CPM mozaika omezená na placentu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pety2
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 27.03.18 19:47
CPM mozaika omezená na placentu

Ahoj maminky, jsem v 19. týdnu a při odběru choriových klků mi byla zjisštěna CPM - confined placental mosaicism pro chromozomální vadu na 9. chromozomu, přičemž při následné amniocentéze byla vyloučena vada plodu. Jedná se o mozaiuku ve 30% buněk. Díky bohu, prožili jsme si strašný měsíc, než došly všechny výslekdy a my zjistili, že snad miminko by teda mělo být zdravé. :srdce:
Ale stále mám těhotesntví velmi rizikové, neboť mi hrozí, že vadná placenta nebude dostatečně vyživovat miminko…Jsme tedy pečlivě hlídaná.

Ptám se, zda zde není nějaká další maminka, které byla během těhotenství diagnostikována stejná vada a jak těhotesntví probíhalo, děkuji :kytka:

Reakce:

Lalunta
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 25.05.18 23:20

Ahoj!
Jsem na tom pravděpodobně úplně stejně. Nikde nic jsem o tom nenašla, ani zkusenosti jiných maminek, už jsem chtěla taky založit nové téma.
Nyní jsem v 16.tt, dnes podle utz miminko v pořádku, ale placenta objemná s četnými drobnými cystami (ty tam mám už od 10.tt).
Velmi pravděpodobně je to CPM, nebo tomu říkají triploidní placenta. Na plodovou vodu jsem ještě nešla, mám ten neinvazivní test z krve. Zatím mě jen kontrolujou ultrazvukem a dnes mi udělali tripl test. Taky jsi měla vysoké hodnoty hCG? A jak na tom teď vlastně jsi?

Pety2
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 26.05.18 09:29

@Lalunta
Ahoj! HCG nevím, ono to u mě bylo všechno jinak - žiji v zahraničí a tady se už upouští id NT screeningu a najíždí se plošně na NIPT (ten test z krve) a při něm testují všechny chromozomy - ne jen 13, 18, 21. No, a mi našli parciální trisomii 9. chromozomu, tu následně potvrdili při oděru choriových klků ve 30% buněk placenty a následně tuto vadu nepotvrdili pri amniocentéze v plodu :-) Tedy u mě je diagnostika udělaná dost precizně a CPM je u nás prakticky na 100%. Následně jsem měla velmi pečlivý velký ultrazvuk v 21. týdnu na specializovaném pracovišti a miminko bylo naprosto v pořádku :srdce:

Aktuálně dnes končím 27. týden, miminko prospívá dobře, hlídají mě, jsem pořád nervozní, jestli bude i nadále placenta fungovat dobře, ale pevně věřím, že to půjde dobře a v nejhorším půjde miminko ven trochu dřív, ale s každým týdnem jsem klidnější, že už to zvládne…

Za mě tripl je k ničemu, já osobně bych při podezření neváhala a šla na amniocentézu :nevim: Mám v rozmezí dvou týdnu jak amnio, tak ty klky (ty jsou ještě nebezpečnější) a úplně v pohodě, aspoň přesně vím, jak na tom jsme.

Je to náročné, hlavně ty týdny, než byla hotová diagnostika byl teda nápor na psychiku naprosto strašný, teď jak to utíká a miminko prospívá, tak jsem na tom lépe, ale i tak už se těším, až bude miminko v pořádku venku, moc držím palce, ať je i u vás všechno maximálně v pořádku!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.18 09:59

Moje miminko melo parcialni mozaiku 10. chromozomu, ktera byla diagnostikovana uz ve stadiu blastocysty pri ivf. Taky se vsechno spravilo, genetik rikal, ze embryo/ plod maji tendenci poskozene bunky vyloucit. Dnes je to krasna holcicka.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 26.05.18 10:34
@Anonymní píše:
Moje miminko melo parcialni mozaiku 10. chromozomu, ktera byla diagnostikovana uz ve stadiu blastocysty pri ivf. Taky se vsechno spravilo, genetik rikal, ze embryo/ plod maji tendenci poskozene bunky vyloucit. Dnes je to krasna holcicka.

To se nazývá trisomic rescue, každopádně gratuluji ke zdravému děťátku. :kytka: My taky neřešíme postižení dítěte, to víme, že je zdravé, ale funkci placenty…Testovali Vám pak ještě samostatně placentu (třeba po porodu), jestli byla v pořádku nebo jestli měla danou chromozomální vadu? Já vím, že ta moje je postižená, což je u nás největší problém, protože díky tomu nemusí dostatečně miminko vyživovat a ještě si ji vyžádali po porodu na další výzkum…

Lalunta
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 31.05.18 23:16

@Pety2
Ahoj! Jsem ráda, že pěkně prospíváte, 27 týdnů je už opravdu větší klid, já jsem teprve 17. týden. Dnes jsem byla na další kontrole a placentu mám pořád velkou a s četnými cystami, což ukazuje na CPS. Prosimtě a jak vypadá na utz Tvoje placenta? Doktorka mi říkala, že teda odběr plodovky by byl pro mě celkem rizikový, placenta je přes celou přední stěnu a neví, jak by se tam vyhýbali s tou jehlou. No, jdu ještě na kontrolu do Prenatalu, tak uvidím, co mi řeknou tam.
Více ve zprávě :mavam:

Lalunta
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 31.05.18 23:41

@Pety2
A ten tripl test mi dělali kvůli hodnotě hcg, aby viděli jak klesá. Zatím od 10.tt kleslo ve 13.tt asi o půlku, což je moc dobře.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >