Reklama

D dimery 445 v 13 týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 03.12.17 21:50
D dimery 445 v 13tt

Je tato hodnota v tehu ve 13 tt velká???

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14316 příspěvků 03.12.17 21:55

Ono se z toho da v tehotenstvi neco poznat?

Ornwen
Závislačka 4368 příspěvků 03.12.17 22:10

@mroe da, hlídají to kvuli srazlivosti. Ale na tehotenstvi to musi korigovat

@Andy27 hele to ti ma rict doktor, ne? Me vzdycky jen rekla, jestli ok nebo ne (brala jsem fraxiparin az preventivne v sestinedeli)

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 03.12.17 22:29

Tahle hodnota může být těhotenství, rýma, zánět močového měchýře… ale taky trombóza nebo embolie. D-dimery mají jen negativní vypovídací hodnotu. Čili jsou-li nízké, tak trombózu ani embolii nemáš, jsou-li vysoké, tak je třeba dělat jiná vyšetření, ale nic jiného to neříká.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.17 22:41

Ja mela ke konci tehotenstvi nad 1000 a byla jsem na clexanu. Bez nej bych asi byla v hodnotach mnohem vyssich. Vse jsem prezila ja i mala bez ujmy. Takze asi zadna hruza to nebude 8)

Limi123
Závislačka 3298 příspěvků 03.12.17 22:42
@zoy píše:
Tahle hodnota může být těhotenství, rýma, zánět močového měchýře… ale taky trombóza nebo embolie. D-dimery mají jen negativní vypovídací hodnotu. Čili jsou-li nízké, tak trombózu ani embolii nemáš, jsou-li vysoké, tak je třeba dělat jiná vyšetření, ale nic jiného to neříká.

Presne tak. Pokud redis krev kvuli nejakemu problemu, asi by ta hodnota mela byt nizsi, aby se daly komplikace vyloucit. Pokud neredis, tak viz. vyse, v tehotenstvi jsou D-dimery zvysene prirozene, takze ti nereknou vubec nic.

KamisB
Kelišová 6799 příspěvků 03.12.17 23:12

A kdo Ti to nabíral? chodíš na hematologii - pícháš nějaké léky?
sama o sobě je ta hodnota určitě vyšší - ale jde spíš o to jestli to někdo hlídá.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 04.12.17 06:11
@Andy27 píše:
Je tato hodnota v tehu ve 13 tt velká???

Ne. Ue to vcelku ok

mroe
Extra třída :D 14316 příspěvků 04.12.17 08:40
@Ornwen píše:
@mroe da, hlídají to kvuli srazlivosti. Ale na tehotenstvi to musi korigovat@Andy27 hele to ti ma rict doktor, ne? Me vzdycky jen rekla, jestli ok nebo ne (brala jsem fraxiparin az preventivne v sestinedeli)

Tak v porovnani jiste, ale jako izolovana hodnota je to v tehotenstvi asi nic nerikajici, ne? Ale kdyz Lama Lama pise, ze dobry, tak to bude dobry.

Miriana
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 04.12.17 09:04

Podle tohoto zdroje jsi zrejme v pohode…
http://perinatology.com/…/D-Dimer.htm

Pokud mas nejake pochybnosti, nejakou poruchu srazlivosti, predchozi trombozy atd. tak to chce odbornika, hematologa. Nabere ti seazlivostni faktory a podle tech stanovi lecbu/profylaxy aby nedoslo k problemum.
V tehu je to nejcasteji injekcni podani nizkomolekularniho heparinu v inijekcich (Clexane, Fraxiparin). Picha se 1-2× denne do bricha po dobu obvykle tehu a sestinedeli. Neni to nic prijemneho, ale da se to vydrzet, neboj :-)

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 04.12.17 10:35

@KamisB na plicním…mám vleklou infekci (kašel) právě že bude konzultovat prý hodnoty s hematologii, kašlu takovej zeleno cosi furt po ránu, a teď mě vystrašila téma vydledkama že neví co si ó tom myslet

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 04.12.17 10:36

@Miriana asi to raději podstoupim..řeknu si kdyžtak sama ó tu hematologii

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 04.12.17 10:37

@mroe to ano ale plicarkou není gyn :lol: a nevi hned ty hodnoty, zítra se divím co a jak

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 04.12.17 10:40

Nikdo mě nekontroluje, na plicním dělají běžné ty D dimery…u gyn mi vyšla jen chudokrevnost na to mam železo

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 04.12.17 10:43
@Limi123 píše:
Presne tak. Pokud redis krev kvuli nejakemu problemu, asi by ta hodnota mela byt nizsi, aby se daly komplikace vyloucit. Pokud neredis, tak viz. vyse, v tehotenstvi jsou D-dimery zvysene prirozene, takze ti nereknou vubec nic.

Neredim…nikdy jsem zatím neměla tyhle problémy…ale určitě se nechám objednat co nejdřív na hematologii…začínám z toho mít strach docela

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >