Doktor mě posílá na potrat. Anembryomola?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.03.18 17:19
Doktor me posila na potrat. Anembryomola?

Dobre odpoledne,
Snad mi nekdo s podobnou zkusenosti napise…

Nejsem optimisticka, ale prece jen nevim, co se se mnou deje. Jsem poprve tehotna, dnes bych mela byt 7+2tt. Hned v den vynechane MS jsem sla na krev a hcg bylo 24, rekli mi, ze odpovida tydennimu tehotenstvi (a ne dvoutydennimu, jak jsem si myslela). Za dva dny jsem sla znovu, hcg bylo 50, takze pekne stouplo. Pak za dalsich cca 10 dni znovu (minule utery) a bylo 6.700. Kazdym dnem se tedy zdvojnasobovalo.

Ted v sobotu jsem ale malilinko zaspinila, tak jsem sla na pohotovost a tam doktor videl jen prazdny gestacni vacek o velikosti 12mm. Rekl, at jdu rovnou na revizi.
Dnes jsem sla ke sve doktorce, gestacni vacek porad prazdny, ale 18mm veliky (za dva dny narostl o 6mm, to nevim, jak je mozne, aby rostl tak rychle) a HCG mi za poslednich sest dni vrostlo z 6.700 na 25.000. I moje doktorka mi rekla, abych prisla v patek na revizi.

Jenze ja jsem vycetla, ze potratem se chape, kdyz je vacek vetsi nez 25 mm a je porad prazdny. U doktorky jsem souhlasila, ze na kyretaz pujdu, ale ted jsem se dozvedela o tech dnesnich hodnotach HCG a rikam si, jestli bych nemela jeste par dni pockat, kdyz porad roste.

Psychicky je to hodne narocne, uz to chci mit za sebou a nejradsi bych na ten potrat v patek sla, ale taky si nechci vycitat, ze jsem treba mohla pockat a neco by se objevilo. Pokud nekdo mate podobnou zkusenost, co si o tom myslite? Mam jit na kyretaz, nebo tomu dat jeste cas? Ja moc bohuzel nadeji nevidim, ale treba se tu dozvim nejakou podobnou zkusenost, ktera dopadla dobre.

Moc dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 22355 příspěvků 26.03.18 17:25

Nevím no, hodnota hcg se mi na 7plus2 zda hodně nízká a už by dávno měl byt vidět plod se srdeční akci…ale tak ještě týden počkej jestli mas pochybnosti…

Verun83
Echt Kelišová 7829 příspěvků 65 inzerátů 26.03.18 17:25

Jestli je prazdny v 7+2tt, tezko se tam neco objevi…

Helileli
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 26.03.18 17:32

Je to gestacni váček, ne odjištěný granát, není potřeba to honem řešit.
Já kdysi šla v 8+0 a váček odpovídal 6.tt. Doktor mě objednal za dva týdny, takže dle menstruace 10+0… Nebylo kam spěchat, v nejhorším by se spustil spontánní potrat. U mě to dopadlo dobře, akorát jsem později ovulaci.

saphire
Kelišová 5952 příspěvků 26.03.18 17:49

Jestli budeš klidnější, tak počkej, nikdo tě nemůže nutit ;) hcg může růst i u prázdného Gestačního váčku ale na tvém místě bych taky vyčkala a kdyby to ok nebylo možná si tělo v mezičase poradí samo.
Dej vědět jak jsi dopadla :hug: :kytka:

Anonymní  26.03.18 17:50

@veria No prave, ze od zacatku to vypada na to, ze je tehotenstvi o tyden mladsi, tak jsem si prave proto nejista

Anonymní  26.03.18 17:52

Takový nález měla při prvním těhotenství kamarádka, doktor jí nechal čekat do 10 tt, nakonec z toho bylo molární těhotenství a celý rok chodila na kontroly a hlídali jí jestli je všechno sv pořádku, celých 8 měsíců jí hrozilo odebrání dělohy (neklesalo HCG). Kdyby jí doktor doporučil kyretáž hned, nemusela se tak nervovat. Pokud je doktor zkušený, tak asi ví co doporučuje.

Anonym, info o kamarádce

Anonymní  26.03.18 17:54

@Helileli @saphire dekuji za nazory. Ja se prave i trochu bojim cekat, ze se to spusti samovolne. Doktorka rikala, ze kdyby se to spustilo a ja cekala prilis dlouho, ze bych mohla ztratit prilis mnoho krve a pry i umrit, kdyby byly nejake komplikace 8o Mne se tomu moc nechce verit, ale kdyz to slysel manzel, tak ho to malem polozilo a nejradsi by me na ten potrat poslal hned, jak se boji. Jenze ja uz ani nespinim, ani nemam bolesti, ani nic :?

stonožka12
Kecalka 424 příspěvků 9 inzerátů 26.03.18 17:55

Pokud to nijak neohrožuje Vaše zdraví, klidně počkejte, jak to bude vypadat za týden, jestli se třeba něco neobjeví… Prostě doktorce zavolejte a řekněte, že jste se rozhodla jinak, že chcete počkat.
Jako asi naději bych si nedělala, ale když někdy vidím ty doktory, jak z toho ultrazvuku docela věští :? Sice je to z jiného soudku, ale mně viděli na ultrazvuku útvar v děloze (ne v těhotenství), šla jsem na hysteroskopii a reálně tam vůbec nic nebylo…

Anonymní  26.03.18 17:56
@Anonymní píše:
Takový nález měla při prvním těhotenství kamarádka, doktor jí nechal čekat do 10 tt, nakonec z toho bylo molární těhotenství a celý rok chodila na kontroly a hlídali jí jestli je všechno sv pořádku, celých 8 měsíců jí hrozilo odebrání dělohy (neklesalo HCG). Kdyby jí doktor doporučil kyretáž hned, nemusela se tak nervovat. Pokud je doktor zkušený, tak asi ví co doporučuje.Anonym, info o kamarádce

Dekuji za zpravu, urcite to vemu v potaz, tohle jsem netusila

stonožka12
Kecalka 424 příspěvků 9 inzerátů 26.03.18 17:57

Tak kdyby se spustil samovolný potrat, tak hned pojedete na pohotovost?! No myslím, že Vás doktorka trochu moc straší.

stonožka12
Kecalka 424 příspěvků 9 inzerátů 26.03.18 17:59

Po přečtení předchozího příspěvku raději beru zpět, co jsem napsala.

saphire
Kelišová 5952 příspěvků 26.03.18 17:59
@Anonymní píše:
@Helileli @saphire dekuji za nazory. Ja se prave i trochu bojim cekat, ze se to spusti samovolne. Doktorka rikala, ze kdyby se to spustilo a ja cekala prilis dlouho, ze bych mohla ztratit prilis mnoho krve a pry i umrit, kdyby byly nejake komplikace 8o Mne se tomu moc nechce verit, ale kdyz to slysel manzel, tak ho to malem polozilo a nejradsi by me na ten potrat poslal hned, jak se boji. Jenze ja uz ani nespinim, ani nemam bolesti, ani nic :?

No kdyz te doktorka strasi vykrvacenim, tak snad poskytla taky plne informace k rizikum kyretaze/revize delohy…? Obávám se že nikoliv. Nepřiměřené krvácení může nastat i po revizi, nehledě na možný zánět, antibiotika, opakovaná revize (ano zažila jsem to tak vím co píšu). Neříkám, co je lepší, ale lékaři rádi zastrašují aby bylo po jejich a ženy pak často nemají možnost se bez tlaku rozhodnout :nevim:
Kdybys měla počkat o týden déle, tak budeš klidná a pravděpodobně se žádná hrůza nestane.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 26.03.18 18:03
@Anonymní píše:
@Helileli @saphire dekuji za nazory. Ja se prave i trochu bojim cekat, ze se to spusti samovolne. Doktorka rikala, ze kdyby se to spustilo a ja cekala prilis dlouho, ze bych mohla ztratit prilis mnoho krve a pry i umrit, kdyby byly nejake komplikace 8o Mne se tomu moc nechce verit, ale kdyz to slysel manzel, tak ho to malem polozilo a nejradsi by me na ten potrat poslal hned, jak se boji. Jenze ja uz ani nespinim, ani nemam bolesti, ani nic :?

Hlavně klid. Spousta žen potratí samovolně v ranném stádiu těhotenství a ani to neví, jen myslí, že mají opožděnou silnější menstruaci. Kdybys krvácela opravdu nějak život ohrožujícím způsobem, tak bys sama viděla, že to není v pořádku, teklo by z tebe jako z kohoutku. Revize má také svá rizika, protržení dělohy, zánět dělohy, není to tak, že je bez rizika.
Snaž se něčím zabavit, až na to pořád nemyslíš. I kdyby to nedopadlo dobře, tak budeš mít jistotu, že nešlo nic dělat a miminko tam doopravdy nebylo.

saphire
Kelišová 5952 příspěvků 26.03.18 18:03
@Anonymní píše:
Takový nález měla při prvním těhotenství kamarádka, doktor jí nechal čekat do 10 tt, nakonec z toho bylo molární těhotenství a celý rok chodila na kontroly a hlídali jí jestli je všechno sv pořádku, celých 8 měsíců jí hrozilo odebrání dělohy (neklesalo HCG). Kdyby jí doktor doporučil kyretáž hned, nemusela se tak nervovat. Pokud je doktor zkušený, tak asi ví co doporučuje.Anonym, info o kamarádce

Mola je nebezpečná v 6tt i v 8tt i déle..avšak většinou tohle podezření lze vyřknout i podle obrazu z ultrazvuku. Nechci to zlehčovat, ale určitě by byla kamarádka velmi velmi hlídaná i kdyby byla poslaná na revizi hned. Snad už je kamarádka v pořádku :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Hokejistům chyběl "táta". Jandač měl pochyby a omylem to prozradil

Dost dobrého předvedli hokejisté na mistrovství světa. Přesto jsou (zase)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama