Další dítě nebo potrat?

Anonymní
20.11.20 12:11

Další dítě nebo potrat?

Dobrý den, možná mě tu některé odsoudite, ale vážně rozhodují o možném potratu. Mám už dvě děti sedmiletou dceru a dvouletého syna, už tak je to pro mě náročnější mít dvě děti. S manželem se budeme rozvádět, žijeme teď odděleně. Když manžel přijde za dětmi, tak ani nevím jak, ale skoro vždy jsme se spolu vyspali. No co čert nechtěl jsem těhotná. Ano vím měla jsem se chránit, vlastně jsem sním vůbec neměla spát, ale to tady řešit nechci. Dům je manžela, takže si musím najít bydlení, syn příští rok nastoupí do školky, já jsem měla nastoupit do práce, ale pokud si dítě nechám budu znovu muset byt doma. Navíc se trochu bojím i reakce rodiny, vědí že spolu s manželem už delší nejsme. Abych to zkrátila z praktických důvodů si myslím že by byl potrat lepší, ale emocionálně si tak jista nejsem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1245
20.11.20 12:15

Je to sice hrozný, smutný a já nevím co všechno, ale v tvoji situaci bych už 3 rozhodně nechtěla. Myslím, že toho máš dost i bez mimina :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
20.11.20 12:16

V tvoji situaci bych a na potrat. Taky myslím, že v tvoji situaci dvě děti stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
20.11.20 12:20

Dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28413
20.11.20 12:22

Je to hnusné říct, že radši potrat, ale co chce brzo bývalý manžel? Ty mu to tajíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 12:27

@Russet Ten o tom neví.

• Citovat
  • Nahlásit
28413
20.11.20 12:30
@Anonymní píše:
@Russet Ten o tom neví.

A zvládneš to sama? Myslím to, že on se to nedozví, ty v tichosti uděláš, co je potřeba? Když s ním spíš, žádné city necítíš? Já si to nedovedu představit, že bych se při rozchodu do toho takhle motala. Spíš bych ho nemohla ani cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14358
20.11.20 12:31

Za této situace bych šla na potrat. Byki byste biti úplně všichni. A ty budeš potřebovat každou korunu pro stávající děti. Ale určitě tu zazní argumenty, že se to vždycky nějak udělá. Ano, udělá. Ale za jakou cenu? Že budeš obracet v ruce každý halíř a dítě ani nepošleš na šklu v přírodě, protože na ní nebudou peníze? Tohle asi pro svoje děti nechceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
20.11.20 12:32

Já nechápu, jak můžeš spát s někým, s kým se budeš rozvádět, nicméně každý je jiný, takže nesoudím..
Pokud jste ale spolu schopní spát, nebylo by lepší se spíš dát dohromady? Minimálně bych mu o těhotenství řekla a uvidíš, co on na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
20.11.20 12:32

Tak bych mu to zkusila říct, co na to on..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
20.11.20 12:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, možná mě tu některé odsoudite, ale vážně rozhodují o možném potratu. Mám už dvě děti sedmiletou dceru a dvouletého syna, už tak je to pro mě náročnější mít dvě děti. S manželem se budeme rozvádět, žijeme teď odděleně. Když manžel přijde za dětmi, tak ani nevím jak, ale skoro vždy jsme se spolu vyspali. No co čert nechtěl jsem těhotná. Ano vím měla jsem se chránit, vlastně jsem sním vůbec neměla spát, ale to tady řešit nechci. Dům je manžela, takže si musím najít bydlení, syn příští rok nastoupí do školky, já jsem měla nastoupit do práce, ale pokud si dítě nechám budu znovu muset byt doma. Navíc se trochu bojím i reakce rodiny, vědí že spolu s manželem už delší nejsme. Abych to zkrátila z praktických důvodů si myslím že by byl potrat lepší, ale emocionálně si tak jista nejsem.

ani nevíš jak, ale skoro vždy jste se spolu vyspali? :-) na potrat bych osobně nešla, já jsem proti potratům, všechno jde, jen chtít se musí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
20.11.20 12:33

Nejsem uplne priznivce potratu, ale byt ja na tvem miste, tak bych si dite nenechala. Myslim, ze to nebudes mit lehke se dvema detmi natoz, kdyby jsi byla samozivitelka na materske se tretim. Rozhodnout si to musis sama, nechci te rozhodne k necemu ponoukat, ale nekdy bohuzel musi emoce stranou a clovek musi uvazovat ciste pragmaticky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28413
20.11.20 12:34
@Lil Kitkatt píše:
Já nechápu, jak můžeš spát s někým, s kým se budeš rozvádět, nicméně každý je jiný, takže nesoudím..
Pokud jste ale spolu schopní spát, nebylo by lepší se spíš dát dohromady? Minimálně bych mu o těhotenství řekla a uvidíš, co on na to.

Možná tím rozchod pouze oddálí. Dítě nemá být lepič vztahu. Měli se chránit nebo spolu ani nespat. Ale pozdě bycha honit. On by to ale vědět měl. Je to i jeho zodpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 12:37

Tak já si myslím, že i kdybych mu to řekla tak rozhodnutí necha na mě. K manželovi už žádné milostné city necítím, ano mám ho pořád ráda a vždy budu, ale to je tak všechno.

• Citovat
  • Nahlásit
28413
20.11.20 12:44
@Anonymní píše:
Tak já si myslím, že i kdybych mu to řekla tak rozhodnutí necha na mě. K manželovi už žádné milostné city necítím, ano mám ho pořád ráda a vždy budu, ale to je tak všechno.

Tak to je teda salámista… 8o možná by ti pro mě byla definitivní tečka vztahu. Udělej si, co chceš. Moje „věc“ to není. Už by si neškrt. Asi ti nic jiného nezbyde, jestli neuživíš sama tři děti. Ale to poslední by bylo, co na to řekne máma nebo teta. To dítě za to přece nemůže. Jen vy dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama