Jak jste se nakazili covidem?

11.2.21 23:19

Jak jste se nakazili covidem?

Ahoj, klidně mě ukamenujte, ale docela šílím z toho, aby Covid nedostali mí blízcí. Já to mám za sebou, nakazila jsem se od manžela, který onemocněl v práci. Zajímá mě, jestli je pravděpodobné, že se člověk nakazí v obchodě/MHD, prostě tam, kde má nějakou „ochranu“.
Pokud chcete, napište prosím, jak u vás k nákaze došlo.
Poprosila bych o slušnost, pokud je to možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1697
11.2.21 23:33
@veselamuchomurka píše:
Ahoj, klidně mě ukamenujte, ale docela šílím z toho, aby Covid nedostali mí blízcí. Já to mám za sebou, nakazila jsem se od manžela, který onemocněl v práci. Zajímá mě, jestli je pravděpodobné, že se člověk nakazí v obchodě/MHD, prostě tam, kde má nějakou „ochranu“.
Pokud chcete, napište prosím, jak u vás k nákaze došlo.
Poprosila bych o slušnost, pokud je to možné.

To je podle mě nejpravděpodobnější možnost. Nakazit se v MHD kde je spousta lidí a v supermarketech. Ochrana typu rouška/ respirátor ty je podle mě k ničemu.
Když je nosíme tolik měsíců - asi jediné pravidlo, které dodržujeme všichni a nemocní stoupají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
11.2.21 23:33

Vubec netusim, kde jsem se nakazila. Nikdo v okoli nakazeny nebyl. Zbyva jen obchod (rouska, dezinfekce) nebo venku od lidi, co bobovali na stejnem kopci nebo jestli jsem na neco sahla (knofliky na vytahu, na semaforu) :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 23:41

@smajlik345 Já Ti nevím, mě obchod moc pravděpodobný nepřijde. Pracuji ve velkém hypermarketu, denně jsme ve styku s tisíci lidmi..jsem v přímém a blízkém kontaktu, ne jen přes plexisklo, sahame na peníze a věci, na které všichni sahají.. a přesto jediné nakažené kolegyně se nakazily doma od manželů, kteří to přinesli z práce..jednu jsem dokonce vozila autem, s tím, že ona roušku neměla, já ano..a jsme jedni z posledních v našem okolí rodiny a přátel, kdo se nenakazil.

• Citovat
  • Nahlásit
18947
11.2.21 23:43

Nakazili jsme se celá rodina, ale já jsem měla příznaky jako první. Manžel chodí do práce, děti do školky, já chodila jen na nákupy a do školky. V obchodě mám vždycky roušku, dezinfikuju ruce i madlo vozíku. Přesto jsem to byla pravděpodobně já, kdo se nakazil jako první a nákazu donesl domů. Takže nejspíš v tom obchodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18947
11.2.21 23:44
@Anonymní píše:
@smajlik345 Já Ti nevím, mě obchod moc pravděpodobný nepřijde. Pracuji ve velkém hypermarketu, denně jsme ve styku s tisíci lidmi..jsem v přímém a blízkém kontaktu, ne jen přes plexisklo, sahame na peníze a věci, na které všichni sahají.. a přesto jediné nakažené kolegyně se nakazily doma od manželů, kteří to přinesli z práce..jednu jsem dokonce vozila autem, s tím, že ona roušku neměla, já ano..a jsme jedni z posledních v našem okolí rodiny a přátel, kdo se nenakazil.

Nebo jste to prodělali bez příznaků a ani o tom nevíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1207
11.2.21 23:59

Nakazit se můžete kdykoliv, kdekoliv a odkohokoliv, ani to nezjistíte, když se setkáte bezpřiznakovym nakaženým jak se už píše výše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 00:01

To mi nepřijde vzhledem k mé váze moc pravděpodobné. Plus jsem skoro denně v úzkém kontaktu s rodiči, kterým je hodně přes sedmdesát, mají vysoký tlak a cukrovku a také nikdo nic. Syn chodí do školky, i kdyby byl bezpříznakový, asi by někoho nakazil, ale školka byla naposledy v karanténě v září, takže nikdo s covidem nelehl..plus ostatní kolegyně a kolegové to samé..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 00:25

Já jsem se nakazila v práci - speciální škola. Děti roušky většinou nenosí nebo na půl žerdi, my dospělí nosíme. Někteří kolegové už jedou druhé kolo…

• Citovat
  • Nahlásit
3074
12.2.21 00:30

Já upřímně vůbec nevím. Do práce nechodím, tak asi někde venku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
12.2.21 00:48

Já sice nakažený nebyl(snažím se dodržovat rozestupy a chodím s respirátorem), ale lidi z rodiny to měli z práce. A vím i o nákaze z hospody, ještě z přelomu září - října, než došlo k omezení. Jinak předpokládám, že MHD, případně supermarket. Ono je úplně super když stojíš u pokladny a další člověk za tebou stojí 30 cm. Tam nejde už ani tak o covid, jako o nějakou osobní zónu a slušnost. Nebo když platíš kartou a člověk zamnou vypadá skoro, že tam ten pin zadá za mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
12.2.21 01:54

@veselamuchomurka Od manžela který s tím přišel z práce. (už dvakrát od začátku epidemie)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19380
12.2.21 06:15

Dcera ze školy. Syn má co měsíc karanténu ve školce z důvodu nakaženého dítěte, takže čekám kdy to bouchne tam :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
12.2.21 06:52

Ja se nakazila v praci, zrovna u nas byli čerstvě 3 pozitivní. Ale nikdo z rodiny ani manžel to nedostal. I pres to, ze jsme s manzelem spali v jedné posteli a jinak se od sebe neizolovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 06:58

Od manžela. Ten to chytil v práci (kolega v kanclu).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat