Cukrovka 2. typu zjištěná v těhotenství

Anonymní
18.2.21 21:21

Cukrovka 2 typu

Dobrý večer maminky. Moc Vás prosím poraďte. Dnes jsem byla na výsledcích krve z diabetologie. Jsem v 11 týdnu těhotenství. Myslela jsem si že výsledek bude těhotenská cukrovka poněvadž jsem ji měla v prvním těhotenství před 12 lety. Ale lékařka mi dnes sdělila že dle odběru na dlouhý cukr je výsledek hba mmol 46 a jde o to že mám údajně cukrovku 2 typu ale již delší čas tak mi nasadila lek Glucophage 750 mg prý to plod nemůže ohrozit. Jsem z toho špatná a musím být na dietě tak si čtu leták co můžu jíst a co ne a ještě budu hledat na internetu. K tomu se léčím se štítnou žlázou a užívám Euthyrox 100. Prosím je tu některá maminka která je též těhotená a zjistili ji že má delší čas cukrovku 2 typu a musí užívat tento lék? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
417
18.2.21 22:36

Mam tehotenskou cukrovku a muj diabetolog rikal, ze tento lek je otestovany az od 24 tt, drive se ma dava inzulin..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14950
19.2.21 13:10

No, pokud jsi měla v prvním těhotenství těhotenskou cukrovku, tak máš už dietu nacvičenou a nebude pro tebe překvapením. Jen si to lehce oživíš. Tam budou ty změny jen minimální. Jinak je super, že jsi to zjistila takto brzo na začátku, ona nekompenzovaná cukrovka v začátku těhotenství může napáchat dost velké škody. Ale s lékem teda neporadím, s tím zkušenosti nemám. Ale určitě to vše zvládneš v pohodě!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 08:00

Já se léčím s cukrovkou 2.typu už 2roky a když jsem probíral s diabetickou otěhotnění, neměla s tím problém, dlouhodobý cukr mám 47mmol, ale teď když těhotná jsem (5+4tt), tak mi přesunula k jiné a ta mi v telefonu úplně vyděsila, že je to moc a že je větší pravděpodobnost, že bude mít mimi vývojové vady, takže místo abych se radovala, tak jsem totálně rozhozená 😔 jdu k ní ve středu, ale 100% mi dá inzulin, teď užívám glucophage 1000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat