Reklama

Děti s pomalejším vývojem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajanab
Povídálka 33 příspěvků 17.08.18 12:55
Děti s pomalejším vývojem

Maminky s pomalejšími dětmi, můžete popsat vaše vývojové pokroky? Fyzioterapeutka nic neříkala, ale primářka - že doufejte, že se stane zázrak, tak mě to trochu vyděsilo. Když dceru postavím k ohrádce, tak se jí bříško i nohy prohýbají všemi směry. Nevypadá to, že by se mohla brzo (za měsíc) postavit (má 13m). Pročítala jsem diskuze a na stoj mi připadá, že je hraniční těch 14m. Nožky slabé prej nemá, bříško ano.

Přečtěte si článek: Vývoj dítěte měsíc po měsíci

Reklama

Reakce:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 17.08.18 12:57

zkoušeli jste plavat? mnohým dětem to zpevnilo střed těla :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62945 příspěvků 3 inzeráty 17.08.18 13:08

@ajanab Hele nepamatuju si v kolika děti stály, jen vím, že v 9 měsících ještě nelezlo ani jedno a jedno chodilo v 17 měsících a druhé v 18. A nemám pocit, že by měly pomalejší vývoj :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 13:12

Syn začal plazit v 8 měsících, lézt ve 13 měsících, chodit ve dvou letech. Chodili jsme od půl roku na kojenecké plavání, každý týden cvičit + od roka na rehabilitace a bylo to prd platný, stejně si začal chodit až on sám chtěl. Dnes je z něj šikovnej předškolák. Vůbec nemá žádné následky z pomalýho startu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 13:16

kamarádce začalo dítě chodit kolem 20 měsíce a stouplo si až tak v 17měsíci...­..nějak extra to lékař neřešil, chodili cvičit ,ale že by je nějak strašil to určitě nééééé.Teď je holčičce skoro 3 roky a všechno dohnala

chaela
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 2 inzeráty 17.08.18 13:18

Já mám dítě s pomalejším vývojem psychickým, nikoliv motorickým, takže asi moc nepomůžu. Předpokládám, že na rehabilitace chodíte, takže je pod dohledem a posiluje potřebné svaly.
Existuje nějaký objektivní důvod pro to zpoždění vývoje? Pokud ano, je třeba to řešit podle toho. Pokud ne, měly by pomoct ty rehabilitace. Ale to vám jistě sdělí doktor.
Vy sami kromě cvičení můžete zkusit to plavání, motivační hry, v tomto věku jsou děti strašně zvědavé, neměl by být problém je na něco nalákat. Můžete taky cvičit spolu, jakože budete cvičit i vy, dělám to teď s klukama, ale starším, tak nevím, jestli se na to chytí i takto malé dítě. U nás funguje bezvadně a kluci ani neví, že cvičí a často to sami vyžadují.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 13:36
@ajanab píše:
Maminky s pomalejšími dětmi, můžete popsat vaše vývojové pokroky? Fyzioterapeutka nic neříkala, ale primářka - že doufejte, že se stane zázrak, tak mě to trochu vyděsilo. Když dceru postavím k ohrádce, tak se jí bříško i nohy prohýbají všemi směry. Nevypadá to, že by se mohla brzo (za měsíc) postavit (má 13m). Pročítala jsem diskuze a na stoj mi připadá, že je hraniční těch 14m. Nožky slabé prej nemá, bříško ano.

A jaké primářka z neurologie? Dcera měla hypotonii zádového svalstva na jedné straně (slabé svalstvo). Cvičili jsme s ní Vojtovku, pak kolem třičtvrtě roku onemocněla, nemohla nějaký čas cvičit a pak už jsme jí neudrželi v té správné poloze, takže přestala. Chodila jsem s ní od malička na plavání, dobré je cvičení na těch velkých míčích - položit na bříško, pohybovat míčem atd. Neuroložka říkala, že nejdůležitější fází je lezení, lézt začala asi ve 14 měsících a od té doby jsme přestali být sledovaní na neurologii. Fyzioterapeutka nám také tenkrát říkala, že nebude chodit (zrovna se vrátila z jakéhosi školení), naštěstí jsme chodili na neurologii opravdu k odbornici na dětskou kliniku, takže jsem věděla, že je pod dohledem. Ale i tak jsem tenkrát doma brečela. Chodit potom začala asi skoro v 19 měsících. Ale doporučuji to nepodcenit, stejně starý kluk jak dcera, doktorka je nikam neposlala a nyní je maminka nešťastná, když vidí dceru a jejího kluka, jaký je to rozdíl, dcera se srovnala s vrstevníky, on už to nedohnal. A to na tom byli pohybově prakticky stejně.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 17.08.18 13:43

@chaela

promiň, že se vmísím. Ale jak se pozná pomalejší psychický vývoj? Já mám obavu, že syn by něco podobného mohl mít :think: je mu 13měsíců (korigovaně 12) a vůbec nespolupracuje, když mu něco ukazuju - např. sednu si a ukazuju paci-paci, on hned ke mě přileze, začne po mě šplhat, do náruče a finito. Pápá pořád nechápe, „jak je velký“ se taky nechytá. Nebaví ho „zrcadlení“, vlastně všechny moje pokusy jdou do kytek. Doktor to neřešil.

první syn byl podobný materiál, ale ten byl zase extrém do fyzické vývoje, napřed o cca 4měsíce oproti běžným standardům, tak jsem chápala, že „někde se to ubere“ a někde přidá.

ajanab
Povídálka 33 příspěvků 17.08.18 13:53

jak to myslíš, že ten stejně starý kluk to nedohnal, nebude chodit či co?
Myslím primářku z rehabky. Neuroložka říkala, že cvičit je nutné. My máme centrální hypotonii. Na míči se taky snažíme jenže to nám zrovna prostě řekla ta fyzioterapeutka, že to není tak účinné, že musíme tu vojtovku

ajanab
Povídálka 33 příspěvků 17.08.18 13:54

papa paci, jak je velká ukazuje, ale to už jsem tu četla, že některé děti na to nereagují, tak můžeš být v klidu

chaela
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 2 inzeráty 17.08.18 14:00

@ASAndrea Syn právě taky má motorický vývoj velmi rychlý, všichni čučí, je hodně napřed. Ale psychický dlouho zaostával. Dlouho nereagoval na jméno, neukazoval, nemluvil, neplnil žádné pokyny (přines, dej,…), v roce a půl byl pořád ještě jak mimino, ale už chodící, běhající a lozící do výšek. Byl to prostě mimoň, doslova. Ty hříčky jako paci paci, pápá začal dělat až po roce a jen velmi málo. Nějaký napodobování neexistovalo. Teď má skoro 22 měsíců a začíná to být lepší, ale pořád nic moc. On absolutně postrádá pud sebezáchovy, jednou se opravdu málem zabil a předpokládám, že to nebylo naposledy. Z žádného ze svých pádů se nikdy nepoučil, sjede po hlavě schody, přijde se přitulit a než se stihnu vzpamatovat a prohlídnout ho, jestli mu nic není, tak je tam znovu. Je jak neřízená střela (nabere směr a frčí, je mu fuk, že do silnice, do škarpy, pod šalinu… a tím, že nereaguje na jméno a často ani jiné pokyny, mám dost omezené možnosti, jak ho to odnaučit). S mluvením je na tom pořád bídně, ale hodně se lepší, tak to bude doufám ok. Momentálně potřebuju, aby začal reagovat na jméno a moje ječení stůj, zastav, brzdi, zpomal,…
Doktorka to taky neřeší, s mluvením prý počkáme do dvou let.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 14:04
@ajanab píše:
jak to myslíš, že ten stejně starý kluk to nedohnal, nebude chodit či co?
Myslím primářku z rehabky. Neuroložka říkala, že cvičit je nutné. My máme centrální hypotonii. Na míči se taky snažíme jenže to nám zrovna prostě řekla ta fyzioterapeutka, že to není tak účinné, že musíme tu vojtovku

Chodí, to jo, ale je o hodně víc neohrabanější, pomalý a hodně zaostalý i v myšlení. Ale právě většinou v těch prvních letech života se mluví o psycho-motorickém vývoji, a tam jde ta psychika s motorikou v ruku v ruce. Dcera měla potom i slabé svalstvo a motoriku mluvidel, takže jsme chodili od třech let na logopedii a ptala se nás, zda jsme nebyli někde sledovaní u dr. Musela dělat na logopedii motorická cvičení - koníka, čertíka, aby ten jazyk rozhýbala. A chodíte ještě na tu neurologii? Vidí nějaký pokrok? Pokud by mně něco takového primářka řekla o zázraku, tak bych zkusila nějaký intenzivní rehabilitační pobyt v lázních a zkusila navštívit nějakého jiného dr. na konzultaci.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15377 příspěvků 17.08.18 14:06

@chaela no, ja mám dítě velmi chapave, netřeba vypisovat, co ve věku tvého dítěte umí, ale stůj, zastav, počkej, vrať se… Ha ha, to je úplně marne.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62945 příspěvků 3 inzeráty 17.08.18 14:16
@Anonymní píše:
Chodí, to jo, ale je o hodně víc neohrabanější, pomalý a hodně zaostalý i v myšlení.

No, ale to, že na tom byly v jednom období pohybově stejně vůbec nic neznamená, moje byly taky pohybově pozadu a nikam na cvičení nechodily a dohnaly všechno. Je úplně klidně možné, že je holt kamarádky syn pomalejší i v myšlení a to se cvičením nespraví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 14:25
@j.a.n.i1 píše:
No, ale to, že na tom byly v jednom období pohybově stejně vůbec nic neznamená, moje byly taky pohybově pozadu a nikam na cvičení nechodily a dohnaly všechno. Je úplně klidně možné, že je holt kamarádky syn pomalejší i v myšlení a to se cvičením nespraví.

Může to tak být, ale nemusí. Každopádně toho lituje, pak si člověk říká ledacos, když pro to neudělá maximum. Nám třeba ta neuroložka říkala, kdyby necvičila, tak bude mít velké potíže se zády. I teď když jeden rok nechodila na plavání, tak to bylo hodně znát ty záda. Doktorka říkala na prohlídce, jak má krásné břišní svaly (z toho plavání). Takže pokud má dcera zakladatelky ráda vodu, tak opravdu doporučuji. Dceři to hodně pomohlo.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >