Cyklosedačka x Croozer

4258
25.6.06 13:08

cyklosedačka x croozer

ahoj, chtěla bych poradit,
máte někdo zkušenosti s cyklosedačkou na kolo?
jak staré dítě by už mohlo jet vzadu na kole rodiče?existují už helmy pro roční dítě?je to pro roční dítě bezpečené? nebo je lepší pronajmout si croozer- vozítko za kolo??
na kolik vyjde tak cyklosedačka plus helma?
díky moc.za týden se chystáme na dovču do Rakouska a budeme jezdit i na výlety na kolech,tak potřebujeme rychle poradit a nakoupit. 8)
a ješte dotaz-jde croozer slozit do kufru auta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

80
25.6.06 14:08

Sedačku nevím, ale přílba existuje, máme Autora, nastavitelnou velikost za 450 kč, a malá má malou hlavu, žádný lebkoun, takže přilbu seženeš určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
25.6.06 14:16

Vali , co se týče cyklosedačky a croozru máme obojí a u obojího spokojenost. Malý jezdí od 10 měsíců. Osobně bych pak dala přednost vozíku.
Cyklosedačky:

• ty přední jsou do 15 kg
  • zadní do 22 kg
  • v testu CS prošly pouze dvě co se týče bezpečnosti OK Baby Ergon (cca1590Kč ) a Hamax (cca 3000 Kč) , obě jsou samonosné, druhá je i polohovací
  • přilba by měla být jak do sedačky , tak i do vozíku
    Vozík:
  • s novorozeneckou vložkou od šestinedělí, jinak dokud dítě si samo nesedí ,tj. asi od 9-10 měsíc
  • nosnost do 35 kg, dvojvozík do 45 kg
  • bezpečnější, dítě má více prostoru , pohodlí, větší spokojenost
  • dá se využít jako kočár
  • vzádu velký úložný prostor
  • cenově 9000-11000Kč ( podle toho kde ho kupuješ) , starší se schánějí špatně cenově kolem 5000
    Apolena
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
25.6.06 14:19

Ještě jsem zapoměla, croozer se dá složit, na plocho, vyndat kolečka. Pokud nemáte opravdu malé auto typu Yaris atd., tak by se vejít mělo.
Po domluvě v obchodě by jste to mohli zkusit , ne ?
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
25.6.06 15:41

Ahoj, máme cyklosedačku od cca 11ti měsíců Hamax Siesta, jsme s ní moc spokojeni, malému se v ní líbí, helmu taky Hamax. Kupovali jsme obojí na www.detskydum.cz, jsou solidní a mají slušné ceny. Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
25.6.06 16:48

Ahoj Valli,
taky jsme tento problém hodně řešili a rozhodli jsme se pro vozík ne sice Croozer ale Jerry od firmy Azub. Jenomže u nás ve Žďáře ani blízkém okolí jsme je nemohli sehnat a tak jsme se vypravili do Brna a viděli tam úžasné Croozery. Návštěva té prodejny a půjčovny nás nadchla a rozhodli jsme se udělat něco podobného i na Vysočině a od června máme ve Žďáře nad Sázavou otevřenou půjčovnu a prodejnu dětských přívěsných vozíků (máme oba Croozery a Azub Tom - Jerry bude až v srpnu) a tažné tyče Trail Gator. Přijít můžete kdykoliv po telefonické (605 452 882) nebo mailové (pospi.martin@email.cz) domluvě. Vozík si můžete vypůjčit a pokud byste se rozhodli si ho koupit, tak Vám z prodejní ceny poskytneme slevu v max. výši 3 denní výpůjčky. Nové vozíky dodáme do 5 pracovních dnů (nemáme je na skladě, musíme je objednat).
Pokud bys měla zájem o bližší info, ráda pošlu.
Jinak když teď potkávám mamky s dětma upoutanýma v sedačkách, trošku děti lituju, protože Víteček je ve vozíku jak nějaký paša, má tam hračky, jídlo a rozhodně větší pohodlí než na sedačce.
Otázka bezpečnosti je taky důležitá, i když se setkávám se spoustou maminek, které vozíkům nevěří, já zas moc nevěřím sedačkám. Každý má právo na svůj názor, ale měl by vyzkoušet obě varianty. Nám sedačka nevyhovovala a croozer předčil očekávání na 1000 %.
Snad jsem Ti trošku pomohla
Jana a Víteček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
25.6.06 16:52

Ještě jsem zapoměla - ohledně toho skládání:
Oba Croozery je schopná složit a rozložit i jedna osoba hlídající dítě cca do 2 minut (spíš míň) a rozměry složených vozíků jsou následující:
Croozer 535 (dvoumístný) 109×84×26 a Croozer 737 (jednomístný) 109×70×26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
25.6.06 18:28

My jsme koupili sedačku hamax sleepy. Chceme začít jezdit za pár týdnů. Helmu máme za 350,– , ty nejmenší se dělají velikost XS/S, je to cca na obvod 46-52cm.
Původně jsme měli doma i vozík, ale hned jsme ho zavrkli a prodali a pořídili sedačku.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
25.6.06 18:53

zatim diky za rady a postrehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
25.6.06 20:44

Valli, já s malým jezdím zhruba od deseti měsíců možná i míň. Mám samonosnou sedačku dopředu i dozadu. Vyhovovala mi ta dopředu kvůli kontaktu s malým, ale často v ní usínal, takže jsem pořídila polohovatelnou Hamax dozadu a maximální spokojenost, akorát mi vadí, že na malýho nevidím když jedu. Malýmu se v ní taky líbí a prostě když chce napít nebo tak něco - zastavíme on se občerství popř. proběhne a jede se dál - holt nijak nespěcháme takže si to můžem dovolit :wink: Kamoška má vozík a je spokojená , ale mě prostě do městského provozu neseděl a pořizovat si vozík i sedačku mi přišlo zbytečné. Helmu máme nastavitelnou tím kolečkem tuším že je to velikost XS 46- 52 cm stála okolo 400,–-

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
25.6.06 21:08

ahojky

já bych volila vozík za kolo. MIchalovi se v sedačce sice líbí, ale čeho je moc toho je příliš… tudíž dnešní výlet strávil v sedačce 45 minut… ujeli jsme 10 km a poslední kilák už v sedajdě být nechtěl, nudil se… ve vozíku si může hrát jak v kočárku a navíc je pohodlnější… Helmu máme pro roční dítko seženeš v pohodě a sedačku máme Hamax Sleepy.

Sedajdu na kolo beru spíš jako na katší výlet, pokud chcete půl dne jezdit tak rozhodně vozík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
25.6.06 21:34

Ahoj holky,

podstatná věc pro sedačky je dítko stáří minimálně 18 měsíců (kvůli páteři) a nesmí v ní spát (ani Hamax Sleepy není na spaní nic moc).

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
26.6.06 10:56

Ahoj holky,
prosím vás, taky bych chtěla vyzkoušet vozík za kolo, jenže na zkoušku nemůžu dát 11000,– :? .
Nevíte některá, jestli je v Brně nebo okolí půjčovna těchto vozíků a kde?
)

Děkuji mockrát za odpovědi,
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
26.6.06 12:08

ahoj Bubu,

podívej se na www.dveplusdve.cz tam v kontaktech je seznam prodejců a něco tam v Brně je.

ahoj

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
26.6.06 12:24

Ahoj Bubu,
už jsem psala výše, že máme prodejnu a půjčovnu ve Žďáře n. S. (cca 80 km od Brna) půjčovné na Croozery máme 300,– Kč/den, 550,–/2dny, 750,–/3 dny na týden je to 1300 na měsíc 3300,–. Vybíráme vratnou zálohu 4000,–Kč. Pokud se rozhodnete pro koupi, odečteme z prodejní ceny cenu půjčovného (max. do výše 3 denní výpůjčky).
Jestli máte zájem, tak se přijeďte podívat, vyzkoušet.
Jana a Víteček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama