Cucání palce - jak přestat?

685
27.9.05 22:04

Cucání palce - jak přestat?

Ahoj,
naše princezna je strašný závislák na cucání svého palečku. Cucá ve spaní, ale bohužel taky přes den, když odpočívá, když si čteme knížku a nechce se jí zrovna nic říkat, když se veze v kočárku… Poslední dny se mi zdá, jakoby se jí křivily přední zuby malinko do předkusu. Poradíte jak se zbavit cucání? Vyndávat ho z pusy nepřichází v úvahu, to bych nedělala nic jiného, v autosedačce a v kočárku by to ani nešlo. Navíc chodí do jesliček a takový servis by nám určitě nedělali. Manžel uvažuje o návštěvě nějakého dětského psychologa, já už nevím. Chtěli jsme to nechat až bude rozumná a pokusíme se jí vysvětlit, že se to nedělá, ale křivé zoubky mít rozhodně nechceme. Začalo to, když jí lezly zoubky (první už ve 3m) a možná proto, že lezou neustále (jsme na 16 kouscích) se z cucání stala závislost.

Jitka a cucálistka Hanička (14,5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
27.9.05 22:26

Ahoj, podivej se do starsi diskuze v Miminku-Sani prstu. Tento problem tam byl probran. U nas to u prvni dcery byl taky velky problem, po narozeni byla 2m v nemocnici a tam ji davali dudlik, doma uz ho nedostala a nejspis kvuli tomu skoncila u palce. Odnaucili sme ji to az ve 4l a v tomto veku uz sou deti rozumne a presto sme ji nevysvetlili. Moji druhy dcerce je 7m dudlik nepoznala a dodnes si palec necuca a uz ma 1 zub. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
28.9.05 23:01

Ahoj Jiti, myslím, že ty jsi se mnou zkoušela akci podkolenka, ne?
Jestli ne, tak jsem sklerotik, nechce se mi hledat ale tu starší diskuzi..
Já jen chci říct, že ani pět dní „na podkolenkách“ nepomohlo, malá se vůbec nevyspala, pobrekávala, nespala klidně, protože se díky necucání neuměla propadnout do snění… a hlavně pár dní po akci se jí udělal lišej a doktorka si myslí, že to je právě z toho stresu (neproběhlo nějaké výraznější změnění prostředí, které to mohlo též nastartovat, ale tento stresík ano), takže já na odnaučování kašlu, uvidíme později.
Jinak když si malá přes den začne cumlat z nudy /např. v autosedačce při jízdě/, tak jí zabavímě něčím novým.. to si dá říct. Dumlá-li si ale z únavy, tak si palec vzít nenechá.. prostě tam hned narve druhý či vrátí ten první, pere se s námi o něj a pak je i křik.. Nechci akci lišej opakovat, tak to neřeším… uvidíme později. Já si prý cumlala palec též dlouho a předkus mám asi jako každej - nikdo snad nem přední zuby přesně postavené na sobě :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
28.9.05 23:12

Ahoj ,
my jsme řešili u malé 3.roky okusování nehtů a v lékárně nám poradili MORDE-X stálo to kolem 80kč. Prstíky se s tím natírají jako s lakem na nehty , má to hořko štiplavou chuť. Pomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
29.9.05 12:53

Ahoj holčiny,
no, z mé vlastní zkušenosti se přimlouvám, aby jste začaly s odnaučováním co nejdřív. Závislost je hrozná věc a i když to budete později zkoušet vysvětlit, je tu veliká potíž v tom, že paleček je vždy v dosahu - když příjde únava, stres nebo jen „veeeliiká chuť“, tak to mrňousci hodně špatně zvládají. Oni už pak třeba vědí, že se to nemá, že je to ostuda…, ale prostě někam zalezou, aby je nikdo neviděl a je to.
Navíc (opět z vlastní zkušenosti - bohužel) k deformacím zoubků opravu dochází a s tím už pak moc nenaděláte. Dodnes našim zazlívám, že na mě nebyli dostatečně přísní a vytrvalí, když jsem byla malá a nechali mě dudlat paleček tak dlouho (až na základní školu).
Sami teď zkoušíme naši malou odnaučit od dudáčku a vím, jaký je to boj - tak pevné nervy.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama