Pracovní úraz, jak se vyplácí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DenisaSvecova
Kecalka 134 příspěvků 03.04.18 18:35
Pracovní úraz, rada

Ahoj. Potřebuju se zeptat, jestli ještě v současné době je pracovní neschopnost při pracovním úrazu vyplácena 100% a nebo jak to je?

Příspěvek upraven 03.04.18 v 19:35

Reklama

Reakce:

Purple Rain
Povídálka 25 příspěvků 03.04.18 18:47

Je ti vyplácená klasická nemocenská. Ale potom ti pojišťovna zaměstnavatele dorovná usly vydelek, bolestné (podle bodů od lékaře) a případné další výdaje spojené s léčbou. V případě trvalých následků se potom resi dále.

DenisaSvecova
Kecalka 134 příspěvků 03.04.18 18:57

Ano, dnes mi přišly papíry skrz pojišťovnu zaměstnavatele. Takže pokuď tomu tedy dobře rozumím, v průběhu těch 14 dní pracovní neschopnosti, je mi vyplácena klasická nemocenská, při které vzniká škoda na mzdě, protože neschopenka není placená 100% a po ukončení neschopnosti a doložení všech těch blbostí od lékaře, mi pojišťovna dorovná mojí měsíční mzdu(ztrátu) plus bolestné? Které je podle bodů?

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 03.04.18 19:12

A pokud máte soukromé pojištění (a vaše pojišťovna plní pracovní úrazy), tak máte možnost ještě nahlásit tam. Je jedno, že případná „škoda“ je doplacena z pojištění zaměstnavatele. Takže jestli máte pojištěnu pracovní neschopnost, nebo úrazové pojištění, tak nahlaste úraz.

eumedon
Extra třída :D 12847 příspěvků 03.04.18 19:25
@DenisaSvecova píše: … za účelem pracovního úrazu …

To „za účelem pracovního úrazu“ mne rozesmálo, nezlob se. :lol: Účel je něco, co plánujeme, co chceme a čeho bychom svým snažením rádi dosáhli. Pracovní úraz je nešťastná událost, takže by neměl být účelem žádné lidské činnosti (ta by potom mohla být kvalifikována jako útok na cizí zdraví - je-li účelem takové činnosti přivést pracovní úraz jinému, nebo sebepoškozování (třeba za účelem pojistného podvodu) - je-li účelem přivést sobě pracovní úraz.

Asi mělo být použito slovo „z důvodu pracovního úrazu“. „Důvod“ je právnický termín, odvozený od slova „dovodit“. Z pracovního úrazu se dovozuje pracovní neschopnost. Pracovní úraz je důvodem (po právnické stránce) a taky příčinou (po kauzální stránce) pracovní neschopnosti. Ale nemůže být účelem.

Anebo spíš pracovní neschopnost způsobená pracovním úrazem" či „pracovní neschopnost následkem pracovního úrazu“. Protože pracovní neschopnost bývá následkem či důsledkem pracovního úrazu.

Ono to vypadá jako slovíčkaření, ale čeho je moc, toho je příliš: „Za účelem pracovního úrazu“!

Příspěvek upraven 03.04.18 v 19:34

DenisaSvecova
Kecalka 134 příspěvků 03.04.18 19:32
@eumedon píše:
To „za účelem pracovního úrazu“ mne rozesmálo, nezlob se. :lol: Účel je něco, co plánujeme a chceme. Pracovní úraz je nešťastná událost, takže by neměl být účelem žádné lidské činnosti (ta by potom mohla být kvalifikována jako útok na cizí zdraví - je-li účelem takové činnosti přivést pracovní úraz jinému, nebo sebepoškozování (třeba za účelem pojistného podvodu) - je-li účelem přivést sobě pracovní úraz.

Asi mělo být použito slovo „z důvodu pracovního úrazu“. „Důvod“ je právnický termín, odvozený od slova „dovodit“. Z pracovního úrazu se dovozuje pracovní neschopnost. Pracovní úraz je důvodem (po právnické stránce) a taky příčinou (po kauzální stránce) pracovní neschopnosti. Ale nemůže být účelem. Anebo spíš pracovní neschopnost způsobená pracovním úrazem" či „pracovní neschopnost následkem pracovního úrazu“.

Ono to vypadá jako slovíčkaření, ale čeho je moc, toho je příliš: „Za účelem pracovního úrazu“!

Nejste až příliš přecitlivělý/á? :-))

Purple Rain
Povídálka 25 příspěvků 03.04.18 19:33
@DenisaSvecova píše:
Ano, dnes mi přišly papíry skrz pojišťovnu zaměstnavatele. Takže pokuď tomu tedy dobře rozumím, v průběhu těch 14 dní pracovní neschopnosti, je mi vyplácena klasická nemocenská, při které vzniká škoda na mzdě, protože neschopenka není placená 100% a po ukončení neschopnosti a doložení všech těch blbostí od lékaře, mi pojišťovna dorovná mojí měsíční mzdu(ztrátu) plus bolestné? Které je podle bodů?

Ano, lékař ohodnoti tvůj uraz body a pojišťovna potom podle nich vyplatí bolestné. 1 bod je cca 200 Kč (nevím přesně). Kolik bodů záleží na vážnosti úrazu.

eumedon
Extra třída :D 12847 příspěvků 03.04.18 19:34
@DenisaSvecova píše:
Nejste až příliš přecitlivělý/á? :-))

Na ty, kteří przní svou mateřštinu, dost.

DenisaSvecova
Kecalka 134 příspěvků 03.04.18 19:49

@eumedon hele ty extra třído, přeříct se je lidské, a od srdce děkuji za tak obsáhle bezvýznamný popisek k mému tématu, což vypovídá o tom, že se doma asi dost nudíte a otravujete kvůli prkotině. :pocitac: :pocitac: :mavam: :mavam:

eumedon
Extra třída :D 12847 příspěvků 03.04.18 20:31
@DenisaSvecova píše:
@eumedon hele ty extra třído, přeříct se je lidské, a od srdce děkuji za tak obsáhle bezvýznamný popisek k mému tématu, což vypovídá o tom, že se doma asi dost nudíte a otravujete kvůli prkotině. :pocitac: :pocitac: :mavam: :mavam:

Rádo se stalo. :D

DenisaSvecova
Kecalka 134 příspěvků 03.04.18 21:13
@eumedon píše:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

DenisaSvecova
Kecalka 134 příspěvků 03.04.18 21:13
@eumedon píše:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.04.18 08:09

@eumedon Už jsem viděl i „Díky Hitlerovi zemřelo xxx lidí“. Také parádní kombinace.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.04.18 08:10
@DenisaSvecova píše:
@eumedon hele ty extra třído, přeříct se je lidské…

Chápu Vaše nepochopení @eumedon . Čistě technicky- tady jistě nejde o přeřeknutí se.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama