domluvit, jestli by ti to nedovezli, důchody se taky rozvazi koneckoncu. Druha varianta, zda by vydali nekomu blizkemu, o cemz ovsem pochybuju, to si nikdo na triko nevezme, pokud nemáte nějakou pidi vesnickou postu kde se znate. No a kdyz nepujde jinak, tak dodrzet hygienicka pravidla a proste jit, v karantene si teoreticky i nakoupit jiz muzes, kdyz nemas jak jinak to udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat