Syna učí písmena ve školce, píše zrcadlově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.11.14 15:40
Učení písmen ve školce - špatně :-(

Ahoj,
zajimalo by me, jak je to jinde. Syn nastoupil do skolky jako predskolak, predtim absolutne nejevil zajem o pismenka. To se zmenilo, postupne zacal nosit ze skolky prvi pokusy o psani pismenek. Jenze uplne spatne, co jde, tak zrcadlove, pise zezdola nahoru, zprava doleva :zed:
Jsem z toho nestastna, misto aby sel teda do skoly nepolibeny pismenky, pujde s uplne spatnymi navyky :(
To se ted ve skolce uci uz pismenka? Pokud ano, zjevne dost nekompetentne. Chci o tom mluvit s ucitelkami, ale chci mit nejdriv predstavu, jak to probiha.

Samozrejme synovi domlouvam, preucuju a zvazuju nakup nejakych psacich cvicebnic pro predskolaky a nejakou didaktickou prirucku pro prvnaky, aby si spravne navyky zazil co nejdriv.
Nebo co jineho delat? Maji nejakou predskolni pripravu a pracovni sesity, premyslim o koupi stejneho sesitu, ze je budeme doma delat jeste jednou ta cviceni a poradne a spravne :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kvaček
Extra třída :D 13783 příspěvků 13.11.14 15:44

U nás umí abesedu- slovně, ale píší jenom ty základy než se začne psát- jakože vlnky, čárky, různé polovlnky atd. atd.. samotné písmena ne.. Jenom co vím, tak se umí všechny děti podepsat tiskacím, ale to asi umí z domova, my jsme teď učily- KUBA napsat taky, protože byl v menšině co se sám nepodepsasl a aby to udělal správně

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 13.11.14 15:45

Ve školce se učí písmena? 8o Tak to je dost drsné.
Asi bych se pozeptala v knihkupectví na nějaké sešity
Určitě bych zašla a učitelkou, ještě než si to do té ruky špatně zaučí.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 15:49

Moje dcerka není ještě předškolák, ale s předškoláky do třídy chodí. A mají tam spíš cvičení na uvolnění ruky, případně obtahování a pak samostatně napsat to, co obtahovali. A nemusí to být písmenka. A rozhodně tedy nepíše pak to, co obtahovala :mrgreen: Ale oproti minulému roku, kdy jsme zkoušely něco podobného doma, se zlepšila. Jinak já mám ráda časopis Sluníčko, tak se učí i ta písmenka, malou hry a ukoly v časopise celkem baví.

Betula
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 13.11.14 15:57

Ve školkách se písmenka neučí. Dospěl do věku, kdy ho to zajímá. Syn (5,5) se ptá, jak se píšou písmenka a pak si píše různé nápisy, samozřejmě zrcadlove, zezdola nahoru, zprava doleva. Je to úplně normální fáze.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.11.14 15:58
@kvaček píše:
U nás umí abesedu- slovně, ale píší jenom ty základy než se začne psát- jakože vlnky, čárky, různé polovlnky atd. atd.. samotné písmena ne.. Jenom co vím, tak se umí všechny děti podepsat tiskacím, ale to asi umí z domova, my jsme teď učily- KUBA napsat taky, protože byl v menšině co se sám nepodepsasl a aby to udělal správně

Podpis jsem neucila, jeho to fakt nezajimalo a stacila mi zkusenost z mini skolky, kdy do nej jako do 2,5r hustili pocitani, vysledek tehdy byl, ze si zazil chybu, vynechaval ctyrku, tak jsme nic nenacvicovali, nastesti to s tim pocitanim zapomnel, akorat jsem byla na petilete prohlidce za spatnou matku, ze syn neumi do dvaceti :roll:
Ted mi doma seka obracenou jednicku, osmicku ala snehulak :zed: „S“ psane odspodu je taky zazitek :|

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 13.11.14 16:02

Takhle jsem psala ze začátku já, ale bylo to tím, že jsem levák. Dítě v tom má zmatek, je potřeba ho vzít do PPP a tam ti poradí jak se s dítětem učit

gaha
Kecalka 452 příspěvků 13.11.14 16:03

U nás ve školce písmenka neučili, ale malej se naučil podepisovat sám a taky to psal zrcadlově, různě nesmyslně a nenechal si to vysvětlit… musím říct, že ho to přešlo s nástupem do školy :-)

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.11.14 16:04
@gaha píše:
U nás ve školce písmenka neučili, ale malej se naučil podepisovat sám a taky to psal zrcadlově, různě nesmyslně a nenechal si to vysvětlit… musím říct, že ho to přešlo s nástupem do školy :-)

Uf, tohle me celkem potesilo :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 51216 příspěvků 3 inzeráty 13.11.14 16:10

Oni je ve školce učí psace?
podle mě se ve škole budou učit psací písmo, tak je to fuk.
kluka jsem nikdy psát neučila, ve školce taky ne, ale prostě obkresluje. taky píše pozadu, zrcadlově, vzhůru nohama. Jako tragedii to nevidím.

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 13.11.14 16:12

Majda psát umí, naučila se to tak nějak sama.
Píše taky všelijak zrcadlově, dosud moc nepochopila mezery mezi slovy…
Nechávám to osudu.

Předpokládám, že ve škole si to poopraví :lol:. Navíc ona teď píše velkým tiskacím, ve škole bude malým psacím.

Suesie
Kecalka 137 příspěvků 13.11.14 16:23

Je možné, že se to děti učí navzájem…některé to trochu okoukalo od dospělých (ale špatně),pak to zkouší samo, a když už se dobere k uspokojivému výsledku, ukazuje to dalším…to je také možné :nevim:

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 13.11.14 16:32

@Bibi239 u nás ve školce učí předškoláky písmenka, ale spíš si myslím, že jen poznávat, učí je tiskace napsat křestní jméno a pak je učí slabikovat a rozpoznávat první a poslední písmeno slov.. Taky mám názor, že od toho je škola. Tak trochu mi přijde, na co si hrajou, že by měli rozvíjet spíš formou hádanek, příběhů, uvolnit zápěstí pomocí malování..

HeyJude
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 13.11.14 16:39

Učení písmenek ve školce je divný :roll:
Psani naopak, zrcadlově apod. bývá bežné ;)
Pa.
 H.

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 16:44

Rozarku ve skolce pismena neucili, chodila do lesni, tak tam byly jine priority, ale kdyz se zacala zajimat o pismena, tak je taky psala zrcadlove obracene, zleva doprava atd.
kdyz jsme byly u psycholozky na testech skolni zralosti, tak rikala, ze je to bezne

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >