Reklama

Mateřská a dny volna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 11:04
Materska a dny volna

Zdravim chci se zeptat zda mi pri materske nacitaji normalne dny volna… kdyz bude materska od kvetna jestli normálne po skonceni budu mit narok za tech 28 tydnu?:-) nekde jsem cetla ze ano a prekvapilo me to ale ted o tom nemuzu nic najit :mavam:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTwixinka
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 4 inzeráty 27.03.18 11:21

Jestli tím myslíš dovolenou tak ano, ptže mateřská se počítá jako bys byla v práci ;) já třeba nastupovala na MD v půlce srpna a měla jsem nárok na všech 25 dní dovolené a jelikož mi MD přesáhla i do tohoto roku, tak mi ještě proplatí 6 dní dovolené za tento rok :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 11:26
@Twixinka píše:
Jestli tím myslíš dovolenou tak ano, ptže mateřská se počítá jako bys byla v práci ;) já třeba nastupovala na MD v půlce srpna a měla jsem nárok na všech 25 dní dovolené a jelikož mi MD přesáhla i do tohoto roku, tak mi ještě proplatí 6 dní dovolené za tento rok :)

Ano presne to jsem mela na mysli :-) moc dekuju a jak je to s proplacenim?:-) to asi az na konci roku predem to nejak nepujde asi vid?

Uživatel je onlineTwixinka
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 4 inzeráty 27.03.18 11:30
@Anonymní píše:
Ano presne to jsem mela na mysli :-) moc dekuju a jak je to s proplacenim?:-) to asi az na konci roku predem to nejak nepujde asi vid?

já jsem si to všechno vybrala před nástupem na MD, takže jsem odcházela o tři týdny dřív, ale pokud vím, tak když si to nevybereš, tak Ti to proplatí nebo spíš si to vyčerpáš po skončení MD současně s RD ;)

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5150 příspěvků 27.03.18 14:35

Dovolená se proplácí jen při skončení pracovního poměru. Jinak se čerpá. Takže si požádej o čerpání dovolené v návaznosti na MD a až potom o RD v návaznosti na řádnou dovolenou. Nejde být zároveň na RD a na řádné dovolené (ale čerpat rodičovský příspěvek klidně současně můžeš, ten s tím nesouvisí). A zaplatí ti to tak jako normálně, když čerpáš dovolenou jindy - v měsíci následujícím po tom měsíci, ve kterém dovolenou čerpáš. Když to čerpání dovolené bude zasahovat do dvou měsíců, tak ti ta náhrada mzdy taky přijde nadvakrát.

Katus44
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 27.03.18 21:33

@Lendeš Koukám ze o tom asi něco víš :)… a co si vybrat dovcu az po rodič. dovolené? To jde? Me totiž skončí rodičovská v půli srpna, no a do práce půjdu az od září…jak „zabiju“ těch 14 dní v srpnu??

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5150 příspěvků 27.03.18 22:01
@Katus44 píše:
@Lendeš Koukám ze o tom asi něco víš :)… a co si vybrat dovcu az po rodič. dovolené? To jde? Me totiž skončí rodičovská v půli srpna, no a do práce půjdu az od září…jak „zabiju“ těch 14 dní v srpnu??

Pokud budeš mít nevyčerpanou dovolenou (protože sis ji nevybrala před nebo po MD), tak ano, lze ji vyčerpat po skončení RD. Dokonce to zaměstnavatel má takto nařídit. Ale za dobu na RD (v daném kalendářním roce, za který dovolená náleží) se dovolená krátí, pokud je tam zmeškáno 100 a více směn, tak s tím počítej.

Jinak kdybys zbývající dovolenou už neměla, tak je možné požádat o neplacené volno, ale to ti zaměstnavatel nemusí poskytnout.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.18 22:50
@Lendeš píše:
Dovolená se proplácí jen při skončení pracovního poměru. Jinak se čerpá. Takže si požádej o čerpání dovolené v návaznosti na MD a až potom o RD v návaznosti na řádnou dovolenou. Nejde být zároveň na RD a na řádné dovolené (ale čerpat rodičovský příspěvek klidně současně můžeš, ten s tím nesouvisí). A zaplatí ti to tak jako normálně, když čerpáš dovolenou jindy - v měsíci následujícím po tom měsíci, ve kterém dovolenou čerpáš. Když to čerpání dovolené bude zasahovat do dvou měsíců, tak ti ta náhrada mzdy taky přijde nadvakrát.

Heled kdyz nastupuju v polovine kvetna na md a mam 20 dni dovci.. musi mi umoznit vybrat si to vse pred materskou nebo je to jen na dohode a cerpat vse najednou nemohu? Jsem na nemocenske uz mesic takze bych ukoncila neschopenku a od poloviny dubna cerpala dovcu :nevim:

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5150 příspěvků 28.03.18 09:22
@Anonymní píše:
Heled kdyz nastupuju v polovine kvetna na md a mam 20 dni dovci.. musi mi umoznit vybrat si to vse pred materskou nebo je to jen na dohode a cerpat vse najednou nemohu? Jsem na nemocenske uz mesic takze bych ukoncila neschopenku a od poloviny dubna cerpala dovcu :nevim:

Před MD je to na dohodě, jestli vůbec a kolik by ti umožnili čerpat. Po MD to umožnit musí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama