Jarní prázdniny - Covid

12.2.21 12:39

Jarní prázdniny - Covid

Ahoj všem, poprosím názory, doma se nedá vůbec komunikovat. Vleky se spustí, hotely otevřou - jestli teda. Kdo je pro sedět doma na zadku a kdo pro vyrazit na hory? Mám 2 děti, ale doma peklo, jak jsem nezodpovědná, že nouzový stav nebyl prodloužený neznamená, že se situace zlepšila. A jet na hory je totální nezodpovědnost, výsměch nemocnicím, starším lidem… :oops: JAk to vidíte vy? Argumenty, že čertsvý vzduch je přece to nejlepší - nepochodila jsem. Všude bude nátřesk, v hotelu britská mutace…chjoooo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36781
12.2.21 12:41

Apartman s vlastnim vchodem, ve fronte dodrzuj rozestupy (ha ha), nechod ke stanku ani na verejne WC, to by mohlo byt OK, ne?

edit: tesi me, ze existuji lide, kteri beru v uvahu osobni odpovednost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 12:44

No to je prave blbost, davu se nevyhneme, takze sedet doma:) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
12.2.21 12:48

Tak si zajeďte v sobotu do Kauflandu…to bude určitě bezpečnější. Nejlépe při tom využijte mhd. :zed: Nějak nevidím moc velký rozdíl. Teda asi vidím - ve prospěch těch hor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
12.2.21 12:51

Hodně mě to mrzí a s..e, ale budeme sedět doma na zadeli a podnikat výlety do okolí. Covidu naproti jít nemusím. Doufám ale, že za rok si to vynahradíme se vším všudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10963
12.2.21 12:53

Do hotelu bych nejela. Pronajala jsme si chalupu a budeme spíš jen tak chodit po venku, ani na lyže se nechystáme. Možná využijeme hodpodu, ale taky raději jen jídlo s sebou, Jak jsem to celou dlouhou dobu nijak moc neřešila, ale teď bych to fakt chytit nechtěla. řešíme nějaký zdravotní problém u dcery a nepotřebuji na 10 dní odpadnout nemocná - v lepsím případě.
Jinak teda mám trochu obavy, jaký nastane od pondělí chaos a co to přinese z hlediska epidemie :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
12.2.21 12:56

Jela bych do pronajatý chaty a chodila na běžky.

Jet do hotelu, sedět s ostatníma v jídelně a mačkat se s nima ve frontě na vlek a u stánků s občerstvením nezodpovědné je :nevim: Jenže ono je teď už nezodpovednych tolik, že je to nejspíš fuk… Věštím nám covid na dalších pár let, selekce v nemocnicích jako normu a hodně, fakt hodně mrtvejch. A obtížněji dostupnou zdravotní péči v necovid situacích a o vzdělání, volným čase a sportu škoda mluvit. Kdo si na co troufne a co si urve, to bude mít. Tvoje hory to asi nevytrhnou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 12:57
@modravlocka píše:
Tak si zajeďte v sobotu do Kauflandu…to bude určitě bezpečnější. Nejlépe při tom využijte mhd. :zed: Nějak nevidím moc velký rozdíl. Teda asi vidím - ve prospěch těch hor.

Zodpovědní lidé do obchodů nechodí a nákupy si nechávají vozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
12.2.21 12:58

Zrušením nouzového stavu covid nezmizí. Lepší varianta je ta, že i když něco nebude zakázáno, tak to lidi nebude tolik lákat. kdyby společnost (každý z nás) převzala odpovědnost, pak jsme mohli letos na horách být v klidu. Já bych do hotelu nejela, do chaty či odděleného apartmánu a na běžky jo. Ale na rovinu říkám, že jsem jedna z těch zodpovědnějších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
12.2.21 12:58
@adablahova5 píše:
Ahoj všem, poprosím názory, doma se nedá vůbec komunikovat. Vleky se spustí, hotely otevřou - jestli teda. Kdo je pro sedět doma na zadku a kdo pro vyrazit na hory? Mám 2 děti, ale doma peklo, jak jsem nezodpovědná, že nouzový stav nebyl prodloužený neznamená, že se situace zlepšila. A jet na hory je totální nezodpovědnost, výsměch nemocnicím, starším lidem… :oops: JAk to vidíte vy? Argumenty, že čertsvý vzduch je přece to nejlepší - nepochodila jsem. Všude bude nátřesk, v hotelu britská mutace…chjoooo!

Jak doma peklo? Jako manžel dělá peklo, že chceš někam jet? Snadná pomoc, když je tak chytrej, tak ať se o děti ten tejden postará sám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24851
12.2.21 12:59

Plánuji příští týden na víkend vyrazit, jestli to zase nestopnou.
Ve frontě na vlek natáhneme nákrčníky.

To jsem se víc covidu bála víc včera v čekárně u doktorky, když jsme si šla pro potvrzení a seděli tam v čekárně dva pubošové s rouškou pod nosem, ten jeden u toho ještě popotahoval, vysmrkat se neuměl a nos utíral do ruky, kterou pak patlal po mobilu.
A rodinky spoluobčanů, která naběhla úplně totál bez roušek do večerky k Vietnamcovi. :nevim:

Edit pro rýpavé: Nemovitost mám vlastní a občerstvování u sjezdovek nevyužíváme ani za normálního stavu.

Příspěvek upraven 12.02.21 v 13:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6523
12.2.21 12:59

Vy plánujete hotely a hospody? On někdo věří, že to bude otevřené? Možná pojedou vleky, to asi jo. Ale jinak spíš nějaká chata a vařit si. Chtěli jsme na jarňáky do Egypta, ale jestli pojedou vleky, tak asi vyhraje lyžování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10056
12.2.21 13:02

@zimni.bludiste my nezodpovědní, kterým do vsi nikdo nedoručuje jídlo, chodit nakupovat musíme 🤦

Do konce mi i dítě chodí do školy a dokonce chodíme i ven. Tyhle názory jsou fakt něco 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
12.2.21 13:03

No nevím, jaký je rozdíl jet MHD nakoupit do obchodáku a byt na cerstvem vzduchu na horach, takze za mne hory.
Ale u nas jsme Covid uz meli a tchani jsou uz proockovani, takze nikoho rizikoveho v okoli nemam.
Navic vladni opatreni naprosto postradaji logiku - tri kraje uzavreme, ale jinak rozvolnime? Leva ruka nevi co dela prava? Jak u debilů fakt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2317
12.2.21 13:03

Když si dám na misku vah, že budu chodit do práce, což znamená, že každý den 2× vlezu do metra a autobusu, v práci budu s X dalšími lidmi…nebo si vezmu dovolenou a jen se svou rodinou v chatičce, kde si budeme vařit, pohybovat se na běžkách. Schválně - co je z pohledu šíření virové nákazy nebezpečnější?

Příspěvek upraven 12.02.21 v 13:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat