Kolik si vzít za překlad?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenkasklenka
Povídálka 43 příspěvků 03.04.18 09:21
Kolik si vzít za překlad?

Zdravím všechny,

chtěla jsem se zeptat - poprvé jsem pracovala na překladu z NJ do ČJ. Šlo o odborný překlad, 12 stran A5, ale textově to vychází max. na 6-7 stran, protože v textu byly také obrázky.

Jelikož nešlo o nic extra velkého, ale přece jen jsem na tom trochu času strávila, vůbec netuším, o kolik Kč si tak přibližně říct. S pánem jsme se dohodli, že to zkusím, nakonec byl spokojen a napsal mi, ať si napíšu, kolik za to chci. Jenže já nevím, nikdy jsem nic podobného nedělala. Proto prosím o rady.

Děkuji všem moc. :srdce:

Reklama

Reakce:

Tansele
Kecalka 131 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 09:26

Podívej se na stránky JTP, někde by tam měly být doporučené ceny. Nebo si projeď pár agentur, kolik chtějí za překlad a odečti od toho nějakou marži agentury. Počítám, že u němčiny to bude podobné jako aj, takže bych dala tak 400 / normostranu. Jinak u překladu se stránka počítá podle počtu znaků, ne podle listů, norma je 1800 znaků (včetně mezer) je jedna normostrana. Takže si to ve wordu spočítej na znaky a uvidíš, kolik toho bylo doopravdy. Pokud jsi to dělala poprvé a ne jako práci, tak dej začátečnickou cenu, klidně za 200/ns.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 03.04.18 09:28

My jsme platili 350 Kč za normostranu při překladu z čj do nj. Spočítej si, kolik normostran jsi přeložila a myslím, že okolo tří set za NS si říct můžeš. Taky záleží, jestli to bylo něco odborného a tak. A ještě bych mrkla, za kolik překládaji profici a podle toho cenu stanovila.
Edit oprava překlepů.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 03.04.18 09:33

Ještě dodám, že překládala kamarádka, která umí NJ perfektně, ale není překladatelka a šlo o odborný text, takže ta cena nebyla až tak vysoká.

veria
Generální žvanilka 22803 příspěvků 03.04.18 09:56

Tak hlavně si spočítej kolik je to normostran. A jako začátečník cca 300 za NS.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama