Čtyřletý rošťák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 13:59
Čtyřletý rošťák

Holky prosím poraďte, protože já už si nevím rady. Synkovi budou v lednu 4 roky, je hrozně šikovný, ve školce na něj slyším jen samou chválu. Ale dokáže být i hrozný rošťák. Poslední dva měsíce, třeba přijde a začne se objímat (to je samozřejmě v pořádku), jenže pak na mě začně lézt, leze mi přes břicho (jsem těhotná), lehne si mi přes obličej. Řeknu mu, že se mi to nelíbí, ať toho nechá. A on z toho začne mít samozřejmě hroznou srandu a dělá to o to víc a začne se se mnou i jakoby prát. Já se neudržím a jednu mu třepnu, on začne brečet a už se stalo, že mě i bouchnul. Tak ho zavřu do pokojíčku, ať přijde až se uklidní. Jenže on přijde a vše je nanovo. Takže další kolo hádek a řevu. Když se uklidní nebo ho to možná přestane bavit, tak je pak hrozně hodný, úplný zlatíčko, se vším mi pomáhá, atd. Přijde mi, že nechápe, že když se to člověku nelíbí, tak to nemá dělat.
Už si vůbec nevím rady a mrzí mě to, protože jinak je to opravdu zlatíčko. Ale když do něj vjede ten čertík, tak je to tedy něco…

Reakce:
JLP
Závislačka 4665 příspěvků 14.11.14 14:06

Já bych řekla, že žárlí - že si začal uvědomovat, že máma už bude taky pro někoho jiného - že nebude jen a jedině jeho. Tak se snaží vynucovat si různě pozornost… Možná bych s ním víc mluvila o miminku - aby pochopil, že to není jeho soupeř, ale budoucí parťák. Přeji hodně sil a trpělivosti :kytka:

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 14.11.14 14:15

Ne, tohle nesouvisí s Tvým těhotenstvím.

A tím, že mu jednu pleskneš, nic nevyřešíš.

On Ti tím chováním dává najevo okamžitou potřebu a touhu po kontaktu - „agresivní láska“, typická hlavně pro kluky.

Tím, že Ty na ten projev zareaguješ také agresivně, ho v podstatě „zraňuješ“ - protože on Ti tou agresivitou projevuje náklonnost, zatímco Tvoje odpověď na to je opačná. Proto se naštve a tu laskavou agresi také změní do vzteklé… a už jede začarovaný kruh… rozumíš, jak to myslím?

Když na Tebe skočí a Tebe to zabolí, měla by přijít reakce ve smyslu „to mě bolí, přestaň, jinak budu muset vstát“… a pokračuje-li, prostě vstát a začít dělat něco jiného. „Jestli se chceš mazlit, zase si sednu a zkusíme to - ale prát se s Tebou prostě nebudu“.

Petra274
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 14.11.14 14:17

JLP má pravdu :kytka:, zkus s ním víc mluvit a věnovat se mu (v rámci možnosti). Podle popisu máš hodného syna :), jestli chceš, půjčím ti mého o rok staršího :mrgreen:

Agrion
Závislačka 2881 příspěvků 14.11.14 14:29

@BohunkaP Taky bych to nehazela na tehotenstvi… mam skoro ctyrletaka, tehotna nejsem a dela to taky… praktikuju to co jsi psala… pokud mi zacne ublizovat - dela neco co me boli, nebo se mi to nelibi, tak mu jednou reknu at uz to nedela a pokud neprestane vstanu a jdu pryc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 14:31

@BohunkaP Také si myslím, že to s těhotenstvím nesouvisí, na miminku se hrozně těší a začal to dělat ještě předtím, než jsem byla těhotná.
Je pravda, že mi i ve vzteku třeba řekne, že mě nemá vůbec rád a chtěl by jinou maminku, atd.
Můžeš mi doporučit nějakou knihu nebo něco podobného, kde se o tom píše více? Na netu jsem nic nenašla. Díky!

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 14.11.14 14:33

Zakladatelko - uháním do školy a školky, cestou popřemýšlím a pak napíšu :lol:

JLP
Závislačka 4665 příspěvků 14.11.14 14:39

Tak to jo - když to bylo ještě před těhu, tak souhlasím s druhou stranou příspěvků ;) Já takové chování znám právě u klučíků, kteří měli dostat sourozence - různého věku 2,3 i 8 let…

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 14.11.14 18:08
@Anonymní píše:
Také si myslím, že to s těhotenstvím nesouvisí, na miminku se hrozně těší a začal to dělat ještě předtím, než jsem byla těhotná.
Je pravda, že mi i ve vzteku třeba řekne, že mě nemá vůbec rád a chtěl by jinou maminku, atd.
Můžeš mi doporučit nějakou knihu nebo něco podobného, kde se o tom píše více? Na netu jsem nic nenašla. Díky!

Přemýšlela jsem o těch knížkách - já jich zase tolik nastudováno nemám, jen pár svých oblíbených - napadla mne ta poslední, kterou jsem četla teď nedávno… „Děti a pět jazyků lásky“, tam by ses na to téma mohla leccos dočíst. Nebo také „Dokonalý rodič neexistuje“.

To, že Ti říká, že Tě nemá rád a chce jinou mámu, to moc dobře znám od dcery, u té je to na denním pořádku, je od přírody „impulsivní hysterka“… je těžké to brát pokud možno neutrálně a neosobně, protože to samozřejmě člověka strašně štve a mrzí. A hlavně je strašně těžké na to najít nějakou adekvátní reakci.

Syn naproti tomu ukazuje přesně tu laskavou agresivitu - já sedím na gauči, on přijde, skočí mi na břicho, chytí mě kolem krku a stiskne, dá mi pusu tak, že mi pusinkou schválně drtí rty, apod. Těhotná nejsem, takže u mne se to tím omlouvat nedá - a myslím, že ani u Tebe ne. Je to jen o tom, že když sedíš na gauči, břicho máš prakticky všude v jeho dosahu :mrgreen:

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 14.11.14 18:43

Jednou jsem na jednom oddělení četla toto-maminko a tatínku nenechejte se příliš vyvést z míry, když řeknu, že vás nemám rád. Nejste to vy, koho nenávidím, ale vaše moc, která mě ohrožuje. Nikdy mi neříkejte, že mě nemáte rádi, i když někdy dělám šílené věci. Nikdy nezapomeňte, že nemůžu vyrůstat bez spousty lásky a laskavého porozumění. Ale zrovna toto vám nemusím říkat, že ano? Váš Honzík :srdce:

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 14.11.14 19:23

@Lady4, ano, víceméně přesně tak to je - pocit ohrožení a boj o moc. Zejména ty děti, které jsou od narození pevné, silné, sebejisté osobnosti, velmi těžce nesou to, co cítí jako „nadvládu rodiče“.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >