Cukroví - kdy začínáte péct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verunka1995
Stálice 66 příspěvků 03.11.18 12:36
Cukroví - kdy začínáte péct?

Ahoj kdy začínáte péct cukroví? Říkala jsem si že začnu kolem 15. 11 :D jelikož mám prcka tak toho moc nestihnu tak musím začít dřív :D ale známí mi říkali že už pečou aby jim to pořádně změklo ale mě se to zdálo brzo :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24108 příspěvků 03.11.18 12:39

8o Perníčky na Mikuláše a zbytek tak 14 dní před.
Když dělám zázvorky, tak ty chtějí dřív.

free333
Neúnavná pisatelka 19846 příspěvků 03.11.18 12:41

@Verunka1995

Já bych měla strach, že do Vánoc bude všechno snědeno a budu muset péct znovu :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 03.11.18 12:41

@Verunka1995 Poslední týden v listopadu perníčky. V prosinci zbytek, nepečené pár dní před Štědrým dnem.

NikysekR
Extra třída :D 10333 příspěvků 12 inzerátů 03.11.18 12:42

Začínám pomalu po Mikuláši. Sice se na pečení moc těším, ale teď v listopadu?? :think: 8o

acimedaca
Nadpozemská drbna 26013 příspěvků 03.11.18 12:46

7-14 dní před štědrým dnem

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 03.11.18 12:47
@NikysekR píše:
Začínám pomalu po Mikuláši. Sice se na pečení moc těším, ale teď v listopadu?? :think: :roll:

Pokud má člověk čas a energii v týdnu tak pečení po Mikuláši stačí.
Já jsem od rána do večera v práci, takže přes týden už mě tedy ani nehne něco péct. Maximálně si zadělat těsto a klid a čas na pečení a zdobení mám jen o víkendech. A 2-3 víkendy pak nejsou moc (protože nesedíme o adventu jen doma, je taky potřeba nakoupit dárky apod.).

peta81
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 03.11.18 12:51

tak nejak po mikulasi az v pulce prosince… a letos na to asi kaslu, bavi me to, ale doma to vlastne nikdo neji, jen nejaka ta navsteva a zbytek rozdavam. a neznam teda nikoho, kdo by uz ted pekl :nevim:

Uživatel je onlineSůvička80
Kecalka 163 příspěvků 03.11.18 13:05

Vždy si říkám, že začnu kolem Mikuláše ale dopadá to tak, že peču nejdříve 14 dní před Vánoci. Péči perníčky, co jsou hned křehké, tak mě čas netlačí ;)

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 03.11.18 13:06

Ja začínám 1.adventni víkend a pecu cele rodine, stiham to i s 2detmi,školou a vsim ostatnim :lol:
Nee,ale je to mazec,pecu treba 3dny v kuse cely den(zaridim si hlidani pro nejmensi,ta 4,5leta uz pracuje se mnou) a pak vse slepuji a zdobim,nepecene delam pred vanoci a to delam i likery.

Angličanka
Stálice 78 příspěvků 03.11.18 13:08

Já začínám péct první víkend v prosinci. Cukroví slepuju týden před vánoci a 2 dny před štědrým dnem peču pařížské rohlíčky, trubičky a kokosový řez a nepečené.
Jinak v cukrárnách už začínají péct linecké(s kakaem, ořechy), aby to vše stihly a cukroví změklo. Nevím mě osobně linecké pečené 3 - 7 dní před štědrým dnem přijde málo „měkké, odležené“ :oops: :lol:

stinga
Závislačka 4174 příspěvků 6 inzerátů 03.11.18 13:10

@Verunka1995 teď je ještě hrozně brzy, neznám nikoho, kdo už by pekl, to nemůže změknout, ale spíš se to naprosto vysuší do vánoc, vždyť je to skoro ještě 2 měsíce :nevim:
peče se po Mikuláši, kromě perníčků, ale i na ta je ještě brzy

lilith1
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 03.11.18 13:11
@Verunka1995 píše:
Ahoj kdy začínáte péct cukroví? Říkala jsem si že začnu kolem 15. 11 :D jelikož mám prcka tak toho moc nestihnu tak musím začít dřív :D ale známí mi říkali že už pečou aby jim to pořádně změklo ale mě se to zdálo brzo :D

Nepecu, dostavam.

Markéta80
Hvězda diskuse 40019 příspěvků 03.11.18 13:14

@Verunka1995 to bude chutovka víc jak měsíc staré cukroví :jazyk: Většinou jsme začínala po Mikuláši ale už pár let peču jen linecké a to dělám kolem půlky prosince ;)

Babička Kristýnka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 03.11.18 13:20

Ještě nepeču, přijde mi to hrozně brzo. Začínám koncem listopadu, nepečené v týdnu před Vánoci. Ale koukala jsem, že začínají akce na oříšky, mandle, kokos, máslo - tak to postupně začnu nakupovat. U nás je to podle hesla - co nebude upečené, to alespoň nikdo nestihne sníst.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >