Covidový zápal plic

1832
14.2.21 10:51

Covidový zápal plic

Zdravím, tohle je spíš dotaz na zdravotníky a na ty kdo se s tímhle onemocněním setkali. Když někomu diagnostikují covidový zápal plic je takový pacient automaticky přijatý do nemocnice? Nebo je to možné vyležet i doma?

Poprosila bych notorické rýpalky ať si sednou na prsty a nic nepíší. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
720
14.2.21 10:54

Ležela jsem doma s prášky na kašel a teplotu. Pokyny od lékařky z nemocnice, ležet, pít, odpočívat. Měla jsem oboustranný, ale dobrou saturaci plic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19732
14.2.21 11:06

Lze vyležet i doma, když není stav špatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49654
14.2.21 11:11
@PeBa12 píše:
Zdravím, tohle je spíš dotaz na zdravotníky a na ty kdo se s tímhle onemocněním setkali. Když někomu diagnostikují covidový zápal plic je takový pacient automaticky přijatý do nemocnice? Nebo je to možné vyležet i doma?Poprosila bych notorické rýpalky ať si sednou na prsty a nic nepíší. Děkuji
:nevim: zalezi prece na celkovem stavu. Nemusi byt automaticky hned ve spitale.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
14.2.21 11:16

@PeBa12 Ne, nepřijímá se do nemocnice automaticky. Rozhoduje celkový stav, někdo to doma zvládne, někdo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1832
14.2.21 11:17
@Baba píše: :nevim: zalezi prece na celkovem stavu. Nemusi byt automaticky hned ve spitale.

Dobrý, dobrý mě jen zajímalo jestli je možný tohle doma normálně vyležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 11:31

Kolegyne matka 70, zapal plic v dusledku covidu, udelali saturaci a rekli, ze dobry a poslali zpatky domu.
Doslova ji rekli, ze kdyby byla bezdomovec, nechali by si ji tam, ale protoze ma kam jit, byt zije sama, ma to zvladnout doma, protoze malo luzek.
Nemocnice Pribram, Stredocesky kraj.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 11:53

Také nemocnice Příbram - saturace nic moc, odvezla mne záchranka dopoledne do nemocnice, poležela jsem si na kyslíku, saturace se zlepšily. Rozmýšleli co se mnou, měli jedno místo…nakonec jsme se domluvili, že večer pojedu domů a když to neudejchám, zavolám si záchranku znovu a už tam zůstanu… Taky jsem na ně sama tlačila, že chci domu, mám dvě malé děti…Dostala jsem kupu prášků…
Užila jsem si krušných 14 dní, ale rozdejchala jsem to…Místo v nemocnici dostal někdo potřebnější. Co vím, tak když to jenom trochu jde, lifrujou domů co to jde…
Místa fakt moc nejsou, všichni byli v nemocnici ochotní, až na jednu sestru ze záchranky, která mě nechtěla původně odvézt, že jako saturace ještě ujdou. Ale naštěstí rozhoduje doktorka, která rozhodla jinak…nález na plicích ano, ale nic dramatického…Ale problémy mám doteď, kašel, únava…je to cca měsíc a půl, stálé vyšetření na plicním…
Prostě jsem jen potřebovala kyslík, hoooodně kyslíku…
Prosím anonym…

• Citovat
  • Nahlásit
1832
14.2.21 12:40

Všem moc děkuji za reakce… Zajímalo mě to z důvodu, protože známý měl tuhle diagnózu, v nemocnici nebyl a nezvládl to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
15.2.21 07:23

Kolega oboustranny zapal, 40tky spatne dychal nemohl se nadechnout poradne. zachranka ho odvezla a poslala po rtg domu. Nemeli misto. Protoze se dusil manzelka ho zavezla do jine nem a tam si ho nechali na kysliku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat