Kdy se začít snažit po odstranění cysty na vaječníku?

Anonymni
17.5.08 14:55

Cysta na vaječníku

Holky,mam dotaz.ve ctvrtek jsem byla na gynekologii a nasli mi cystu na vajecniku velikost 46 mm,diky ni mam zpozdeni mesicku uz skoro 14 dni.Dostala jsem vyvolavacku,vylouceni mimodel.tehotenstvi a ted cekam na mesicky. Pokud sama nevymizi,ceka mne punkce cysty vyginalni cestou ev. laparo.Chci se optat,za jak dlouho po punkci,ev.laparo jste zkouseli miminko a jestli byly nejake problemy.Dik L.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2026
17.5.08 15:19

Ahojky L,
měla jsem taky cystu a byla mi vzata laparoskopicky měla jsem vrozenou která jinak odstranit nejde ( k tomu jsem měla ještě jeden gyn. problém). Po operaci jsme se ještě nesnažili byla jsem hodně mladá, ale pan doktor mi řekl, že budu ráda když otěhotnim. Když jsme se rozhodli pro mimčo myslela jsem si jak to nebude trvat dlouho a ono se to povedlo na třetí pokus. Ted čekám druhé které se povedlo na druhý pokus po vysazení prášku, tak že se doktor trochu seknul :lol: ničeho se neboj určitě to vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
19.5.08 19:50

Ahoj L, chci se te zeptat, jestli te bolí také bricho, nebo necítiš nic. Protože ja mám taky cystu 3cm nevím jestli mám spoždení MS z toho nebo jestli mohu bejt tehotná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.5.08 10:43

Ahoj,tak bricho mne boleleo dost,ted uz jsem po vyvolavacce dostala mesicky a neboli mne vubec nic,tak nevim,jestli se cysta vstrebala nebo ji mam stale. drzim palce,at vam to dopadne co nejlip. lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.5.08 09:12

cysta

Ahoj, měla jsem cystu na vaječníku a takovou co mi zničila i vaječník, n no a mi ze strachu jsme na to vlítli hned a bylo to špatně, těhu skončilo zamlkle, takže doporučuji raději počkat, alespoň 3m, ale já to měla těžší než ty a operaci laparoskopicky.

• Nahlásit
  • Citovat
1
3.2.11 18:56

chtěla bych se zeptat

Dobrý den chtěla bych se zeptat. Bolelo mě hrozně břicho a špinila jsem.Lekla jsem se a šla jsem na gyndu.Tam mě doktorka vyděsila,že neví co mi přesně je mluvila o špatném těhotenství a nebo o prasklé cystě.Vyděsila mě vzala mi krev a byla to prasklá cysta a že to nic není,že to bude dobrý mám jíst něco na bolest a poslala mě domů.Je mi z toho nějak divně. To břicho mě pořád ještě bolí. :cry: Doktorka mi řekla,že musim jít ještě na kontrolní ultrazvuk pátý den po měsíčkách.Mám už pětiletého kloučka myslíte, že budu mít jěště někdy miminko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
11.3.11 08:52

Ahojky, na cysty bacha. Mě našel gynekolog při těhu 2. Já to řešila, on ne, řekl, že to nemám řešit, že to je nepodstatné a že si mám raději kupovat výbavičku. Abych to zkrátila. Z cysty se nakonec vyklubal skoro 30cm nádor (rakovina). Teď jsem po porodu, a dvou operacích. Vše jsem „stihla“ za měsíc. První operaci, při které mi brali nádor vč. jednoho vaječníku jsem musela podstoupit již 48hodin po porodu. No fakt bych nikomu nepřála. Druhou, u které mi brali kvůli rozlezlé rakovině celý vnitřek, druhý vaječník, dělohu, uzliny, kus stěny břišní atd. necelé 3 týdny na to. Teď čekám na výsledky, jestli se to podařilo vzít celé a nějakou dobu ještě požiju nebo ne. Co na to říct více? Bacha na cysty a na lehkovážný přístup lékařů :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.11 12:10
Kačka S. píše:
Ahojky, na cysty bacha. Mě našel gynekolog při těhu 2. Já to řešila, on ne, řekl, že to nemám řešit, že to je nepodstatné a že si mám raději kupovat výbavičku. Abych to zkrátila. Z cysty se nakonec vyklubal skoro 30cm nádor (rakovina). Teď jsem po porodu, a dvou operacích. Vše jsem „stihla“ za měsíc. První operaci, při které mi brali nádor vč. jednoho vaječníku jsem musela podstoupit již 48hodin po porodu. No fakt bych nikomu nepřála. Druhou, u které mi brali kvůli rozlezlé rakovině celý vnitřek, druhý vaječník, dělohu, uzliny, kus stěny břišní atd. necelé 3 týdny na to. Teď čekám na výsledky, jestli se to podařilo vzít celé a nějakou dobu ještě požiju nebo ne. Co na to říct více? Bacha na cysty a na lehkovážný přístup lékařů :cry:

Tak to ti přeju od srdce moc štěstí, aby vše bylo v pořádku :kytka: Tvůj příběh je velmi smutný a já ti přeji šťasný konec :hug:

Já mám podobný problém…
Našla mi dvě cysty.Jedna na každém vaječníku.Největší 2cm.
Dostávala jsem čípky a říkala, že by mi měly po nich vymizet.
V pondělí mám jít na kontrolu ke svému gynekologovi.
Původně jsem měla podezření na těhotenství, ale nakonec se s toho vylubaly cysty.
Našla mi zvětšenou sliznici 20 den cyklu z 28.
Myslela si, že by to těhotenství mohlo bejt, ale nakonec vyšli negativně krevní testy.Momentálně mám zítra do menstruace a teplotu (bt) 37,3, měřím si ji v pochvě rtuťovým teploměrem.
Zajímalo mě jestli to může cysta ovlivnit a nebo se jedná o případné těhotenství.
Každopádně víc se dozvím v pondělí, ale trošku mi to vyrtá v hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
5969
18.7.11 20:02
ahojky,můžu se zeptat jak ti dopadlo to stou cystou ? mám ten samí problém,jsem dnes 13DPO ,teplota drží pořád nad 37"a byla mi zjištěna před týdnem cysta,ms zatim nedorazila a TT jen /,takže nevím,na čem jsem
Anonymní píše:
Kačka S. píše:
Ahojky, na cysty bacha. Mě našel gynekolog při těhu 2. Já to řešila, on ne, řekl, že to nemám řešit, že to je nepodstatné a že si mám raději kupovat výbavičku. Abych to zkrátila. Z cysty se nakonec vyklubal skoro 30cm nádor (rakovina). Teď jsem po porodu, a dvou operacích. Vše jsem „stihla“ za měsíc. První operaci, při které mi brali nádor vč. jednoho vaječníku jsem musela podstoupit již 48hodin po porodu. No fakt bych nikomu nepřála. Druhou, u které mi brali kvůli rozlezlé rakovině celý vnitřek, druhý vaječník, dělohu, uzliny, kus stěny břišní atd. necelé 3 týdny na to. Teď čekám na výsledky, jestli se to podařilo vzít celé a nějakou dobu ještě požiju nebo ne. Co na to říct více? Bacha na cysty a na lehkovážný přístup lékařů :cry:

Tak to ti přeju od srdce moc štěstí, aby vše bylo v pořádku :kytka: Tvůj příběh je velmi smutný a já ti přeji šťasný konec :hug:

Já mám podobný problém…
Našla mi dvě cysty.Jedna na každém vaječníku.Největší 2cm.
Dostávala jsem čípky a říkala, že by mi měly po nich vymizet.
V pondělí mám jít na kontrolu ke svému gynekologovi.
Původně jsem měla podezření na těhotenství, ale nakonec se s toho vylubaly cysty.
Našla mi zvětšenou sliznici 20 den cyklu z 28.
Myslela si, že by to těhotenství mohlo bejt, ale nakonec vyšli negativně krevní testy.Momentálně mám zítra do menstruace a teplotu (bt) 37,3, měřím si ji v pochvě rtuťovým teploměrem.
Zajímalo mě jestli to může cysta ovlivnit a nebo se jedná o případné těhotenství.
Každopádně víc se dozvím v pondělí, ale trošku mi to vyrtá v hlavě.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jana 22
21.8.11 20:40

cysta

Ahoj,chtela jsem se zeptat.Pred 3 mesici mi doktorka rekla,ze mam cystu a mam se za ctvrt roku objednat,jestli sama zmizela.S přítelem se snazime o druhe miminko,prvni jsem rodila v 31 týdnu cisarem.Ted mam mesicky,ale uz 14 dni mam nevolnost,dokonce jsem precitlivela a porad placu.zajimalo by me jestli to bude tou cystou,protoze jsem se na netu docetla…presne tyto priznaky jako prasknuta cysta.Ale zaroven se topodoba tehotenstvi.k lekari si budu ted objednavat,ale mam strasny strach.Mohla bych se vas zeptat na sve nazory na muj pripad :-( dekuji Jana

• Nahlásit
  • Citovat
737
21.8.11 21:34

Ja jsem mela taky cystu na vajecniku a kdyby ti praskla tak by to hodne bolelo . Ale je mozne ze jsi tehotna . Je lepsi si zajit k doktorce jelikoz cysty jsou obcas klamave a muzou ti ukazat ze jsi tehotna a zaroven nejsi. Ale vubec se tim netrap ja jsem prisla diky cyste o pulku vajecniku a ted mam doma rocniho chlapecka a to jsem mela laparoskopii v roce 2007 :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
21.8.11 21:38

no já nevím asi to cystou být nemůže ikdyž kdo ví :wink: Mně zjistila DR cystu min MS ,protože se mi nerozběhla jak mněla zatím krvácím už 19 den 8-o. Od 17 dne beru hormony a náslenou MS antikoncepci(pokud MS poznám zatím krvácím a jsem z toho zmatená :nevim: )Teď je mi teda pěkně blbě a nezabírají ani prášky.
Cystu jsem už mněla,ale nic jsem nepociťovala vždy se na to přišlo náhodou na preventivní prohlítce a do dvou měsíců na kontrole byla pryč. Ono to je pokaždý jiný zajdi k DR to se 100%dozvíš co a jak hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24598
21.8.11 22:07
Kačka S. píše:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: tak toto me strasne moc mrzi.. :cry: ani nevim co nato rict.....
ja jsem mela cystu a doktorku ktera to nijak neresil tak sem od ni odelal a doky bohu mam uzasneho doktora ktery me hned poslal NA LSK.....
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jana 22
21.8.11 22:22

Moc mě mrzí co vas potkalo… Mohu se jeste zeptat jestli se mi to muze ukazat na tehotenským testu jestli jsem tehotna…nebo to muze byt ta cysta.Ma doktorka me vezme az příští týden protože mam ted mesičky…ale do te doby to nevydržím.Take by me zajímalo,jestli je vubec mozne být tehotna,kdyz mam na jednom vajecniku cystu a druhý podle me menstrujuje prave ted…takze to asi není mozne…takze to bude nejspís ta cysta…děkuji vam za odpovedi Jana

• Nahlásit
  • Citovat
737
21.8.11 22:37

tak to ti bohuzel neodpovim jelikoz cysta muze zpusobovat falesne vysledky.Oni se vetsinou tvorej male cysty co zmizej samy :-)) .Ale skus si lehnout a trochu to u toho vajecniku zmacknout a jestli ucejtis boulicku tak tam mas porad cystu. Takle jsem si nasla posledni 2 cysty jednu na levem tam mi ji sebrali i s pulkou vajecniku a tu druhou 6 mesicu pred otehotnenim a ta se vytratila brala jsem Aescin teva . A pak jsem brala kyselinu lystovou , vitamin B a horcik na spravnou funkci vajecniku :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama