Dala jsem výpověď, ale marně čekám na reakci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:23
Dala jsem výpověď

Chci se zeptat na pár věcí. K poslednímu dni měsíci březen jsem dala výpověď, moje šéfová mi odsouhlasila že mi jí dá teda dohodou, tak jsem si výpověď sepsala odnesla jí tam s tím že to musí podepsat na vedení a až to pošlou zpět tak mi zavolá, dá mi mojí kopii a zbytek věcí. Už je to ale cca 2 týdny a vůbec nevolá a nic, příjde mi to divné. Buď čeká že já zavolám, ale přeci když mi řekla že mi zavolá to je snad její práce ne? Další věc je že stále jsem na neschopence ke konci března jsem jí tam odnesla papír na peníze a vyřizuji si postupně jinou práci ale stále ještě marodím, kam odnesu pak ten lístek když jsem dala k 31 výpověď? Zavolali by jste jí? Nemáme moc dobré vztahy a nechce se mi jí volat, ale jestli jí nezavolám tak si myslím že se snad ani neozve.

Reakce:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 05.04.18 13:27
@Anonymní píše:
Chci se zeptat na pár věcí. K poslednímu dni měsíci březen jsem dala výpověď, moje šéfová mi odsouhlasila že mi jí dá teda dohodou, tak jsem si výpověď sepsala odnesla jí tam s tím že to musí podepsat na vedení a až to pošlou zpět tak mi zavolá, dá mi mojí kopii a zbytek věcí. Už je to ale cca 2 týdny a vůbec nevolá a nic, příjde mi to divné. Buď čeká že já zavolám, ale přeci když mi řekla že mi zavolá to je snad její práce ne? Další věc je že stále jsem na neschopence ke konci března jsem jí tam odnesla papír na peníze a vyřizuji si postupně jinou práci ale stále ještě marodím, kam odnesu pak ten lístek když jsem dala k 31 výpověď? Zavolali by jste jí? Nemáme moc dobré vztahy a nechce se mi jí volat, ale jestli jí nezavolám tak si myslím že se snad ani neozve.

Máš druhou kopii výpovědi? Tohle byla chyba, pro příště, nech si to podepsat okamžitě, případně pošli ještě jedno upozornění emailem, abys měla důkaz. Pokud jsi jí to jen dala do ruky, ona teoreticky může říct, že o výpovědi vůbec nic neví. Napsala bych jí v kopii s HR, že jsem toho a toho dne podala výpověd a že stále čekám na podepsanou kopii, jestli by mi mohla poslat scan. Pokud nemáte dobré vztahy, bohužel bývá poměrně standard se pak zaměstnanci mstít různými úskoky jako pomalou administrativou atd. Jediná obrana je se nenechat, normálně bych jí volala klidně každý den. Pokud je to větší firma, obrať se rovnou na HR.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 05.04.18 13:28

Kdybys jí rovnou zavolala, nemusela by ses tady ptát. Stejně jí musíš zavolat, tady se těžko dozvíš co a jak.

mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 05.04.18 13:33
@Anonymní píše:
Chci se zeptat na pár věcí. K poslednímu dni měsíci březen jsem dala výpověď, moje šéfová mi odsouhlasila že mi jí dá teda dohodou, tak jsem si výpověď sepsala odnesla jí tam s tím že to musí podepsat na vedení a až to pošlou zpět tak mi zavolá, dá mi mojí kopii a zbytek věcí. Už je to ale cca 2 týdny a vůbec nevolá a nic, příjde mi to divné. Buď čeká že já zavolám, ale přeci když mi řekla že mi zavolá to je snad její práce ne? Další věc je že stále jsem na neschopence ke konci března jsem jí tam odnesla papír na peníze a vyřizuji si postupně jinou práci ale stále ještě marodím, kam odnesu pak ten lístek když jsem dala k 31 výpověď? Zavolali by jste jí? Nemáme moc dobré vztahy a nechce se mi jí volat,ale jestli jí nezavolám tak si myslím že se snad ani neozve.

Jé, promiň, já jí volat nebudu. :kytka:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2442 příspěvků 05.04.18 13:36

Ty nemas nic v ruce? Ani potvrzenou vypoved? To neni uplne moudry to nechat takhle vyhnit. Okamzite bych ji zavolala, na nejaky vztahy se vyprdni a reci o tom, ze to je jeji prace - ano, je, ale ty od ni neco chces, takze ty bys to mela resit. Divim se, ze te nenapadlo to resit driv, nez po dvou tydnech.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:38

Holky a jestli se chci zeptat kdyz nadále marodim tak kam se posila pak ten listek na penize kdyz uz u nich sem skoncila? vzdycky ssem to nosila do firmy

terinka4444
Hvězda diskuse 67952 příspěvků 05.04.18 13:57

Neexistuje nic jako výpověď dohodou neexistuje :nevim:

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 05.04.18 13:57
@Anonymní píše:
Holky a jestli se chci zeptat kdyz nadále marodim tak kam se posila pak ten listek na penize kdyz uz u nich sem skoncila? vzdycky ssem to nosila do firmy

I po skončení pracovního poměru by to mělo chodit přes zaměstnavatele.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 05.04.18 14:22

Buď jsi dala výpověď a běží ti 2 výpovědní doba, nebo jste dohodu ukončily prac. poměr. Ale jelikož nemáš nic v ruce, tak tvůj prac. poměr stále trvá. Lístek na peníze klasicky do zaměstnání. A jen poznámka, když něco chci musím pro to něco udělat…chci mít podepsanou dohodu, volám a prudím…

eumedon
Extra třída :D 13634 příspěvků 05.04.18 20:52
@Anonymní píše:
Chci se zeptat na pár věcí. K poslednímu dni měsíci březen jsem dala výpověď, moje šéfová mi odsouhlasila že mi jí dá teda dohodou,…

To je nesmysl. Buď jsi dala výpověď, nebo jsi navrhla dohodu.

Rozdíl je právě v tom, že u výpovědi žádnou odpověď nepotřebuješ (potřebuješ důkaz o doručení výpovědi, například potvrzení doručení na kopii), u dohody potřebuješ písemnou souhlasnou odpověď na návrh dohody nebo podpis na dohodě.

Co jsi vlastně do té „výpovědi dohodou, odsouhlasené šéfovou“ napsala?

A jestli to byla výpověď - máš kopii a můžeš nějak dokázat doručení výpovědi?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 05.04.18 21:03

A máš podepsanou kopii té výpovědi? protože tys jí to sice dala poslední den v měsíci, ale když bude chtít, může tvrdit, žes to vůbec neodeslala. Buď to pošli doporučeně poštou normálně na adresu zaměstnavatele (už nemusí být tvá starost, zda to dostane vedení, svou zákonnou povinnost splníš) nebo jdi znovu za ní a ať ti to podepíše. Kdyby ale jednali nefér, tak ti klidně můžou protáhnout výpověď o měsíc a tvrdit, že když je 5. dubna, tak výpovědní lhůta začne běžet 1. 5.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >