Dálnice s autem 1.2 obsahem

Anonymní
5.2.16 20:29

Dálnice s autem 1.2 obsahem

Ahoooj, jdu se s Vámi poradit, či se informovat :)
V červnu máme jet na dovču k moři, já osobně bych jela nejraději naším autem, přeci jen je prostě naše, je to r. v.2004, fabie, najeto 80.000km, jsem první majitel. Řešíme to, že jedeme na Sever Chorvatska a manželovi se nechce na dálnici, že nás sežere. :( Žere při běžném ježdění těch 7l průměrně, tak nemusíme jet 160 :D
Jeli jste někdo na dovču obsahem 1.2, benzínem? :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.2.16 20:32

My jedeme letos naší felícií do chorvatska, to bude :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.2.16 20:35
@Anonymní píše:
My jedeme letos naší felícií do chorvatska, to bude :D

Obdivuji :-P
Já si myslím, že to auto v pohodě zmákne, nikdy nás nikde nenechalo. Ale spíš mám děs ze spotřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
753
5.2.16 20:36

1,2 benzín zas tak žrát nemůže :D pochopila bych kdyby jste jeli dvoulitrem, ale 1,2 :D to spíš máš pedál na podlaze a jede to 80 ne? :D to byl vtip samozdřejmě, 1,2 vás určitě nesežere :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
5.2.16 20:36

Tak za 1. Nemusíte jet 160. Za 2. Ono to jede 160? :think: 3. Já osobně bych s Fabií nejela nikam, ale jestli je to auto spolehlivý, tak nevím, proč byste s ním nemohli jet.

• Nahlásit
  • Citovat
JLP
4648
5.2.16 20:37

Jeli jsme fiatem punto - kromě toho, že do auta od „F“ už nikdy více, tak spotřebu měl cca 5,5. Dali jsme s ním Zadar a úplně pohoda - jeli jsme na dálnici do 130. 7 litrů je docela dost - to bych se možná i poohlédla k půjčení po nějakém šetřivějším - přece jen to není za rohem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
5.2.16 20:38

Těžko to srovnávat, jde o styl jízdy, o stav motoru, jak bude auto naložený. Každopádně už teť 7l na tak malej obsah mi přijde dost.

edit: je fakt že je to slabší motor, tudíž potřebuje vyšší otáčky, tak žere víc

Příspěvek upraven 05.02.16 v 20:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1069
5.2.16 20:39

Tak 160 ti to stejně nepojede. Budete rádi za 140. Spotřeba je podle mě tak 8-9 l/100 km. My jeli před rokem do Slovinska a v pohodě. Ono v těhle státech stejně víc jet nemůžeš. Záleží jak máte auto pohodlné. Já bych v tom svém už dál nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
5.2.16 20:40
@Anonymní píše:
My jedeme letos naší felícií do chorvatska, to bude :D

Brácha byl feldou v Chorvatsku a prej pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret

Jeli jsme i mnohem delší cesty mockrát s 1.4 benzínem r. v. 2004 a přes 7l jsme se většinou nedostali. Pohoda 130 km/h, kam se hnát? A na sever Chorvatska je to fakt kousek, ani si vyšší spotřeby nevšimnete. My jezdili Pyreneje, Dubrovník, různé okružní cesty a nikdy jsme ze spotřeby nebrečeli.
Jakou máte alternativu? Zadarmo půjčení jiného auta, nebo cestu mimo dálnici?
Mimochodem, kolem r. 2000 jsme jeli na sever Chorvatska Škodou 125 a byla to jedna z nejlepších cest, co si pamatuju. Naprosto bez problémů a člověk si to užije mnohem víc než ze sterilního klimatizovaného tanku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida

Jako je fakt, že 7 l na 1.2 je hodně. :think: To jezdím se svým dvoulitrem :think: Navíc při dálkových cestách s průměrně cca stejnou rychlostí je ta spotřeba spíš nižší (do těch 150 km/h teda).

• Nahlásit
  • Citovat
8115
5.2.16 20:42

A jaký to má výkon? Ono může být 1,2 s výkonem 40, 60 ( a něco ) i více ;-), ono benzín 1,2 je široký pojem. Jinak já mám fabii 1,2 40 a v Německu na dálnici jsem s ní jela i 170 ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
5.2.16 20:42

Samozrejme, ze na dalnici bude 1.2 zrat proste dost, neni to auto na takovy jezdeni…a naopak dvoulitr na dalnici pojede dobre. Sice to ve fabii odjedete, ale bude to hodne nepohodlny a ja bych mela i strach, ale to uz zalezi na tom, co vy preferujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
5.2.16 20:44
@teepe píše:
1,2 benzín zas tak žrát nemůže :D pochopila bych kdyby jste jeli dvoulitrem, ale 1,2 :D to spíš máš pedál na podlaze a jede to 80 ne? :D to byl vtip samozdřejmě, 1,2 vás určitě nesežere :)

Záleží na naložení a stylu jízdy. Máme auto s 2,5l motorem a když hodně chci, dostanu se se spotřebou na delších cestách pod 8. Naopak známým se spotřeba auta s menším motorem na stejné cestě na 8 vyšplhala, jinak jezdí za míň. My ten motor třeba v kopcích nechali jen tak brmlat, menší motory se musí víc točit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
5.2.16 20:48

Jeli jsme temer fungl novou Corsou 1.2. ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama