Šly byste s dítětem k lékaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 13.08.18 23:04
Sly byste s ditetem k lekari?

Ahoj,

Jdu si pro radu, sly byste k lekari? Syn (2 a pul) dostal ve ctvrtek ctyricitky. Nic ho nebolelo. Byli jsme u nasich, takze po telefonicke konzultaci s Dr. jsem pouze snizovala teplotu. Postupne se k tomu (v sobotu) pridal i mirny prujem (max. 1× denne + obcas malinko na plince). Syn si obcas stezuje na bolest briska, ale vetsinu doby ho nic neboli.

Do vcera (3 dny) mu teplota litala ke 39, ale dnes se to zklidnilo, max. 38, spise bez teploty. Jen ma porad ten prujem (1× denne) a obcas bolest briska.

Pro rypalky, proc nejdu rovnou - mam tu jeste sestimesicniho aktualne bez moznosti hlidani a nechce se mi ho zbytecne tahat do cekarny mezi dalsi nemocne deti.

Tak zvazuju, jestli zitra jit, kdyz teploty uz skoro nejsou, ale prujem pretrvava… Jaky je vlastne typicky prubeh takovychto veci u deti?

Příspěvek upraven 13.08.18 v 23:08

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
morinka7
Kelišová 6907 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 23:08

Asi bych se jen poradila po telefonu s doktorkou. Pokuď je jen průjem 1× denně a nemá teploty zbytečné bych nejezdila. Sama určitě poznáš zda je mu už lépe ;)

sarinka12322
Nováček 13.08.18 23:09

Taky bych zavolala Dr a poradila se

Ester13
Kelišová 5827 příspěvků 13.08.18 23:09

Samozřejmě šla. Už bych byla na pohotovosti. A to mám titul MUDr.

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 13.08.18 23:10
@Ester13 píše:
Samozřejmě šla. Už bych byla na pohotovosti. A to mám titul MUDr.

Aha, a proc? Co myslis, ze by to mohlo byt?

veria
Generální žvanilka 23799 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 23:11

Tak vypadá to ze se to lepší, takže ne, nesla bych. Jen bych dr zavolala.

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 13.08.18 23:12

A cos mu na to břicho dávala? Pokud byl na dietě, bral Enterol nebo něco podobného, a přesto se to nezlepšilo, určitě bych šla, to už mi přijde dlouhé.

modravlocka
Kecalka 370 příspěvků 13.08.18 23:13

Prujmy (alespoň u mych děti) vzdy trvaly pomerne dlouho. Vzdy to byla anabáze na týden, kdy musely striktne dodržovat dietu, jinak by se ho snad nezbavily. Jedine, co by me znervoznovalo, je bolest bříška. Pokud by se toto do zítřka nezlepsilo, připadne by zase stoupla teplota, vyrazila bych. Jinak ne.

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 13.08.18 23:14
@zrcadlo píše:
A cos mu na to břicho dávala? Pokud byl na dietě, bral Enterol nebo něco podobného, a přesto se to nezlepšilo, určitě bych šla, to už mi přijde dlouhé.

Nic, ono ho vetsinu doby to bricho nebolelo, ani mu nic nebylo krome horecky. Jen obcas si treba minutu stezuje, ze ho boli brisko, ale pak uz rika, ze zase ne. A ten prujem nebyl casto, tak jsem to brala jako vedlejsi produkt tech teplot. Ale dneska uz mi to prislo divne… Nemel dietu, ani nic nebral.

Jinak vsem ostatnim take dekuji.

Příspěvek upraven 13.08.18 v 23:14

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 13.08.18 23:14

A jeste jste u vasich? Babicka nemuze jit treba s vama k dr.tam, pokud je dostupny, prip.prijet a jezdit pobliz s kocarkem, nez budete hotovi? Takhle to vetsinou funguje u nas, i kdyz jdu se sebou. Nebo nějaká kamaradka, sousedka by nepohlidala? Je hezky, venku se dá jezdit i 2,3 hodky, kdyz nakojis, může dostat i prikrm…to bricho bych radsi zkouknout nechala, nebo co zavolat dr., vysvetlit situaci a poprosit, aby vás vzali kvuli mimcu prednostne? Zvlast pokud pujdete k vasi, ke které chodis i s miminem, tak by mohla vyjit vstric, me tuhle takhle vzala i kozarka, kdyz jsem sla s vyrazkou, ktere jsem se tyden nemohla zbavit. Predbehly jsme asi 2 lidi tak jsem se omluvila a podekovala, mala uz zacinala byt unavena a protivna a byly jsme hned hotove. Bala bych se, aby nemel kluk nejakou strevni virozu, ted to radi fest a hlavně aby to nechytlo to mimco. Je ockovane na rotaviry?

Kornel
Závislačka 3977 příspěvků 13.08.18 23:16
@Limi123 píše:
Ahoj,

Jdu si pro radu, sly byste k lekari? Syn (2 a pul) dostal ve ctvrtek ctyricitky. Byli jsme u nasich, takze po telefonicke konzultaci s Dr. jsem pouze snizovala teplotu. Postupne se k tomu (v sobotu) pridal i mirny prujem (max. 1× denne + obcas malinko na plince). Syn si obcas stezuje na bolest briska, ale vetsinu doby ho nic neboli.

Do vcera (3 dny) mu teplota litala ke 39, ale dnes se to zklidnilo, max. 38, spise bez teploty. Jen ma porad ten prujem (1× denne) a obcas bolest briska.

Pro rypalky, proc nejdu rovnou - mam tu jeste sestimesicniho aktualne bez moznosti hlidani a nechce se mi ho zbytecne tahat do cekarny mezi dalsi nemocne deti.

Tak zvazuju, jestli zitra jit, kdyz teploty uz skoro nejsou, ale prujem pretrvava… Jaky je vlastne typicky prubeh takovychto veci u deti?

Ahoj, syn mel minuly mesic taky ctyricitky od rana a nemohli jsme srazit, pockala bych do zitra ale vecer se pridali bolesti briska, to me vylekalo a sedla jsem do auta a jeli jsme na pohotovost. Na pohotovosti syna vysetrili a hned rikal primar ze to vypada dobre ale pro jistotu udelal sono. Vse v poradku, pani doktorka ktera sono provadela nam rekla to same co primar… nekdy pri vysokych teplotach boli deti brisko protoze se tam se zvetsi uzliny a kdyz prckovi se delaji plyny tak na ty uzliny tlaci ale radeji at ho pozoruji ze ani sono nemusi vse videt na 100%
Rikali taky ze co se ale tyka horecky a kombinace bolesti briska je vzdy lepsi opravdu doktora navstivit pro jistotu!
Drzim palce ale je vse co nejdrive v poradku :hug:

Lucie_Sx
Závislačka 3096 příspěvků 13.08.18 23:17

Horečky jsou typické pro salmonelu, ale tam by ten průjem byl daleko horší. Šla bych k dr. nechat udělat stěr z konečníku, jestli tam není nějaká brebera. Jinak ti asi stejně nic neporadí.

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 13.08.18 23:18
@Jahudka82 píše:
A jeste jste u vasich? Babicka nemuze jit treba s vama k dr.tam, pokud je dostupny, prip.prijet a jezdit pobliz s kocarkem, nez budete hotovi? Takhle to vetsinou funguje u nas, i kdyz jdu se sebou. Nebo nějaká kamaradka, sousedka by nepohlidala? Je hezky, venku se dá jezdit i 2,3 hodky, kdyz nakojis, může dostat i prikrm…to bricho bych radsi zkouknout nechala, nebo co zavolat dr., vysvetlit situaci a poprosit, aby vás vzali kvuli mimcu prednostne? Zvlast pokud pujdete k vasi, ke které chodis i s miminem, tak by mohla vyjit vstric, me tuhle takhle vzala i kozarka, kdyz jsem sla s vyrazkou, ktere jsem se tyden nemohla zbavit. Predbehly jsme asi 2 lidi tak jsem se omluvila a podekovala, mala uz zacinala byt unavena a protivna a byly jsme hned hotove. Bala bych se, aby nemel kluk nejakou strevni virozu, ted to radi fest a hlavně aby to nechytlo to mimco. Je ockovane na rotaviry?

Rotaviry myslim starsi nema, jista si nejsem. Mimco urcite neni.Jsme uz doma, ale tatinka mame mimo. Proste moznost je leda hned rano i s malym. Pokud je to strevni viroza, tak pokud ji ma maly dostat, tak ji uz ma :-( U virozy se stejne jen mirni priznaky…

Tak ja nevim :-/ Asi tam fakt rano zavolam a zeptam se.

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 13.08.18 23:18
@Limi123 píše:
Nic, ono ho vetsinu doby to bricho nebolelo, ani mu nic nebylo krome horecky. Jen obcas si treba minutu stezuje, ze ho boli brisko, ale pak uz rika, ze zase ne. A ten prujem nebyl casto, tak jsem to brala jako vedlejsi produkt tech teplot. Ale dneska uz mi to prislo divne… Nemel dietu, ani nic nebral.

Jinak vsem ostatnim take dekuji.

Příspěvek upraven 13.08.18 v 23:14

Takže měl i normální stolici? Nebo vždycky průjmovou, akorát to z něj nelítalo každou hodinu, ale jen jednou denně? Ono to může být naopak, než ty píšeš, a sice, že ta teplota byla vedlejší produkt toho průjmu (má střevní infekci a tělo s ní bojuje horečkou - a ty sice srážíš tu horečku, ale pro odstranění té střevní infekce neděláš nic).

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 13.08.18 23:20
@Lucie_Sx píše:
Horečky jsou typické pro salmonelu, ale tam by ten průjem byl daleko horší. Šla bych k dr. nechat udělat stěr z konečníku, jestli tam není nějaká brebera. Jinak ti asi stejně nic neporadí.

Salmonela to neni urcite, na to ten prujem neodpovida. Byli jsme ve ctvrtek na piskovne, tak si rikam, jestli nemohl chytit neco, loklnsi tam vody.

No, asi tam radeji rano zajedeme.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >