Cvičení s pupeční kýlou

322
28.10.20 11:01

Cviceni s pupecni kylou?

Ahoj. Mela jsem mit v patek operaci pup.kyly. Mam ji po 3 tehotensvi, je pry mala a pokud neplanuju dalsi dite tak by se i nic nemuselo operovat rikal dr. No nakonec rozhodl, ze se operovat nebude protoze mam 1 rocni dite a nebudu moct zvedat tak mam pockat jeste rok, dva 8o to je jine tema. Chci se jen zeptat, jestli mohu s kylou cvicit cviky na bricho? Mam trochu diastazi (jsem rok po porodu) no a nejak ji taky musim vytrenovat. Ten dr byl dost nesympaticky a sam nevedel, nemel cas me o tom informovat :oops: muzu cvicit cviky na sikme brisni svaly nebo vubec? Mam termin u sve dr at se mi na to podiva a snad bude milejsi a vsechno mi vysvetli. Prozatim jsem se chtela zeptat vas. Dekuji moc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4003
28.10.20 11:39

Objednej se na fyzioterapii a nech se vyšetřit a vhodné cviky ukázat a pořádně vysvětlit. Rozhodně se nesnaž cvičit sama doma podle nějakých videí nebo rad z internetu, ať si neublížíš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
28.10.20 12:14

Jak pise @Kassy, rozhodne navstiv fyzioterapeuta bud jako samoplatce, nebo pozadej obvodaka o doporuceni. Je potreba, aby nekdo zhodnotil celkovy stav, ne jen bricho. Podle internetu bych necvicila, muzes si uskodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 15:04

Mám dvě kýly, jednu v pupku a jednu kousek nad pupkem, obě malé. Udělalo se mi to společně s rozestupem po prvním porodu. Po druhém porodu pak se ten rozestup ještě zhoršil.
Doktor (chirurg) mi na to po prvnmí porodu řekl, že pokud budu chtít, můžu si to nechat operovat, až budu mít za sebou těhotenství a nebudu chtít další děti. Ale operace prý není nutná. Jelikož se operaci ráda vyhnu, tak jsem se rozhodla, že na ni nepůjdu. Poučil mě tehdy, že kdyby mi ta kýla někdy vyhřezla, že to musím zatlačit zpět dovnitř. To si teda nedovedu vůbec představit a doufám, že tohle nebudu nikdy řešit.
Po druhém porodu jsem byla u výborné fyzioterapeutky a ta mě naučila cvik na břicho, který denně cvičím. Diastáza je menší (jsem 9 měsíců po porodu), ale úplně ji asi nebudu mít staženou nikdy. Na tu kýlu se taky dívala, ale prý když ten cvik cvičím, tak mi ta kýla vůbec neleze ven, což je dobře. Cvičit můžu, ale musím si hlídat správné zapojení těch břišních svalů.
Anonym - info o zdrav. stavu. Děkuji za pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat