Salmonela z vyfukovaní vajíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie16
Nováček 6 příspěvků 27.03.18 19:31
Salmonela z vyfukovaní vajíček

Zdravím, jsem ve 14.tt a dnes jsem vyfukovala vajíčka… Jenže, já hloupá jsem je vyfoukla neumytá… Po třetím mi došlo, že mi hrozí salmonela. Mám z toho teď hrozný strach. Myslíte že bych se mohla nakazit? :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 27.03.18 19:43

A tos je vyfukovala nebo vysavala?

Lucie16
Nováček 6 příspěvků 27.03.18 19:44

Vyfukovala

Stevia
Závislačka 3548 příspěvků 27.03.18 19:46

Nesmysl… zbytečně se stresuješ

Uživatel je onlineAdrasteia
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 27.03.18 19:47

@Rive Bakterie salmonely jsou právě v hojné míře i na skořápce. Když je salmonela na vejci hodně pomnožená, stačí k nákaze dokonce jen sáhnout na syrové vejce a neumytou rukou se pak třeba najíst.
@Lucie16 Určitá možnost tam je, ale salmonelozu zase nemá každé druhé vejce, takže bych zůstala v klidu. Nákaza se projeví už po pár hodinách, takže jestli jsi vyfukovala např. dnes dopoledne, tak už by se to projevilo. Neboj, bude to dobrý.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 27.03.18 19:52

Nakazit ses mohla, ale pokud to byla vejce z obchodu, tak bych se zas tak nebála. Domácí chovy jsou na salmonelu o chlup nebezpečnější.
A příště si na vyfukování vajec raději porid injekční stříkačku s tlustou jehlou, ve zdravotních potřebách to stojí dohromady asi dvacku a vyfukování je pak o dost elegantnější 8)

Rive
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 27.03.18 19:56

@Adrasteia no jo, ale pokud měla kupovaná vajíčka, tak tam jsou chovy slepic dost přísně kontrolované.

Uživatel je onlineAdrasteia
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 27.03.18 19:57

@Rive Je to lepší než domácí, ale i tam se salmonela občas objeví. Navíc hodně záleží na tom, odkud vejce jsou. Českých bych se nebála, polská vejce objíždím velkým obloukem, Poláci měli salmonelu i v kuřatech.

Halibar
Kelišová 6337 příspěvků 27.03.18 20:02

Já se celé těhotenství cpala vajíčkovým salátek a OK :D

Sněženka25
Závislačka 3809 příspěvků 87 inzerátů 27.03.18 20:03

Jako nějaké malé riziko tady je… Můj syn se nakazil loni, když vzal vajčko od slepice a dřív než si stihl umýt ruce si třeba olízl prst a bylo to…Takže pokud se tvé rty dotýkaly syrových vajček, mohlo by se to stát, pokud by bylo vejce nakažené…A to „pokud by bylo nakažené“ je zase celkem nepravděpodobné… Manželova babička chová slepice odjaktěživa, je jí ted 80 a stalo se to poprvé, že by se někdo tou salmonelou nakazil…Navíc, jak píšou holky, jestli máš vajíčka z obchodu, tak je to zase o něco míň pravděpodobný :)

Jana206
Nadpozemská drbna 25985 příspěvků 27.03.18 21:40

Malé riziko tam je.

z1908
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.03.18 22:32

To jsem netušila, že se lze salmonelou nakazit z dotyku vajíčka. Děkuji zakladatelce za rozšíření obzoru.

Sněženka25
Závislačka 3809 příspěvků 87 inzerátů 27.03.18 22:46

@z1908 Ano lze… ono ani nemusí být nakažené to samotné vejce, ale je salmonela na té skořápce…ty vajčka od slepic jsou často, ehm, od jejich výkalů a pokud byla nakažená ta samotná slepice, tak se stačí dotkout, pak si olíznout prst a je to…U nás to skutečně byla nakažená slepice, tak se zabila a je zase klid…ale od té doby jsme začali vejce umývat v octu a vůbec celkově dbát na tu manipulaci s vejci.. (např. nůž kterým jsem rozklepla vejce rovnou umýt atd)…

Lucie16
Nováček 6 příspěvků 27.03.18 22:48

Vejce byla koupená

z1908
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 27.03.18 23:03

@Sněženka25 nestaci je umytjen horkou vodou? Většinou kupuji vajíčka domácí od znameho, co ma slepice. A to si syn rozklepaval vajicka, rukou je michal v míse a skládal skořápky…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajná párty ve Varech: Robert Pattinson to na večírku pořádně roztočil

Spadla z něj nervozita? Robert Pattinson se sice svým karlovarským fanouškům... číst dále >

Lekce českým politikům: Polský poslanec nakládá hysterickým „vítačkám“ na BBC

Výrazně zaujatá moderátorka zpravodajského kanálu britské televizní stanice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama