Jídelníček při zvýšených jaterních hodnotách

Anonymní
27.10.20 21:23

Jídelníček při zvýšených jaterních hodnotách

Ahoj všichni,

od pátku do neděle jsem byla v nemocnici kvůli zvýšeným hodnotám jaterních testů v krvi.

Nakonec tedy se zjistilo že mám pravděpodobně nějakou těhotenskou žloutenku, kterou postihuje 1% žen, takže mám prostě skutečně “štěstí” :D

Dostala jsem prášky které baštím 3× denně a to je Ursosan a Transmetil.

Jenže proč píšu. Při propuštění mi doktorka neřekla nic o dietě a když jsem se ptala, tak říkala, že bych asi možná měla, ale divila se, že nežiju standardně s touto dietou 8o
Lékárníci mi řekli, že možná nějakou dietu ano, kamarádka medička řekla, že vynechat smažené a tučným se necpat 3× denně atd ale jinak nic výrazně na jídelníčku není potřeba měnit, hlavně to nepřehánět. Doktorka z porodnice řekla že mi dieta stejně nepomůže, takže není potřeba a můj gynekolog řekl, že bych dietu měla mít, takže já už fakt nevím holky co teda mám mít nebo ne :,(

Jaký na to máte názor vy?

Jaterky jsou hodnoty 6,59 a žlučová kyselina je 4 (takže miminko neohrožuje, protože je to nízká hodnota a je to v pořádku)

Momentálně jsem 25 tt

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7725
27.10.20 22:47

A co chceš slyšet, že nemusíš a je to ok? Jsi teprve v 25. týdnu a máš 3× denně ursosan. Přijde mi velmi lehkovážné, že sis nezjistila, co je to za lék a proč ho užíváš. Díky tomu nechápeš, že dieta je nutná, co se vlastně děje. Přečti si příbalák a dodržuj striktně dietu, to jediné můžeš. Léky tě samy o sobě nespasí. Situace se bude pravděpodobně horšit se zvyšujícím se těhotenstvím, tak si to nekaž v začátku neinformovaností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama