Cysta a menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Potápka18
Nováček 10 příspěvků 02.02.18 01:57
Cysta a menstruace

Ahoj
Chtěla jsem se zeptat co mám dělat, když mám 3 cm cystu a k tomu menses a ještě mi furt nepraskla..
:,(. mám i silné bolesti po pravé straně kde mám cystu :(.Strašně to bolí, ale bojim se si zavolat záchranku :think:. prášky které mi předepsala gynekoložka mi nepomáhají a když jsem ji to řekla neudělala nic, pouze to abych přišla na kontrolu 12.2.Co mám udělat když mám takové bolesti? :nevim:
Poradíte mi prosím? :roll:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 03:12

Jak já ti rozumím :hug: Když jsem měla cystu, taky jsem měla neskutečně bolestivou ms. (Ale o cystě jsem nevěděla.) Žádné prášky nezabraly, každou chvíli jsem seděla na wc zkroucená, klapala se jak feťák při absťáku, šílená zima a zároveň pot, v posteli jsem nevěděla jak si lehnout, aby se to dalo vydržet. Škrábala jsem se, mlátila, cokoliv, abych převedla pozornost jinam, asi po 3 hodinách takového hnusu jsem vyčerpáním usla. Probudila jsem se úplně zpocená, nicméně už se zvladatelnou bolestí. Takhle jsem trpěla dlouho, myslela jsem si, že to je prostě ta bolestivá ms, na kterou mají některé ženy smůlu. Pak jsem šla na první prohlídku na gynekologii a tam mi lékař řekl, že není divu, že prožívám, to co prožívám, protože mám cystu velikosti pěsti. Taky jsem měla čekat až praskne sama. Nepraskla. Další ms neuvěřitelná bolest znovu. Takže potom operativní odstranění. Dodneška si pamatuju, jak jsem ležela na zádech, že na jedné straně podbřišku jsem měla normálně viditelnou bouli, vypadalo to, jako bych si něco strčila pod triko :lol:. Přišlo mi to komické a zároveň děsivé :mrgreen:.
Takže já můžu bohužel poradit jen přečkat to a doufat, že na kontrole ti řekne, že půjdeš na zákrok, ať máš brzy klid ;) ;)

lachtanice86
Kelišová 6652 příspěvků 02.02.18 06:39

Minulý květen mi našli cystu 9×7,5 cm. Takže rostla několik ms a nepraskla. Musela sem na laparo. @Potápka18

Potápka18
Nováček 10 příspěvků 03.02.18 15:39
@Anonymní píše:
Jak já ti rozumím :hug: Když jsem měla cystu, taky jsem měla neskutečně bolestivou ms. (Ale o cystě jsem nevěděla.) Žádné prášky nezabraly, každou chvíli jsem seděla na wc zkroucená, klapala se jak feťák při absťáku, šílená zima a zároveň pot, v posteli jsem nevěděla jak si lehnout, aby se to dalo vydržet. Škrábala jsem se, mlátila, cokoliv, abych převedla pozornost jinam, asi po 3 hodinách takového hnusu jsem vyčerpáním usla. Probudila jsem se úplně zpocená, nicméně už se zvladatelnou bolestí. Takhle jsem trpěla dlouho, myslela jsem si, že to je prostě ta bolestivá ms, na kterou mají některé ženy smůlu. Pak jsem šla na první prohlídku na gynekologii a tam mi lékař řekl, že není divu, že prožívám, to co prožívám, protože mám cystu velikosti pěsti. Taky jsem měla čekat až praskne sama. Nepraskla. Další ms neuvěřitelná bolest znovu. Takže potom operativní odstranění. Dodneška si pamatuju, jak jsem ležela na zádech, že na jedné straně podbřišku jsem měla normálně viditelnou bouli, vypadalo to, jako bych si něco strčila pod triko :lol:. Přišlo mi to komické a zároveň děsivé :mrgreen:.
Takže já můžu bohužel poradit jen přečkat to a doufat, že na kontrole ti řekne, že půjdeš na zákrok, ať máš brzy klid ;) ;)

Dneska čůram pouze krev mám silné bolesti takže ležim..
A moc děkuji za informaci. Mě je 17 a zkušenocti nemám. :nevim: :roll: :zed:

Potápka18
Nováček 10 příspěvků 03.02.18 15:40
@lachtanice86 píše:
Minulý květen mi našli cystu 9×7,5 cm. Takže rostla několik ms a nepraskla. Musela sem na laparo. @Potápka18

Děkuji moc za informoci :roll: :,(

VerousekVra
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 20.08.18 20:12

Ahojte, jak dlouho jste měli zpoždění, pokud jste měli cystu? Po MS doktor říkal, že vidí několik cyst na vaječníku.. nyní mám už 10 dní zpoždění a duch na testu.. mohou to způsobovat cysty?

lachtanice86
Kelišová 6652 příspěvků 20.08.18 20:19

@VerousekVra můžou. Pokud ale bude čárka sílit bude to spíš těhotenství.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 20.08.18 20:46

Také mám teď ten samý problém, v listopadu mi museli mojí první cystu odoperovat laparoskopii, měla jsem velké bolesti. Od té doby mám bolesti na pravém vaječníku, kde cysta byla. Gynekolog říkal, že je to normální že to často bolí hodně dlouho po operaci, další cystu mi nenašel. Každopádně tenhle měsíc jsem měla bolesti větší. Nyní mám už několik dní zpoždění. Včera lehké špinění, téměř neznatelné, hnědé. Na testu čtyři dny hodně slabý duch nesilici. Počkám ještě několik dní a pokud to nedostanu udělám ještě další test a pokud bude situace stejná, tak asi nezbyde nic než vyvolavacka. Břicho mě bolí jen chvílemi, občas píchne jinak nic. Že bych byla těhotná pochybuju, i když by mi to nevadilo :-) většinou mi ms chodí jako hodinky, jen jednou před lety asi týden zpoždění, tak jsem zvědavá kdy se mrcha rozjede.

VerousekVra
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 20.08.18 20:54

@Elvinerha ajéje.. já měla ted 2 měsíce cystu 6×6 cm.. kdybych nebyla po porodu/potratu v 17t a 2 týdnu potom znovu na revizi, doktor by mě s tou cystou poslal pd kudlu, stejne tak, kdyby do konce prázdnin nepraskla, 3 týdny zpátky, jsem byla na kontrole a praskla, měla jsem v břiše volnou tekutinu, ale zároveň říkal, že tam vidí několik dalších cyst… zítra se k němu chystám, ale je to vesnický dr a ordinuje až odpoledne, tak nemyslím na nic jiného… břicho mě dost bolí a to něco vydržím, už jsem přemýšlela i o pohotovosti a strachu z mimoděložního :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >