Reklama

Roční dítě a nevím zda mě slyší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sarik.7
Nováček 9 příspěvků 16.08.18 22:27
Roční dítě a nevím zda mě slyší?

Ahoj holky, dneska mě docela rozhodila moje ségra, já už dříve řešila zda mě malá slyší.. Jako když se něčím bouchne, psiknu nebo zakaslu tak se lekne a utíká, nebo mixér toho se děsně bála když jsme dříve mixovali příkrmy, tak že jsem musela odejít z místnosti mixovat do koupelny, byl to hroznej tyjatr. No je to cca 3 měsíce, teď v roce mi přijde že mě absolutně nevnímá, mluvím na ni, učím ji slova jako haf, bac, baf, mňam, ham, a já nevím co všechno, manžel ji už dřív naučil tatata a to šeptá a občas řekne nahlas, a uměla i jméno psa a teď prostě přestala komunikovat, když na ní mluvím ani se neotoci, na svoje jméno, na jídlo-ham a to je jedlik, pouze když ji to ukážu tak se jí rozsvítí očka, no a ségra když tu byla tak ji to přišlo divný, že si myslí že neslyší, manžel mi zase říká že prostě se naučila chodit a spousty věcí a prostě má svůj svět a my ji momentálně nezajimame, ale mě to hrozně hloda, neviděla sem dítě co by nereagovalo jako na rodiče když na něj mluví, k doktorce jsem objednaná na klasickou kontrolu tak to s ní proberu ale do ty doby asi se zbláznim jak tu malou pozoruji, zkouším i chrastit s něčím, občas se otočí, občas ne, tuhle sem ji zašeptala do ucha táta tak to řekla tatata ale podruhy nic. Máte taky někdo takovýho flegmouse kterýmu je úplně všechno jedno? Nebo že by slyšela na jedno ucho? Sem z toho hrozně vystresovana :?

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 2994 příspěvků 16.08.18 22:34
@sarik.7 píše:
Ahoj holky, dneska mě docela rozhodila moje ségra, já už dříve řešila zda mě malá slyší.. Jako když se něčím bouchne, psiknu nebo zakaslu tak se lekne a utíká, nebo mixér toho se děsně bála když jsme dříve mixovali příkrmy, tak že jsem musela odejít z místnosti mixovat do koupelny, byl to hroznej tyjatr. No je to cca 3 měsíce, teď v roce mi přijde že mě absolutně nevnímá, mluvím na ni, učím ji slova jako haf, bac, baf, mňam, ham, a já nevím co všechno, manžel ji už dřív naučil tatata a to šeptá a občas řekne nahlas, a uměla i jméno psa a teď prostě přestala komunikovat, když na ní mluvím ani se neotoci, na svoje jméno, na jídlo-ham a to je jedlik, pouze když ji to ukážu tak se jí rozsvítí očka, no a ségra když tu byla tak ji to přišlo divný, že si myslí že neslyší, manžel mi zase říká že prostě se naučila chodit a spousty věcí a prostě má svůj svět a my ji momentálně nezajimame, ale mě to hrozně hloda, neviděla sem dítě co by nereagovalo jako na rodiče když na něj mluví, k doktorce jsem objednaná na klasickou kontrolu tak to s ní proberu ale do ty doby asi se zbláznim jak tu malou pozoruji, zkouším i chrastit s něčím, občas se otočí, občas ne, tuhle sem ji zašeptala do ucha táta tak to řekla tatata ale podruhy nic. Máte taky někdo takovýho flegmouse kterýmu je úplně všechno jedno? Nebo že by slyšela na jedno ucho? Sem z toho hrozně vystresovana :?

Me syn v tomhle veku take totalne ignoroval, ale obcas udelal paci paci nebo papa na povel, takze jsem vedela, ze me slysi. Nebo se nekdy neceho lekl a tak. Kdyz jsem na nej mluvila, tak me mel na salamu… Nikdy jsem ale nemela pocit, ze me neslysi, ze by mohl opravdu byt hluchy. Pokud ten pocit mas a napadlo to i tvou sestru, je to prinejmensim divne.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 16.08.18 22:36

Ja si myslim ze prehanis..rocni dite prece nebude na vsechno ,,poslouchat,, jak hodinky..presne ma svuj svet, zareaguje kdy se ji zrovna chce a ted se ji spis nechce no… reaguje na tvoje podnety jen kdyz se ji chce. Zkus ji koupit.neco noveho treba nejakou novou hraci hracku a hned budes vedet jestli slysi

šnitlík
Kecalka 121 příspěvků 16.08.18 22:42

V jednom roce jsou fakt výborní v ignoraci, nemají na nás čas - objevují svět :lol: Taky znám.
Ale jestli si chceš udělat sama domácí test - zkus k ni přijít zezadu a bouchnout o sebe poklicemi, nebo najednou pustit nahlas hudbu, aniž by tě viděla.......­..........sama pak uvidíš reakci ;)

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 16.08.18 22:42

Pokud máš pochybnosti, vezmi ji na foniatrii, vyšetření nijak nebolí a budeš vědět na čem jsi. Poruchy sluchu mohou být v různých formách, ne jen čistě o hlasitých a tichých zvucích. I když si myslím, že tě spíš jen ignoruje :D u nás je to normální :zed: :mrgreen:

sarik.7
Nováček 9 příspěvků 16.08.18 23:26

Je díky za uklidnění, no já a první dítě, nervózní hysterka :lol:, já se bojím všeho, je to dane taky tím že sem hodně pracovala s postiženými takže sem viděla spousty nehezkych věci co se můžou lidem stát, nebo se s tím mohou narodit, takže pro mě je to prostě hysterak u všeho, popravdě když sem malou čekala tak mě to naštěstí nenapadlo, a myslela sem si že dělají prvotní testy v porodnici, ale prý jen v některých. No doufám že mě má na salámu a je to jen v mojí hlavě, zkusím zitra se někam schovat a zachrastit něčím z dalky, nebo za malou

lucynka25
Kelišová 7096 příspěvků 2 inzeráty 16.08.18 23:44

Pristi tyden je dceri rok a kolikrat na ni volam a s ni to ani nehne :mrgreen: a to slysi mooc dobre,hlavme kdyz rikam nenene tak se usmeje s na just to udela.
Pokud se leka hluku atd urcite slysi dobre.Nema cas a prdi na tebe ;)

sarik.7
Nováček 9 příspěvků 17.08.18 09:03

Já sem právě neřešila, protože manžel mi taky říkal ať se uklidním, že mě má na salámu a má svůj svět, ale když potom přišla ségra, tak mě to v hlavě srotilo hrozně, tedka když se vzbudila tak sem zachrastila chrastítkem a koukala kde to chrastí, a druhou hračku zkusila za hlavou za každým ouskem a otočila se… Normálně mě má fakt na salámu, to sem vubec nevedela že to dělají už takhle od mala 8o

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama