Cvičení v těh.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
55
14.11.21 07:39

Cvičení v těh.

Zdravím :)

Jsou tu nějaké nastávající maminky (nebo maminky, co mají zkušenosti), co před těhotenstvím hodně cvičily? Jak pokračujete dal?

Já jsem byla zvyklá cvičit 5-6× týdně hodinu až hodinu a půl. Cvičila jsem doma, ale mám hodně závaží, pomůcek..

Samozřejmě jsem si hledala na netu atd. Snížila jsem zátěž, nedělám žádné poskoky atd. Ale rada bych o tom s někým pokecala. Nebo jestli máte někoho, podle koho přímo cvičíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20899
14.11.21 08:34

Já hodně dala na intuici. Cviky jsem konzultovala s fyzio, aby nebyly vyloženě nevhodné. A poslouchala jsem tělo. Ke konci jsem se hodně zaměřila na pánevní dno. Protahování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
14.11.21 08:43

V prvnim tehotenstvi jsem pokracovala normalne s cvicenim dal, v pokrocilejsim stadiu jsem si na YT vyhledala nejake pregnancy workouty a cvicila podle nich. Ted jsem znovu tehotna, ale marodim, tak az se dam do kupy, chci zase normalne cvicit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3597
14.11.21 09:01

Ja jsem aktualne 26tt a cvicim cca 5× tydne hodku, nekdy dyl. Vynechala jsem akorat stred tela jinak funguju jako pred tehotenstvim, chodim do fitka, posiluju doma, plavu, chodim na tury a tak. Dela mi to strasne dobre a doufam, ze mi to vydrzi co nejdele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3935
14.11.21 09:05

Dej na svoje pocity. Taky jsem vždy hodinu denně cvičila, činky, těžký váhy, běh, túry.. Ve třetím těhotenství jsem chtěla makat, však tělo bylo zvyklé. Ale první delší túra na rozhlednu (s kočárkem a malým dítětem) a začala jsem krvácet, jela na pohotovost. Tam mi vynadali, nasadili ascorutin atd a od tý doby jsem se na všechno vykašlala :lol: a začala až po 6tinedělí. Holt si tělo řeklo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3597
14.11.21 09:10

@Lainaire8 proc ti vynadali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
14.11.21 09:19

Před těhotenstvím jsem chodila běhat, v zimě skialpy, v létě do alp, tůry s batohem na zádech… na 4 tisícovky, v těhotenství jsem chodila běhat, na skialpech jsem taky byla, do 32týdne jsem jezdila na kole i 25km, do 30 týdne jsem hodila na tůry s batohem kde jsem měla svoje jídlo, pit, spacák, karimatku, poslední spaní ve stanu na karimatce bylo asi v 28 týdnu na Slavkovském štítě, ve 22 týdnu jsme šli na Gerlach, ve 24 týdnu jsme byli ve švýcarskua itálii.. Dolomity… ještě 4 dny před porodem jsem si dala svižným tempem výšlap na Velký Javorník, ono dle doporučení americké a britské gyn. společnosti i pokud jako netěhotná necvičíš, tak se má v těhoteství začít, sporty nejsou žádné zakázané, jen nedoporučené- kontaktní sporty, sporty kde hrozí větší riziko pádu, potápění… jo a pobyt dlouhodobě naz 3600m. n.m… je to jen o tom věřit si že tělo si řekne co už není pohodlné, kvůli sportu ve fyziologicém těhotenství nikdo nepotratil… nemluvím o rizikovém těhoteství kdy hrozí předčasný porod či je tam vcestná placenta apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
15.11.21 20:51

@Mereia1990 jsi jezdila na skialpech? Nebala ses, že te třeba vyklepe nějakej kámen nebo strom? Mě teď hodně pálí, že letos z důvodu tehotensvi nemůžu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
15.11.21 23:14

Ze začátku jsem cvičila v podstatě stejně jako před těhotenstvím, akorát třeba s lehčí činkou a místo poskoků varianty cviků s přešlapováním, taky jsem se řídila hodně pocitově. Pak už jsem si hledala přímo videa se cvičením pro těhotné, na Youtube je toho spousta, treba Babyfit by Amy nebo Strong Mom. Tam jsem pak využívala i videa na cvičení po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
16.11.21 10:45
@Pruhovaný_mýval píše:
@Mereia1990 jsi jezdila na skialpech? Nebala ses, že te třeba vyklepe nějakej kámen nebo strom? Mě teď hodně pálí, že letos z důvodu tehotensvi nemůžu :zed:

já jsem otěhotněla na konci ledna, takže na skialpech zejména z důvodu vládních opatření jsme byli jen párkrát a to jednou v polských západních tatrách, pak u nás, terén nenáročný, hlavně i díky mé neskutečné únavě a nevolnostem… s velkým brichem bych volila na sjezd rozumný terén a pak to určitě půjde, přinejhorším se dá aspoň fitnes skialp na sjezdovce provozovat, ale zas někdy je to po sjzdovce dolu horší jak prašanem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat