Je kojení bolestivé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 14:57
Je kojení bolestivé?

Ahoj, jsem ted prave v 25 tt a uz od uplneho zacatku me fakt desne boli prsa a bradavky. Mam je hrozne citlive a neumim si predstavit jak bych jeste k tomu kojila… tohle je me prvni tehotenstvi, tak mam otazku jestli je to normalni a jestli to po porodu trochu zmirni? Nebo proste budu takhle pri kojeni trpet? :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinePaniBovaryovaaa
Kecalka 238 příspěvků 27.03.18 15:07

Ano, mě to bolelo šíleně. V těh. mě prsa ani bradavky nebolely, ale po porodu, tím jak se přikládá dítě snad co dvě hodiny (už si to moc nepamatuju :)), tak pak byly celé „jeté“ - popraskané, bolavé a cca tak dva týdny po porodu už mě každé kojení bolelo tak, že jsem si říkala, že se ta vykašlu. Tekly mi slzy, nakonec jsem to zvládla, za nějakou dobu to přestalo a ve finále jsem kojila skoro do tří let :oops:

Kriss Tina
Závislačka 4522 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 15:11

Mě boleli že začátku těhotenství, ale to šlo, horší to bylo ty první týdny kojení, to sem u toho skoro brečela bolesti že sem měla chuť to celé vzdát.

malytlustyhroch
Kecalka 419 příspěvků 27.03.18 15:14

Asi dva tejdny jsem říkala synovi piraňa, pak to přešlo, v těhotenství mě prsa nebolela, ale hooodně se zvětšila - větší podprsenku, bez kostic a z prodyšného materiálu a mazat bepanthenem si už asi zkoušela, že? V těhotenství se dá mazat bepantem proti strijím a při kojení pak bepanten care mastí, za mě můžu fakt doporučit, jak proti strijím, tak pak proti rozžužlanosti fungovaly oba bepantheny dobře, ale cena tomu bohužel odpovídá.

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 27.03.18 15:17

Mě třeba prsa bolely strašně většinou kolem toho 6-7 měsíce… protože se ti začínaií připravovat na kojení, po porodu samozřejmě zezáčku jak budeš dítě přikládat tak se rozbolavějí jak píše paní nahoře budou popraskané a jak tě dítě skousne budeš trpět ale jen chvili musíš to vydržet myslim že to za to stojí. ale jsou dnes dobré mastičky myslím bepanthen ale ten se musí omývat před kojením já používala od medely byl sice dražší kolem 300 Kč, ale je dobrý nemusí se omývat a můžeš vlastně hned kojit mě teda hodně pomáhal
jde o to než si ty bradavky prostě zvyknou takže neboj je to normální…a neboj se toho třeba tě to bolet ani nebude..

malytlustyhroch
Kecalka 419 příspěvků 27.03.18 15:21
@Petistaaa píše:
Mě třeba prsa bolely strašně většinou kolem toho 6-7 měsíce… protože se ti začínaií připravovat na kojení, po porodu samozřejmě zezáčku jak budeš dítě přikládat tak se rozbolavějí jak píše paní nahoře budou popraskané a jak tě dítě skousne budeš trpět ale jen chvili musíš to vydržet myslim že to za to stojí. ale jsou dnes dobré mastičky myslím bepanthen ale ten se musí omývat před kojením já používala od medely byl sice dražší kolem 300 Kč, ale je dobrý nemusí se omývat a můžeš vlastně hned kojit mě teda hodně pomáhal
jde o to než si ty bradavky prostě zvyknou takže neboj je to normální…a neboj se toho třeba tě to bolet ani nebude..

na bepnthen care mast - co je přímo na badavky při kojení - ještě před dvěma lety psaly, že se omývat nemusí. Ale je pravda, že některé jiné bepanthen výrobky na sliznicích pálí, tak ty by nebylo dobré neomýt…

MartinaCV
Kelišová 6241 příspěvků 27.03.18 15:24

Na prsa se používá Purelan mast, může ho olíznout i miminko a hojí snad během minut. Vyzkoušeno osobně. Dceři jsem říkala po porodu piraňa, strašně to bolelo, ale díky kloboučkům a Purelanu se to zvládlo, prsa si zvykla a jak ráda jsem pak kojila i bez kloboučků.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 27.03.18 15:24

Mě prsa bolela celou dobu kojení (4 měsíce) a bylo to pro mě takové, že jsem každé krmení musela vůlí překonat reflex, syna odtrhnout a shodit z klína. Sestra kojila skoro do tří, po dvou letech jí to přestalo bolet. Kamarádka kojila rok a půl a nebolelo jí to nikdy.

selia
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 27.03.18 15:31
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem ted prave v 25 tt a uz od uplneho zacatku me fakt desne boli prsa a bradavky. Mam je hrozne citlive a neumim si predstavit jak bych jeste k tomu kojila… tohle je me prvni tehotenstvi, tak mam otazku jestli je to normalni a jestli to po porodu trochu zmirni? Nebo proste budu takhle pri kojeni trpet? :(

Já tě potěším, měla jsem stejný problém a kojení mně nebolelo nikdy.

Pipet
Generální žvanilka 24028 příspěvků 27.03.18 15:32

Mě teda u obou dětí děsně bolelo, když se přisáli - prvních několik dní /tak 14?/, když se přicucli, to se mi fakt kroutily palce u nohou. Ale šlo jen o pár vteřin, pak už dobré. Tohle přešlo a potom už nebolelo nic.
Dokud mě nezkusili ohlodat, když rostly zuby.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 27.03.18 15:35

Ja mám zase pozitivní zkušenost, bolest u kojení jen trošku, než se bradavky trochu ojely. doporucuji místo bepanthenu koupit purelan! A větrat větrat větrat… Já u obou děti třeba o žádné hrůze nemůžu mluvit

catchthem
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 27.03.18 15:37

Mě nebolelo nikdy nic, kojila jsem do roku a něco. Bolelo pouze, když se Prsa nalila a ne odstrikala jsem nebo prcek zrovna neměl hlad.

ivašot.
Kelišová 5974 příspěvků 27.03.18 15:37

Dceru jsem kojila rok a půl bez jediného problému nebo náznaku bolesti.
Když se narodil syn, přistoupila jsem ke kojení s naprostým klidem a přesvědčením, že to bude bez problémů. Syn se špatně přisával, během dvou dnů jsem měla bradavky krvavé, u levé jsem měla dojem, že mi ji musí ukousnout. Prvních 10 dní opravdu neskutečná bolest, každé přiložení byl boj, abych se vůbec odhodlala. Pak jsme změnili polohu při kojení, bradavky se postupně zahojila a od 2. měsíce pokračovalo kojení hladce jako u dcery až do roka a půl.

Diana69
Stálice 61 příspěvků 21 inzerátů 27.03.18 15:37

V těhotenství u mě bez problémů..ale po porodu hrůza! Rodila jsem císařem a mléko se mi nechtělo spustit. Sestřičky ze mě chtěla za každou cenu vyždímat každou kapku. Kojila jsem klidně co hodinu..musela jsem to zkoušet. Mám veliká prsa a všichni si mysleli kolik nebudu mít mléka, ale opak byl pravdou. Brecela jsem, že už nechci..stejně jsem dokrmovala, ale ne. Pak ta bolest ustupovala.. ale bylo to příšerné. Doufám že ty s tím takové problémy mít nebudeš :)

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 27.03.18 15:47

Kojim prvni dcerku 2,5 mesice a celkem to jde. A to mam citlive a jemne bradavky. Doporucuju mazat Purelanem. Fakt ulevi behem chvilky. Dopredu proste nejde rict, jak to bude zrovna u Tebe ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama