Covid 19 a strach před porodem

Anonymní
22.8.20 20:57

Covid strach před porodem

Ahoj holky,
Jdu si k vám pro radu nebo spis se vypovídat. Manželům nejbližší kolega (jsou spolu v malem kanclu, denní kontakt, často spolu i jezdí autem) se dnes vrátil z týdne v Římě. Řím dnes hlásil rekordní pocty nakažených. Nevím jestli pri pobytu nosil roušku, rikal jen, ze v letadle ji neměl protože se mu při letu dělalo špatně. Mám dva týdny před porodem a nebojím se ani tak o sebe jako o mimco a co by to přineslo být nakažena vzhledem k porodu a poporodni péči. U nás jsou už zakázané i návštěvy v porodnici, takže uz i tak je to pro mě celkem stresující. Bohužel po návratu z Itálie povinna karantena ani testy nejsou, manžel si taky dovolenou nechce brát, chce si ji nechat až se mimco narodí. Mohla bych odjet na par dnů k rodicum, ale to je skoro 200 km a nevím jestli bych se stihla pripadne vrátit, v místní porodnici rodit nechci. Já nevím jestli to dělají ty hormony a to, ze už se soustředim hlavně na porod, asi už to nedokážu racionálně posoudit. Sem zbytečně hystericka když mám strach nebo jsou moje obavy oprávněně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.8.20 21:00

Jsi zbytečně hysterická. Uklidni se, Tvůj stres teď miminku ubližuje víc než Covid. Nikam bych nejezdila. Tyhle hysterické matky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9286
22.8.20 21:01

To, že měl nebo neměl roušku by mě moc nezajímalo. On v tom totiž není žádný rozdíl, ta ho opravdu neochrání.
Popravdě všichni lidé, co znám a byli v karaténě, k tomu přišli potém, co strávili čas s někým, kdo byl v zahraničí.
Ten kolega není ochoten udělat si testy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
22.8.20 21:04

Buď v klidu, k porodu manžela pustí, tebe by v žádném případě neoddelili od miminka a kdyby se snažili tak se nesmíš nechat. Ale ani kdybyste se nakazili, tak stejně pro dítě je nejdůležitější kontakt a matkou, tak bys holt nosila roušku. Co se týče návštěv, tak otec dítěte není návštěva ale zákonný zástupce a dítě má právo na nepřetržitou přítomnost zz. Tudíž už záleží na tom, jak by byl asertivní a dokázal si vybojovat za vámi přijít, samozřejmě s ohledem na ostatní maminky a miminka a jeho zdraví. Samozřejmě by musel být naprosto zdravý že.. Držím palce ať je vše ok :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25032
22.8.20 21:07

@atekram5 pokud bude manžel pozitivní, tak zcela jistě u porodu nebude, to teda fakt ne. Ani pokud bude v karanténě, když bude pozitivní ten kolega.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
22.8.20 21:09

@vokishka tak jasně, ale zatím neví ani kolega jestli něco má nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25032
22.8.20 21:11
@atekram5 píše:
@vokishka tak jasně, ale zatím neví ani kolega jestli něco má nebo ne

To ne, ale nemůžeš napsat, že tam zcela jistě bude. No, možná ne. Jinak tu byl zajímavý deníček o porodu covid pozitivní. Na druhou stranu je teď skoro větší pravděpodobnost chytit to tady v obchodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.20 21:12

@atekram5 Jasně, takže “já jsem porodila, já mám právo na všechno” a pustíme tatínka v karanténě k porodu a každý den ho na celý den pustíme do porodnice za svým dítětem. Bože, to mimino si užijí oba dost a dost. Když to nejde, tak to nejde. Nevystavíme přeci z rozmaru hysterické matky ostatní nákaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
22.8.20 21:16

V karantene bude až bude kolega pozitivní, do té doby ne že.. A jasně, pokud by byl v karantene tak k porodu nepůjde ani nikam. Každopádně hlavní je, že se nemusí zakladatelka bát, že by jí třeba chtěli brát dítě atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
22.8.20 21:39

Aj ten rekordný počet nakazenych v Ríme je furt menej než dnes (a posledných pár týždňov) v ČR, takže čo sa tohto týka skôr tvoj manžel nakazí kolegu.

Ale mňa by teda zaujímalo, jak to je ak rodička musí ísť do karantény - do 2-3 dní od prepustenia z pôrodnice by malo ísť mimco k pediatrovi, lenže čo ak sú rodičia v karanténe? Majú smolu a majú proste dúfať že je všetko v poriadku až kým karanténa neskončí? Alebo niekde vyšetria aj takéto dieťa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
22.8.20 21:42

On jim ten covid ještě někdo žere jo? :mrgreen:
Kdyby měl jeho kolega normální chřipku, jen by neměla název covid, taky budeš panikařit? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
22.8.20 21:45

Vůbec se ti nedivím, že máš obavy o sebe a svoje novorozeně. Fakt jsem ráda, že už mám děti maličko odrostlejší a ač to mohou ze školky, nebo školy také přinést, už to prostě není bezbranné miminko, se kterým musím x krát do měsíce k pediatrovi na vážení, očkování… k tomu šestinedělí. To je právě oč tu běží ta ohleduplnost k lidem, kteří jsou oslabení a normálně by jim ta čínská chřipka nic neudělala. Bohužel jsme obklopeni nechápajícími ignoranty všeho, kteří řeší jenom sebe já já já jenom já.
Takže přeju anonymní ať to vše hladce a ve zdraví zvládne a má kolem sebe ohleduplnou rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18577
22.8.20 21:47

@Elfido no toto je zajímavé téma, na to se tady ještě nikdo nikdy neptal,
asi by přivezli autem dítě k pediatře, dali ho za dveře, pediatra by ho prohlédla a zase by jim ho strčila za dveře :mrgreen: jako s nákupem nakaženým nebo lidem v karanténě :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
22.8.20 21:47
@BeNiPe píše:
On jim ten covid ještě někdo žere jo? :mrgreen:
Kdyby měl jeho kolega normální chřipku, jen by neměla název covid, taky budeš panikařit? :nevim:

Kvôli chrípke by jej hygiena nenariadila karanténu, nezakazala otca u porodu a nemusela by okolo nej pôrodná asistentka poskakovat v skafandri. Ak vieš čítať tak sa zakladateľka nebojí samotnej nákazy, ale toho čo z toho vyplýva z hľadiska prístupu zdravotného personálu k nej, porodu a novorodencovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18577
22.8.20 21:52

@Elfido je tady deníček o porodu korona nakažené rodičky, stačí pohledat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu