Cvičení v 1 trimestu

2634
15.12.19 10:07

cvičení v 1 trimestu

Ahojky všem, prosím cvičíte v 1 trimestru stejně jako jste byli zvyklé před otěhotněním? Já běhala, kruháč a fitko a ted mám strach, děkuji za vaše rady :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1379
15.12.19 10:25

Ahoja, znám kupu holek, co cvičily dál i po otěhotnění. Pokud tomu nic nebrání, můžeš, tělo Ti samo napoví, jak tvrdil můj gynekolog. Za sebe doporučuji ovšem přísně hlídat pitný režim a jídlo, já si takhle před obědem zajezdila na rotopedu a pak bez varování omdlela v krámě :-). Poraď se se svým doktorem, ale obecně by pohyb vadit neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
15.12.19 10:33

V prvním trimestru můžeš, dle mých vlastních zkušeností, pokračovat prakticky úplně bez omezení, ale v závislosti na momentálním stavu těhotenských nevolností, únavy a jiných pocitů, takže záleží na tom, jak se cítíš, podle toho je třeba se řídit, můžes se cítit tak, že není možné pokračovat i vůbec, ale mě pokračovat dělalo dobře třeba na nevolnosti a polevovat jsem nemusela prakticky vůbec, i když v hlavě se priority přirozeně změní, takže se celkově člověk více vnímá a třeba nepřechází věci, které by se jinak pokoušel přejít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
15.12.19 12:19

Mne doktorka v podstatě nic nezakazala. Jen úplně nedoporučila rotoped kvůli prokrvování v pánvi. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
15.12.19 12:34

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem přestala hrát závodně volejbal, kvůli případným pádům, výskokům, navíc tě někdo může trefit do břicha (nechtěla jsem zbytečně riskovat).
Pokud jsi zvyklá hodně sportovat, tak můžeš - snaž se ale poslouchat svoje tělo. Navíc bych si někde načetla informace ohledně posilování břišních svalů. Nedoporučuje se začínat v těhotenství nějaký nový náročný sport. Já volila postupně spíše protahovací cviky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 12:41

Já chtěla pokračovat v běhu - denně jsem byla zvyklá běhat cca 5-8 km před snídaní a večer třeba 2-3 týdně 10-15 km… ale cca od 8tt jsem byla ták mrtvá, měla hodně nevolnosti a i zvracela, že jsem byla ráda, že jsem vstala ráno do práce a odpoledne jsem většinou padla na gauč a usla klidně už v šest večer… :lol: :lol: :lol:
teprve v druhém trimestru se to zlepšilo, takže jsem zařadila aspoň procházky se psem a lehčí výklusy do cca 3 km a jen po rovince v měkkém terénu.

Poslouchej své tělo, nepřetěžuj se a nesportuj na výkon, ale pro potěšení a myslím, že to bude v pořádku. Paní doktorka mě upozorňovala jen na otřesy, vysoké teploty (to teď nehrozí), nepřehřívat se a dát pozor na možnost pádu. Určitě je lepší sportovat s někým (nejít běhat někam do lesa sama) a dodržovat pitný režim. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2634
15.12.19 14:10

@eryby moc děkuji :mavam:

@Pocahonta já začnu asi pásem a eliptical to by mělo být v pohodě :srdce: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
15.12.19 14:15

Ja chodila na lekce do fitka asi do 10tt, pak zaclo byt bohuzel vedro (cerven), tak jsem zacla plavat a spis po vecerech chodit… To horko jsem nedavala. Ale myslim, ze kdyby me nesetly ty vedra, chodila bych dal. Chybi mi to a uz ted se tesim az vybehnu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12135
15.12.19 14:17

Prvni trimestr muzes delat prakticky vsechno. Staci, ze ti doktor da zelenou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5055
15.12.19 14:51

@Romčinka Ja cvicila ale casem jsem prestala bylo mi divně. Mimco v brise zacalo vzdy hrozne kopat…telo si reklo samo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 15:07

Já jsem ještě v prvním trimestru chtěla dochodit pololetí na pole dance. :lol: Jenom jsem si dávala bacha na seskoky. No a čím víc jsem se o sebe bála, tím víc se mi pak třásly ruce a hrozilo, že spadnu. No ale dochodila jsem to. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
16.12.19 19:00

Na začátku těhotenství jsem sportovala jak jsem byla zvyklá, skončila jsem s hematomem :-( klidovým režimem :-( Takže za mě pohyb ano, ale fakt opatrně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5055
17.12.19 11:12

@Lola001 Přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2634
21.12.19 20:17

Díky moc děvčata, zatím jsem zustala u procházek:o) :srdce: