Nová práce - počkají na mě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.04.18 22:27
Nová práce - počkají na mě

Prosim o radu…jde podepsat smlouva nebo nejak podobne ošetřit v novem zamestnani to, ze na me 2 mesice pockaji? Kdyz dam vypoved v soucasnem zamestnani, pobezi mi 2 mesice vypovedni lhuta, potrebuji mit jistotu, ze me pak v nove praci opravdu vezmou…omlouvam se za krkolomny popis, ale snad chapete…????
Prosim o zachovani anonymu…chodi sem kolegyne z prace.
Dekuji.

Reklama

Reakce:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1577 příspěvků 28 inzerátů 04.04.18 22:30

Můžete podepsat pracovní smlouvu, kde bude uveden datum nástupu.

jessikka
Extra třída :D 10433 příspěvků 04.04.18 22:44

Nicméně ani to není žádná záruka.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1577 příspěvků 28 inzerátů 04.04.18 22:49
@jessikka píše:
Nicméně ani to není žádná záruka.

No tak jasně, stejně jako to, jestli ji nevyhodí ve zkušebce.

jessikka
Extra třída :D 10433 příspěvků 04.04.18 22:53

No právě. Podpis smlouvy nezajistí to, že tam bude pracovat. Dokud neskončí zkušebka. Nicméně to nikdy, to by člověk musel zůstat na jednom místě celý život, aby měl jistotu. Takže pokud jít jinam, teď je dobrá doba, která tohle riziko minimalizuje.

Anonymní  04.04.18 22:58
@xstrasilka píše:
No tak jasně, stejně jako to, jestli ji nevyhodí ve zkušebce.

Jo jo mne treba po mesici behem zkusebky vyhodili proto, ze kolegyne, co byla ve vypovedi si tu vypoved nakonec rozmyslela a vzhledem k tomu, ze ona tam byla dva roky a ja mesic, tak dali prednost ji… :zed:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60889 příspěvků 3 inzeráty 04.04.18 23:00
@Anonymní píše:
Jo jo mne treba po mesici behem zkusebky vyhodili proto, ze kolegyne, co byla ve vypovedi si tu vypoved nakonec rozmyslela a vzhledem k tomu, ze ona tam byla dva roky a ja mesic, tak dali prednost ji… :zed:

Tak chápu, že to naštve, ale na druhou stranu, je to celkem pochopitelné…

Anonymní  04.04.18 23:03
@j.a.n.i1 píše:
Tak chápu, že to naštve, ale na druhou stranu, je to celkem pochopitelné…

Je, z pozice zajestnavatele to chapu, ale nastve to, to jo…

janickaIII
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 04.04.18 23:16

Podle NOZ se muzes domahat nahrady skod, ktera Ti tim, ze by Te nevzali tak jak jste se domluvili, vznikla. Ale chce to mit podepsanou smlouvu nebo pisemnou nabidku s uvedenim data nastupu, platu atd. To stejne muze udelat zamtel pokud bys nenastoupila. Otazkou je, jak by se ta skoda prokazovala.

beruska9
Extra třída :D 10144 příspěvků 04.04.18 23:17

Nova smlouva bude mit uvedeny datum nastupu…a oni budou ochotni cekat? Jinak se muzes se soucasnym zamestnavatelem zkusit domluvit na ukonceni dohodou k drivejsmu datu, pokud budou ochotni…ja to takhle udelala, pac novy zamestnavatel me potreboval driv, nez za 2 mesice. Pristoupit na to sice nemusi, moje sefova se cukala, ale ve finale uznala, ze nema cenu me tam drzet, kdyz tam byt nechci.

Lalelale
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 05.04.18 10:12
@jessikka píše:
No právě. Podpis smlouvy nezajistí to, že tam bude pracovat. Dokud neskončí zkušebka. Nicméně to nikdy, to by člověk musel zůstat na jednom místě celý život, aby měl jistotu. Takže pokud jít jinam, teď je dobrá doba, která tohle riziko minimalizuje.

Tak. Zakladatelko, řiď se svým pocitem z pohovoru. Opravdu mají zájem, i když předem věděli, že musí počkat? Pokud to bylo dané ještě předtím, než tě vzali, tak bych se toho tolik nebála, je běžné čekat, protože ne každý dá výpověď předem. Ale určitě bych trvala na podepsání smlouvy. Ve svém současném zaměstnání jsem při nástupu přímo řekla, že nedám výpoveď, dokud nebude smlouva podepsaná.

Hanka1
Extra třída :D 12976 příspěvků 05.04.18 10:18
@Lalelale píše:
Tak. Zakladatelko, řiď se svým pocitem z pohovoru. Opravdu mají zájem, i když předem věděli, že musí počkat? Pokud to bylo dané ještě předtím, než tě vzali, tak bych se toho tolik nebála, je běžné čekat, protože ne každý dá výpověď předem. Ale určitě bych trvala na podepsání smlouvy. Ve svém současném zaměstnání jsem při nástupu přímo řekla, že nedám výpoveď, dokud nebude smlouva podepsaná.

Ja vždycky, když jsem prechazela do jiné práce, tak jsem mela uz podepsanou smlouvu s datem nastupu a az pote jsem davala vypoved. Otázkou je, ze klidne muze nastoupit a oni ji muzou další den v ramci zkusebky pracovni pomer zrusit…

Lalelale
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 05.04.18 10:23

@Hanka1 jn to je pravda, akorát když už je ta smlouva podepsaná, tak je to o kus dál. Já zažila, že holčina dala výpověď hned v den, kdy jí řekli, že je přijatá. No a ředitel si to druhý den rozmyslel, že jí vlastně nepotřebuje. Kdyby počkala aspon do té smlouvy, tak se to nestalo. Nakonec to mělo dobrý konec, ředitel si to ještě jednou rozmyslel asi za týden. Ale teda to byla nejblbější firma, kde jsem kdy pracovala, asi to nebude úplně běžná praxe. Třeba v prvním zaměstnání jsem smlouvu podepsala první den v práci a vůbec mi to nebylo divné :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotbalisté Gündogan a Özil s Erdoganem. Není to váš prezident! běsní Němci

Velkou vlnu nevole rozpoutala fotografie, na níž jsou prvotřídní němečtí... číst dále >

Jak dostat Frolíka do polepšovny? Kobzanová si stěžuje, že je na všechno sama

První mráčky v ráji? Diana Kobzanová sice žije díky Michaelu Frolíkovi život... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama