Cvičí se mnou hormony

Smazaný anonym
22.11.15 09:44

Cvičí se mnou hormony

Nebudu psát jako anonym, snad mi poradíte a neukamenujete mě…
Hezké ráno všem,
už docela dlouho přemýšlím nad tím, co mě trápí. Abych situaci blíže popsala – jsem pár dní před porodem. Těhotenství bylo v pořádku, vše pro miminko jsem připravila, věřím, že ani strach z porodu nemám moc velký. Z čeho mám strach, je chování mého partnera. Je moc hodný, ale jako asi téměř každý muž, řeší jen svůj úhel pohledu na pro něj důležité věci. Řeší nové auto, bydlení. Víc nic. Nové bydlení se nestihlo zrealizovat před porodem, takže se budeme stěhovat někdy…, teď dáváme teprve nová okna, podlahy. Termín porodu ví od jara, žádné překvapení, tudíž mě lehce trápí, že se to nestihne. Auto – obavy, že něco nepůjde, nepojede, rozbije se. Řeší to pořád dokola. Mám naše nové auto ráda, ale už mi leze krkem to pořád řešit. Ovšem co neřeší je můj nástup do porodnice, to, že jsem pořád sama s dětmi, to, že tahám nákupy do 4. patra, to že vařím, uklízím a na sebe nemáme čas. To, že mám pocit, že jsem pořád smutná. Asi bych potřebovala říct, že bude všechno v pořádku, že mě má rád a zvládneme to.
Včera při cestě přes nějaké kotěhůlky prohlásil – tady bydlí moje první láska. No. Povím vám – mám pořád na krajíčku a tahle jedna hloupá věta mě úplně rozsekala. Přišlo mi to prostě líto. Vím, že to nemyslel zle, ale úplně se mi všechno sevřelo a neodpustila jsem si to komentovat.
Máte pocit, že jsem normální blázen nebo že to přejde tím, porodím, že se vrátím normálně mezi lidi a budu fungovat zase jako dřív. Přišlo by vám to taky líto nebo si jen dělám zbytečné vrásky?

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1767
22.11.15 10:06

Chapu, co te trapi, no zkus si s partnerem promluvit. Kazdopadne mi neni moc jasne, jak si to predstavujes po porodu, ze se vratis mezi lidi a budes fungovat jako driv…to v sestinedeli dost tezko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
22.11.15 10:20

Já s ním o tom mluvila. O tom, že se bojím, že mám strach, jak to zvládneme. Zároveň ho uklidňuji, že mi vlastně ani moc nevadí, že se nepřestěhujeme včas - jasně, vadí, ale co mám dělat…že auto bude určitě v pořádku, že nemá plešku, a je mi fuk, co má na hlavě že ho mám ráda a dalších tisíc uklidnění pro něj. Mě ale neuklidní. Řekne, že neví, jak zvládne porod. To už bylo takové varování - říkala jsem mu, ať mi řekne, jestli se na to necítí, že si vezmu dulu nebo kamarádku.
Na šestinedělí se docela těším, dám se trošku do pořádku, těším se na miminko, vánoce. A po nich jdu zpět do práce, jsem tam potřeba a pro miminko máme chůvičku. Tu jsme měli i minule.

• Citovat
  • Upravit
4986
22.11.15 10:30

@Judithkaj Blázen nejsi, jen více citlivá. :)
Tebe nebaví pořád řešit auto a jeho zas tvůj nástup do porodnice :? Stará se o auto,
nové bydlení a tím autem tě do porodnice snad poveze, ne :?
Tahání nákupů? Dej mu seznam a ty nakupuj drobnosti…
Že váhá být u porodu, nedivím se, hned si někoho najdi, když potřebuješ a hotovo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21384
22.11.15 10:34

@Judithkaj Měli jste ji minule, to znamená, že to není vaše první dítě? Tak už asi víš, jak budete fungovat dál. Zklamání možná cítíš, protože sis vytvořila nějaké představy, které se nenaplňují. Pokud si žena myslí, že když otěhotní, bude mít před porodem, bude ji manžel hýčkat a dělat věci, které před tím nedělal - asi tak, jak to do žen hustí romantické filmy. Ale ono to tak není. Vy to jistě zvládnete, třeba ne podle tvých představ, ale zvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
22.11.15 10:41

@hanka.br. Přesně. Ty představy a očekávání likvidují normální život. Mám ale pocit, že u nás jsem já ten chlap, co se o něj každý opře a fouká všem rány. V téhle situaci to ale nefunguje a jsem z toho smutná. V pět ráno odejde, v osm večer se vrátí. Chápu - pracuje, ale je mezi lidmi a mě ta samota a sezení na vejcích leze na hlavu. Doteď vůbec neřešil, co bude s dětmi. Zařídila jsem hlídání a byl překvapen a možná i uražen. Já s ním o tom mluvila několikrát, nikdy se nevyjádřil, tudíž jsem něco udělat musela. To samé s tím porodem. Nevyjádří se ani když se několikrát v klidu zeptám. Někoho si domluvím a bude ukřivděn. Tak já nevím…

• Citovat
  • Upravit
21384
22.11.15 10:49
@Judithkaj píše:
@hanka.br. Přesně. Ty představy a očekávání likvidují normální život. Mám ale pocit, že u nás jsem já ten chlap, co se o něj každý opře a fouká všem rány. V téhle situaci to ale nefunguje a jsem z toho smutná. V pět ráno odejde, v osm večer se vrátí. Chápu - pracuje, ale je mezi lidmi a mě ta samota a sezení na vejcích leze na hlavu. Doteď vůbec neřešil, co bude s dětmi. Zařídila jsem hlídání a byl překvapen a možná i uražen. Já s ním o tom mluvila několikrát, nikdy se nevyjádřil, tudíž jsem něco udělat musela. To samé s tím porodem. Nevyjádří se ani když se několikrát v klidu zeptám. Někoho si domluvím a bude ukřivděn. Tak já nevím…

Jsi si jistá s tím ukřivděním? Nevytváříš si domněnky? Na to pozor, to by mohlo být nebezpečné. Opravdu se ho ptáš jasně, konkrétně? Jestli to není tak, že mu něco NAZNAČUJEŠ a on se nevyjádří, protože náznak nechápe. Když se zeptáš - Chceš jít k porodu? Jak to bude s dětmi? - tak na to se snad ani nejde nevyjádřit jasně. Pokud ti řekne, že neví, pak je na místě zařídit si věci sama, ovšem na to by se asi sotva cítil ukřivděný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
22.11.15 10:57

Když řekne, já doufám, že to zvládnu, že tam nespadnu, že neudělám nějaký problém. Já na to, a chceš tam opravdu jít? Jsi si jistý? Uvidíme, budu to řešit, až to nastane - toť odpověď…
Budu ty dvě noci u kamaráda - nastupuji ve čtvrtek navečer na vyvolání. Prý bude u kamaráda aby byl porodnici blíž. Další noc tam bude taky - půjdou na pivo. Na můj dotaz co bude s dětmi…hele uvidíme jak to bude, ono to třeba bude ještě všechno jinak…Máte pocit, že to jsou doměnky??? Já teda ne. Přidělává mi o to víc strachu a nejistoty. A přitom sám potřebuje uklidňovat, jak je vše v pořádku.

@hanka.br. píše:
Jsi si jistá s tím ukřivděním? Nevytváříš si domněnky? Na to pozor, to by mohlo být nebezpečné. Opravdu se ho ptáš jasně, konkrétně? Jestli to není tak, že mu něco NAZNAČUJEŠ a on se nevyjádří, protože náznak nechápe. Když se zeptáš - Chceš jít k porodu? Jak to bude s dětmi? - tak na to se snad ani nejde nevyjádřit jasně. Pokud ti řekne, že neví, pak je na místě zařídit si věci sama, ovšem na to by se asi sotva cítil ukřivděný.
  • Citovat
  • Upravit
21384
22.11.15 11:06
@Judithkaj píše:
Když řekne, já doufám, že to zvládnu, že tam nespadnu, že neudělám nějaký problém. Já na to, a chceš tam opravdu jít? Jsi si jistý? Uvidíme, budu to řešit, až to nastane - toť odpověď…
Budu ty dvě noci u kamaráda - nastupuji ve čtvrtek navečer na vyvolání. Prý bude u kamaráda aby byl porodnici blíž. Další noc tam bude taky - půjdou na pivo. Na můj dotaz co bude s dětmi…hele uvidíme jak to bude, ono to třeba bude ještě všechno jinak…Máte pocit, že to jsou doměnky??? Já teda ne. Přidělává mi o to víc strachu a nejistoty. A přitom sám potřebuje uklidňovat, jak je vše v pořádku.

Asi bych se s takovou odpovědí nespokojila a chtěla odpověď konkrétní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
22.11.15 11:27

@Judithkaj Nezlob se, ale to vazne musis po sestinedeli do prace a co miminko? To ho jako strcis cizi zenske? 8o Na kojeni se radeji ani neptam… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
22.11.15 11:35
@Althya píše:
@Judithkaj Nezlob se, ale to vazne musis po sestinedeli do prace a co miminko? To ho jako strcis cizi zenske? 8o Na kojeni se radeji ani neptam… :nevim:

Vůbec se nezlobím…Přesně jak píšeš tak to udělám… :lol:
Pracuji pár hodin v týdnu, takže tohle vůbec neřeš.

• Citovat
  • Upravit
8100
22.11.15 11:42
@Judithkaj píše:

Já bych v této situaci protějšek upozornila, že pokud mi nedá konkrétní odpovědi a plány teď hned a vážně si nemyslím, že jde o neodůvodněný nátlak, když to máš za pár, některé věci prostě potřebují naplánovat, tak se zařídím tak, jak to vyhovuje mně. A řekla bych mu konkrétní plány, jak to udělám, v mém případě by to znamenalo okamžité zajištění duly k porodu a zajištění hlídání mými rodiči.
Ještě bych k tomu teda dodala, že je naprosto nevhodné zařizovat si nocování mimo domov, pokud není zajištěné hlídání dětí a že je jeho povinnost řešit to s tebou a pokud to neudělal a neudělá, pak si neplní základní povinnosti partnera.
Jsou věci, které snesu, ale nezodpovědnost mezi ně opravdu nepatří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
22.11.15 14:04

On si zkratka zvyknul, ze ty vsechno vyresis, zaridis, zvladnes a on si muze dovolit ten luxus neresit, neplanovat a jen se vezt.
Tebe navic tlaci hnizdeni, ktere se s absenci planu a s pritomnosti nedodelavek fakt neslucuje, protoze i za beznych okolnosti, kdy je vse hotove, ma hnizdici zena pocit, ze by se mohlo aspon vymalovat :lol:

zaridila bych se podle sebe, objednala bych dulu, hlidani deti, zkratka vsechno a pokud by se o chtel zapojit, tak prosim, vsak u porodu muze byt dula i chlap. A hlidani se da vzdycky odvolat. Ale po techto vagnich vyjadrenich bych se neodevzdala do te nejistoty, mne je to i za beznych okolnosti neprijemne, kdyz nemam alespon hruby plan, mam pocit, jako bych se snazila podrbat levou nohou za pravym uchem :lol:, natoz v ramci takove velke udalosti jako je porod, kdy se clovek potrebuje soustredit na to rozeni a byt psychicky v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
22.11.15 14:59

@Sany80s @Bibi239 holky děkuju. Přesně takhle to cítím. Cokoli ale udělám přináší trvdou odezvu, jeho uražení se a výkřiky, že toho má dost a nemůže. Potřebovala bych vypláchnout hlavu, vyhodit celou tu svoji lítost a bylo by dobře. Takhle to asi dobře nedopadne.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama