Cyklistická helma pro dospělého

9422
28.3.17 19:15

cyklisticka helma pro dospeleho

Jakou mate znacku a jste s ni spokojene? dle jakych kriterii vybrat.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

18978
28.3.17 19:50

@tasa Vyber takovou, aby Ti dobre sedela na hlave- nehla se ani po zatreseni hlavou, když ji nebudeš mít pripevnenou páskem pod krkem.
Dalším kritériem je odvetrani. Čím víc děr, tím lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18978
28.3.17 19:52

Co di znacek, jakakoliv z renomovanych vyrobcu, vyhla bych se prilbam v supermarketu, idealne ozkouset a koupit v cyklospecialce bebo na veletrhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
28.3.17 20:01
@tasa píše:
Jakou mate znacku a jste s ni spokojene? dle jakych kriterii vybrat.?

obecně řeším tyto věci - aby měla certifikát, aby mi seděla, aby byla dostatečně odvětraná a odlehčená, abych v ní nevypadala jako blbec a hodila se ke kolu… přesně v tomto pořadí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42384
28.3.17 20:05

@tasa tak prvně musí pořádně a velmi dobře sedět na hlavě. I bez zapnutého pásku. Pak odvětrávání a v dírkách ideálně síťka, aby ti tam nevletěla moucha. To je dost nepříjemný :mrgreen: Já mám už léta author, muž má obyč z lidlu, ale popravdě, žádný rozdíl v nich nevidím na první pohled, komfort nošení je dobrý, ale jak by se chovaly při nárazu, těžko říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
28.3.17 20:28

@tasa mám už druhou a zase Giro. Ověřená značka, dobře sedí a vypadám v ní dobře ;) vzadu je prostor mezi helmou a upnutím kde akorát prothnu cop s vlasy. Každá helma má vzadu jiné upínání, tahle mi kvuli vlasům sedí a dobře se utahuje, pevně drží, takže pásek pod bradou mám úplně na volno, jen „na okrasu“ :lol: Větrání dostatečné. Některé modely mají síťku v průzorech, ale i bez síťky jsem fungovala v pohodě. Dobře sedí, takže žádná vosa se pod helmu nikdy nedostala a když tak hned odleťěla, ale jak má někdo strach z vos a hmyzu, tak raději se síťkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
28.3.17 21:41
@Svistice píše:
@tasa Vyber takovou, aby Ti dobre sedela na hlave- nehla se ani po zatreseni hlavou, když ji nebudeš mít pripevnenou páskem pod krkem.
Dalším kritériem je odvetrani. Čím víc děr, tím lepší.

Mam docela velkou hlavu, asi bude mit omezeny vyber

Nekdo jsem cetla o lepene. takze bude I nelepena. musim Najít na netu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
29.3.17 00:54

Za nás Uvex. Velmi dobrá, renomovaná značka, ale určitě není jediná.

Musí sedět, tedy ani netlačit, ani nebýt volná, jak psaly holky výše, být dost lehká a odvětraná.

Není to vyloženě tak, že čím více děr, tím lepší odvětrávání (záleží prostě i na tvaru a velikosti otvorů), ale je to dobré základní vodítko. Všímej si zapínání - aby se Ti s tím dobře manipulovalo a utahovalo i bez nutnosti koukat se na pásky, a aby po utažení pásky nikde moc nepřekážely. Síťka proti hmyzu se určitě vyplatí, stejně jako nějaký základní štítek proti slunci. Potěší i možnost vyndat vnitřní polstrování a vyčistit. No a samozřejmě otázka barevného ladění také není od věci. :mrgreen:

Každopádně nekupovat na slepo, ale vyzkoušet v krámě, i přilby od stejné značky ve stejné velikosti mohou sednout každá úplně jinak.

Příspěvek upraven 29.03.17 v 01:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
29.3.17 01:05

Jo a asi také mohu zmínit, že helmu vybíráš i podle určení (MTB, Downhill, silniční atd.) - liší se ve „střihu“ a odolnosti (třeba MTB chrání víc zátylek, silniční je co nejlehčí a nejvzdušnější, vlastně často i bez štítku, BMX je méně vzdušná ale o to bytelnější, atd.)

Předpokládám, že hledáš prostě něco na silnici či do lehčího terénu (MTB přilbu), takže asi nebudeš potřebovat nějaké extra robustní konstrukce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
29.3.17 01:10
@axlpol píše:
@tasa mám už druhou a zase Giro. Ověřená značka, dobře sedí a vypadám v ní dobře ;) vzadu je prostor mezi helmou a upnutím kde akorát prothnu cop s vlasy. Každá helma má vzadu jiné upínání, tahle mi kvuli vlasům sedí a dobře se utahuje, pevně drží, takže pásek pod bradou mám úplně na volno, jen „na okrasu“ :lol: Větrání dostatečné. Některé modely mají síťku v průzorech, ale i bez síťky jsem fungovala v pohodě. Dobře sedí, takže žádná vosa se pod helmu nikdy nedostala a když tak hned odleťěla, ale jak má někdo strach z vos a hmyzu, tak raději se síťkou.

S Girem nemám osobní zkušenost, ale rozhodně souhlasím, že je to dobrá značka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
29.3.17 07:09
@tasa píše:
Mam docela velkou hlavu, asi bude mit omezeny vyber…

jezdila jsem denně, takže v zimě jsem měla pod helmou čepici a někdy i tenkou čepici s kapucí. Vždycky jsem si myslela, že je blbost mít kapuci a na tom helmu, ale opravdu to nevadí ve výhledu a tepelný komfort je k nezaplacení. Takže se vejde i veliká hlava :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18978
29.3.17 07:12
@entropy píše:
S Girem nemám osobní zkušenost, ale rozhodně souhlasím, že je to dobrá značka.

Jestli má velkou hlavu, tak Giro asi nesedne.
Mě s mojí makovicu a spoustou vlasu (z toho duvodu preferuju dotahovani na kolecko) sedivo hlubsi prilby typu Keds, Mango, Rudy Protect. Vse v panskem nebo unisex designu, libive damske designovky jsou mi melke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
29.3.17 19:56
@Svistice píše:
Jestli má velkou hlavu, tak Giro asi nesedne.
Mě s mojí makovicu a spoustou vlasu (z toho duvodu preferuju dotahovani na kolecko) sedivo hlubsi prilby typu Keds, Mango, Rudy Protect. Vse v panskem nebo unisex designu, libive damske designovky jsou mi melke.

Vlasu mam taky hodne, zkusim Rovnou tyto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18978
29.3.17 19:59
@tasa píše:
Vlasu mam taky hodne, zkusim Rovnou tyto

Jen to teda nejsou zrovna úplně bežně dostupné značky. Já tenkrát vybírala na veletrhu a pak objednávala na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
29.3.17 21:01
@Svistice píše:
Jen to teda nejsou zrovna úplně bežně dostupné značky. Já tenkrát vybírala na veletrhu a pak objednávala na netu.

Se pak blbe zkousi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama