čtení ped spaním

Anonymni
18.5.09 17:10

čtení ped spaním

Ahoj,

chci se zeptat, zda dětem před spaním čtete? Dcera má 21 měs. a musím se přiznat, že nečtu. Jen přes den, z leporel takové ty krátké básničky.
Pomalu bych chtěla začít s nějakou pohádkou před spánkem , ale všechny mi přijdou moooooocccccc dlouhé. Nemáte nějaký tip na dobrou knížku, kde by čtení zabralo cca 10 min.

Díky. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
18.5.09 17:25

My máme tuhle knížku. To víš, Němcová to není, ale pohádky jsou to fakt krátké a jsou tam pěkné obrázky:

http://www.svojtka.cz/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
18.5.09 17:26

Ahoj, tak já myslím, že je čas.
Můj mladší syn je o kosuek mladší, než tvé dítě, a ve dne ho baví hrozně prohlížet knížky, bavíme se, co je na obrázku, no klasika. Ale klasické čtení-krom krátkých říkanek k danému ob rázku-ho nebaví.
U staršího syna mám takovou zkušenost, že kolem dvou let jsme mu místo čtení, začali před spaním pohádky vyprávět. Hooodně zjednodušeně, pomalu slovo od slova, krátkými větami, pořád dokola stejně. Můj muž je na to expert. Začal takovými jednoduchými, jako Domečku, kdo v tobě přebývá nebo Hrnečku vař, postupně projeli klasiku jako Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Budulínek , Smolíček, později kolem 3 a půl let přidal dlouhou Zlatovlásku. Jednu pohádku vykládal třeba i měsíc v kuse, než se jí nabažil, pak se k nim zas vraceli. Manžel v podstatě před spaním dosud vypráví, dnes už i mladší syn dokáže ležet a poslouchat, i když asi úplně nerozumí, ale taková Řepa se mu líbí taky:) Staršímu jinak čteme knížky během dne.
Takže tak u nás:))Myslím, že vyprávěním nic nepokazíš. Jinak my měli super knížku od A. Dudka nebo Dufka, nepamatuji si už, kde byly ty klasické základní pohádky napsané fakt hrozně jednoduše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
18.5.09 17:28

Četla jsem Vašíkovi od mala, delší pohádky asi taky od toho druhého roku…dneska už si čte sám (i když občas samozřejmě čteme spolu). Začínali jsme na veršovaných pohádkách ze Špalíčku veršů a pohádek (Paleček, Otesánek, Kuřátko a obilí…), ty vydrží i dcerka a to je hodně maličká…už je umím nazpaměť… :lol: Moc ráda mám i knížky z Thovtu (Jako ty, Žádný strach zajíčku…).
http://www.citarny.cz/index.php?…

Mám knížky ráda a užívám si, že se přes děti vracím k těm z dětství…

Jo a s tím vyprávěním, to je fakt, někdy si i dneska Véna sám řekně, ať mu vyprávím pohádku, že je to lepší než když čtu…já se v tom vyžívám… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
18.5.09 17:47

http://www.librex.cz/…vi/index.php?…
U nás jedině tato knížka před spaním a pokud dcerka ráda pohádky a ráda poslouchá, proč nečíst. Je to pro dítě a rodiče příjemný zakončení dne, aspoň u nás to tak je :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
18.5.09 18:46

Máme přesně ty pohádky, co na ně dala odkaz Packa. Jsou super, česká klasika a nejsou příliš dlouhé. Taky mají jednoduchý a srozumitelný text, dobře se pamatují, takže je už znám zpaměti :D . Čteme tak od dvou let pravidelně, v poledne jednu pohádku a večer dvě. Jedeme to pořád dokola, zatím odmítá jiné knížky.
Ještě máme jednu, ta je „doplňovací“ - je tam text a mezi tím sem tam místo slova obrázek. Ale to vyžaduje pozornost, takže tu nepoužívám před spaním, ale během dne pro zklidnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
18.5.09 19:08

Ahoj,

já Máťovi před spaním čtu, má to rád. Jenom to nemáme zrovna pestrý. Nejdřív jsme asi 1/2 roku četli jenom Modroočka a teď máme už asi 3 měsíce na programu mašinku Tomáše :-) Ale Máťa to miluje a tak mu nenutím nic jiného, když nečte.
Vím, že když moje sestra byla na třídních schůzkách svého 7letého syna, tak jim učitelka říkala, ať určitě dětem čtou. Čtení naživo nenahradí ani 1.000 DVD nebo CD.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
18.5.09 19:09

tak přesně tuhle knížku jsem měla na mysli, co dala Packa odkaz, doporučuji pro začátek!
Jo a Kuřátko a obilí už nesnáším:) tzo říkám denně xkrát. ale to beru spíš jako říkanku než pohádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17671
18.5.09 19:22

My čteme před spaním Krtka :roll: Momentálně to nejvíc frčí. Jinak ale tutéž knížku co dávala odkaz Packa, je bezvadná, hezky ilustrovaná a nijak dlouhá. Špalíček je klasika, pak se jí líbí i Pohádky z pařezové chaloupky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
18.5.09 20:02

Ahojky, tak já jsem začala dceři číst před spaním ve dvou letech. Do té doby jsme prohlíželi leporela s říkankami, moc dlouho totiž u toho nevydržela. Teď jí jsou tři roky, a každý večer musí mít pohádku před spaním :D Moc ráda poslouchá. Hodně čteme i přes den :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
18.5.09 20:39

Ahoj tak my taky nečteme před spaním… přes den si povídáme o zvířátkách v knížkách, pojmenováváme věci atd. Ale ani u těch krátkých říkadel ji to nebaví. A natož tak celou pohádku. Ale někdy si aspoň zazpíváme sluníčko, sluníčko nebo zajíček v své jamce…to opakuje vždy poslední slovo ve větě. :lol: :lol: Asi máme ještě čas. Nechám to na ní a až uvidím, že o to má zájem, tak začnem.
Když jsem ale hlídávala synovce, četli jsme pravidelně každý večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
18.5.09 20:42

Já bych řekla, že dětem ani nejde o to, mít to pestré…Váša se taky vždycky u jedné knížky zasekne na několik týdnů.Ale jak jsem mohla zapomenout na Pařezovou chaloupku, to nechápu…tu jsme četli snad rok… 8) Modroočka nedávno taky, ale Váša už je velký, tak přechází pomalu na Steklače a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
18.5.09 21:06

Čtu Adámkovi každý večer (když jsem na noční, tak manžel) od 2,5 let. To ho teprve začli čtené pohádky zajímat, dřív ne. Čteme různě, klasiky i moderní :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
18.5.09 22:04

Ahoj,
my před spaním nečteme, malá prostě nevydrží poslouchat, po pár větách otáčí list (a to i přes den). Ve dne jedeme básničky a říkanky (máme takovou tu Velkou knihu pohádek, veršíků a říkanek myslím z levných knih a různá leporela), večer jí zpaměti říkám ty zmiňované básničky ze Špalíčku. Vydrží i povídání nějaké krátké klasické pohádky, ale nesmí se to číst. A pak si s manželem vymýšlíme různé krátké pohádky o zvířatech, a ty chce Zuzka pořád dokola, až nám lezou na nervy :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
18.5.09 23:03

Nečteme, pohádky poslouchá na cd. Čtu občas přes den, když se na chvíli zastaví (jinak furt lítá o knížky nic moc zájem). Spíš taky z leporel, o autech, vlakách, apod.

Dobré je tohle od Viewegha - jako knížka i jako cd.
http://www.knizniweb.cz/…ice_2CD.html?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama