Reklama

Cysty - máte někdo zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smilegirl7
Povídálka 17 příspěvků 28.11.17 17:26
Cysty- máte někdo zkušenosti?

Ahoj všichni, mám tu na vás dotaz. Trpí tu někdo z vás cystami? Stalo se vám, že vám třeba praskla? Byla bych moc ráda za všechny vaše zkušenosti. Měly jste bolesti břicha a museli jste třeba kvůli tomu zůstat v nemocnici? Předem moc děkuju za veškeré vaše zkušenosti a odpověďi. Mějte se hezky.

Příspěvek upraven 29.11.17 v 17:45

Reklama

Reakce:

Ketris
Echt Kelišová 9356 příspěvků 28.11.17 17:35

Cystu mam momentalne tedka… zatim nic nepomohlo :zed:

misutka0
Kecalka 174 příspěvků 28.11.17 18:02

@smilegirl7 Ahoj,ja mela cysty v 18letech, zjistili mi to pri prvni prohlidce na gynde, mela jsem jich tam vic, vubec o nichtom nevedela. Jedna z nich byla cca okolo 20cm, takze jsem musela na operaci, laparoskopii to neslo, tak klasicky rez a vsechny mi vyndaly. Zacla jsem brat antikoncepci, pry to zabranuje tvorbe cyst. 13let bylo vse ok, pak jsem prasky kvuli tehotenstvi vysadila, porad vse ok, pak těhotenství, pak cisar a 8tydnu na kontrole po cisari jsem ji tam zase mela okolo 8cm. Gyndar mi rekl, ze pokud by tam.byla.v tehu, tak pri cisari by me ji vzali, takze se musela udelat po cisari za tech 8tydnu, nastesti pri prvni normalni MS odesla, krvacela jsem hodne a dlouho, od te doby opet antikoncepce a mam klid. Vzdy jsem je mela okolo vajecniku a delohy.Vim ze byvaji u jakehokoliv organu, ale predpokladam, ze se ptas ohledne zenskych organu.

Lenka_Hal
Závislačka 4836 příspěvků 28.11.17 18:14

Mne jednou praskla. Ani jsem nevedela, ze cysty mam, ani ted o tom nevim, mam ci nemam…ale prehazovala jsem hlinu na zahrade a najednou obrovska bolest a pak trocha krve. Trapilo me to asi 14dni, pak to odeznelo…

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 28.11.17 18:32

Ahoj, já jsem cyst měla několik, pokaždé jsem věděla, že praskla. Pak jsem začala brát Gynex.. jsou to bylinné kapičky a po nich mi cysty popraskaly a už se nevrátily :palec: Celkově mi po nich bylo dobře. Když mi cysta praskla, tak to zabolelo, půl hodinky jsem chodila jako kachna a do dvou dnů všechno odešlo přirozenou cestou. Pokaždé mi praskla, když jsem dělala nějakou namáhavější práci. Pracovala jsem v tu dobu v realizacích zahrad, takže o břemena nebyla nouze. Asi dost záleží, kde se cysty nacházejí a jestli je veliká. Pamatuji si, ž mi jednou praskla cysta a první reakce bylo zvracení, pak slušný moták a sekla jsem s sebou na zahradě, ale to bylo jen jednou. Většinou jsem opravdu cítila rupnutí. Nikdy to nebylo na nemocnici. Kde máš cystu??

happiest
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 28.11.17 19:01

Měla jsem na vaječníku pár let zpět - doktorka ji sledovala, ptz sem tam mě jen píchlo. jenže cysta pak měla už skoro 5 cm, tak šup laparoskopie a od té doby dobré.

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 28.11.17 19:08

Mám je. Jednou praskla. Bolelo to jak svin. A na operaci jsem s tím byla 3×.

smilegirl7
Povídálka 17 příspěvků 28.11.17 19:46

@Veronika.Berta Cystu mám na vaječníku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.17 19:48

@smilegirl7 Ano. Jednalo se o tzv. bourlivou ovulaci - udela se velka cysta s vajickem a kdyz praskne, tak odejde dost krve. Slusne to bolelo. V tomto pripade se krvaceni nezastavilo a operovali me. Pry se mam tesit na prechod, ze se to muze kdykoliv opakovat.

@lachtanice86 Muzu se zeptat - kvuli krvaceni?

Prosim anonym, bylo to docela drama, vsem jsem to musela vysvetlovat, tak ted bych byla snadno identifikovatelna a nick prozrazen. Dekuji. :)

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 28.11.17 19:59
@Anonymní píše:
@smilegirl7 Ano. Jednalo se o tzv. bourlivou ovulaci - udela se velka cysta s vajickem a kdyz praskne, tak odejde dost krve. Slusne to bolelo. V tomto pripade se krvaceni nezastavilo a operovali me. Pry se mam tesit na prechod, ze se to muze kdykoliv opakovat.

@lachtanice86 Muzu se zeptat - kvuli krvaceni?

Prosim anonym, bylo to docela drama, vsem jsem to musela vysvetlovat, tak ted bych byla snadno identifikovatelna a nick prozrazen. Dekuji. :)

Ne mimo cyklus nekrvacim nikdy. Ale když už tak mám ty cysty velké a musejí je odstranit. Navíc mi díky laparo potvrdili endometriozu.

Uju
Kelišová 6518 příspěvků 28.11.17 20:25

Ahoj měla jsem cystu v roce 2009 doktorka mi říkala, že musím na operaci, že nebudu moct otěhotnět-další dětě jsem s manželem neplánovala tak jsem si ji nechala jako antikoncepci, no rok a kousek fungovala spolehlivě, pak jsem dostala MS dřív před dovolenou a z dovolené jsem se vrátila 2v1 :lol:
Jinak teď jsem ji měla/mám zase. Doktorka říkala, že to vidí na operativní odstranění, ale že se počká jestli praskne, že se to stává. Po měsíci a půl jsem šla na KO, ta původní praskla, ale zdálos e, že tam roste jiná, tak KO zas za měsíc, ale nemám čas, takže předpokládám, že zase praskne.
Jinak na tu první se přišlo náhodou, neměla jsem vůbec žádné problémy u té druhé jsem začala krvácet týden po skončení MS.
Teď žádné problémy nemám.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >