Cucání palečku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katryn85
Povídálka 11 příspěvků 3 inzeráty 19.08.18 14:32
cucanie palca

Zdravím všetky mamičky, ktoré majú skúsenosti s cucaním palčeka.

Dcéra od narodenia odmietala dudlík a cucala si palček. Utešovala som sa tým, že to prejde. Pred mesiacom oslávila 2 roky a palec si cucá stále (iba keď je unavená, pred spaním a v noci), nepomáha korenie, horčica a dokonca ani ten hnusný lak z lekárne. Doktorka ma upozornila na to, že sa jej ten palec začína deformovať a aby som jej ho striktne zakázala cucať. Lenže ako to mám urobiť? Už je dosť šikovná na to, aby si dala dole obväz a keď na ňu zvýšim hlas, začne plakať a ja sa cítim strašne :,( Nechcem, aby mala v puberte komplexy z hnusného palca. Čo mám robiť? :,(

Reakce:

Litta
Extra třída :D 13488 příspěvků 19.08.18 14:50

@katryn85 Spíš bude mít komplexy z toho, že na ní máma řve a zabraňuje jí v tom, co ji uklidňuje. U mě se to v dětství přesměrovalo na cumlání rohu peřiny, můžeš jí nabídnout něco místo toho, třeba kapesník. Třeba jí to bude pohodlnější a bude cucat ten. Na tohle se neumírá, tak ji nestresuj. Děti se tím prostě uklidňují. Dělá to jen před spaním, nebo v průběhu celého dne?

katryn85
Povídálka 11 příspěvků 3 inzeráty 19.08.18 14:58

@Litta robí to len pred spaním (cez deň a večer), keď na ňu začína ísť únava. Ja som ju nechávala, ale už má kožu na palci takú suchú a doktorka ma upozornila na to, že sa jej posledný článok na palci ztenšuje a pokiaľ jej to nezakážem, bude mať pahýl.

Litta
Extra třída :D 13488 příspěvků 19.08.18 15:02
@katryn85 píše:
@Litta robí to len pred spaním (cez deň a večer), keď na ňu začína ísť únava. Ja som ju nechávala, ale už má kožu na palci takú suchú a doktorka ma upozornila na to, že sa jej posledný článok na palci ztenšuje a pokiaľ jej to nezakážem, bude mať pahýl.

Doktorka přehání, prosímtě. Moc bezpalcových lidí na ulici nepotkáš, ale prsty si cucá spousta dětí. Zkusila bych jí dát něco místo toho a spíš podporovat, aby cucala to. Ale jen zákazem nezměníš nic, to nefunguje. Musí mít náhradu nebo vyřešit příčinu. ;)

velbloudiceB
Kecalka 116 příspěvků 19.08.18 15:08

Zafixovat dceři oba lokty elastickým obinadlem,aby nemohla ruce ohnout v lokti a palec strčit do pusy nebo obvaz sundat.Chce to dělat každý večer po dobu cca půl roku.Tato metoda se osvědčila několika mým známým.

Litta
Extra třída :D 13488 příspěvků 19.08.18 15:10
@velbloudiceB píše:
Zafixovat dceři oba lokty elastickým obinadlem,aby nemohla ruce ohnout v lokti a palec strčit do pusy nebo obvaz sundat.Chce to dělat každý večer po dobu cca půl roku.Tato metoda se osvědčila několika mým známým.

Děláš si srandu, že jo. 8o A co takhle elektrickej obojek? :roll:

velbloudiceB
Kecalka 116 příspěvků 19.08.18 15:27

Ne srandu si nedělám,radila to i dětská Dr.Dle ní je cucání reflex a tímto způsobem vymizí.Na dětech mých známých to následky žádné nenechalo.Po půl roce si na palec ani nevzpomněly.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 19.08.18 15:32
@velbloudiceB píše:
Ne srandu si nedělám,radila to i dětská Dr.Dle ní je cucání reflex a tímto způsobem vymizí.Na dětech mých známých to následky žádné nenechalo.Po půl roce si na palec ani nevzpomněly.

No tedy zlatý dudlík, na ten si dítě nevzpomnělo za cca 3 dny.

velbloudiceB
Kecalka 116 příspěvků 19.08.18 15:40

jedna kamarádka zafixovala dvojčatům lokty ustřiženými pet lahvemi.Holkám se to líbilo,smály se ze jsou roboti.

Tamtama
Extra třída :D 11791 příspěvků 20.08.18 00:48

Taky mám doma palečka, ale už mu jsou 4. Krom výše zmíněné fixace loktů jsem už zkusila všechno a nic nezabralo. Palec má placatý s mozolem, na zubech předkus (ale ten by možná měl i tak), nejvíc mě ale vytáčí, že to má vliv na mluvení, špatně vyslovuje, protože strká jazyk ven z pusy. :cert:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 12:22

Ja jsem dceri asi v roce a pul zacala zalepovat palecky tou hnedou naplasti bez polstarku, ale pouze pres den. A az po druhem roce jsem ji prodluzila rukavy u pyzamka a zasila. V nem spala asi dva mesice a bylo :D

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >