Dotaz na hypotéku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 12:59
Dalsi dotaz na hypoteku

Ahoj, jsem tu nová. Procitala jsem diskuze ohledne hypo, ale preci jen mam jine otazky, tak snad neva, ze zakladam novou diskuzi.
Zijeme v byte 3+1 bez hypoteky. Zijeme si hezky, mame jedno dite, ale chteli bychom casem druhe. Manzel vydela 50-55 000,ja zatim na rodicaku. Mesicne i 20tis. usetrime a to se nehlidame. Ale nejsme marnotratni, nepotrebujeme luxusni auto, ale spolehlive a bezpecne. Nepotrebuji drahou kosmetiku, ale kvalitni apod. Nevadi mi koupit si oblečení z druhe ruky nebo sekáce, kdyz je hezké. Jenze nas problem je lokalita, neni dobra a do budoucna se bojím, že to bude horsi. Kousek mame i ZŠ, ale neni na ní chvála, tridy preplnené, nekvalitní učitelé…

Mame vyhlidnutý dum, uz jsme tam byli mrknout. Dispozicne přesně pro nas, dum stojí 2,8mil. Vim, že bychom meli penize z prodeje bytu, ale z toho by se musely udelat nejake menší opravy, daň z nabití nemovitosti, nejaké vybavení apod.
Finanční rezervu máme zhruba 400tis.+pronajimame za 2000 zahradu.
Jenze oba z toho máme strach, jako mladí jsme ani jeden moc penez nemeli a mame strach aby bylo i za 10 let na splatky. Tohle je klidná lokalita, lepší skola, lepší dostupnost do vetsiho mesta atd. Ale na druhou stranu chceme další dítě. Co když jim v budoucnu nebudu moct dopřát kvalitni vzdelání, protože na to nebude? Chtela bych pro nas to nejlepší.
Takze se rozhodnout, zda zustat v byte a penize investovat do deti, cestovani, vzdelání. Nebo koupit dum, byt v prirode a zaroven blízko mesta, deti by mely zahradu, ale splácet 30 let.
Chtela bych to i to.
Jak jste se rozhodovali při koupi nemovitosti?
Děkuji

Reakce:
vedma007
Kecalka 421 příspěvků 06.08.19 13:06

Pokud měsíčně 20t ušetříte, tak bych se hypotéky 2,8 mil vůbec nebála. Byt je váš nebo jste v nájmu?
edit: jo už čtu že je váš - tudíž by byly i nějaké peníze z něj ne? Anebo neprodávat ale pronajmout a měsíčně máte na splátku části hypo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 13:08

Koupili jsme dům, Brali jsme hypotéku na 30 let. Rozhodne nelitujeme. Za tu dobu již dům získal na ceně, kdybychom byli nuceni prodat, po doplacena hypotéky by nám zbylo na byt. Určitě se toho nebojte, dům je lepší než byt.

Cheriffka
Kecalka 468 příspěvků 06.08.19 13:11

Taky bych byt nechala, clovek proda jen jednou. Jeho najem vam muze pokryt cast splatek a kdyby doslo na nejhorsi s hypo, mate vzdycky kam jit. Zalezi, co vam pujci banka a jak, aby jste si mohli dovolit nechat byt i koupit dum. To uz musite vedet vy sami. Pokud dokazete dat 20tis stranou, tak bych se hypo asi nebala.

PS. My jsme taky kupovali dum na hypo a beru to jako nejlepsi rozhodnuti. Splacime si svoje a vsechny naklady na dum, vc. hypo, nas stoji mene nez me kamarady v najemnim byte (pravda, mluvim o Praze a okoli) a dum stale ziskava na hodnote. Nejen diky trhu, ale i rekonstrukci, kterou jsme tu udelali a dum zvelebili.

Příspěvek upraven 06.08.19 v 13:14

lasička1
Echt Kelišová 8270 příspěvků 06.08.19 13:13

Zakladatelko-a kolik peněz bude z prodeje bytu? Tzn. o kolik více je nutno investovat, aby byl barák? A co má manžel za povolání-zda je riziko, že o práci přijde a takové peníze už jinde nedostane? Nebo pracuje v oboru, kde jsou tyto peníze +- běžné?
Z toho co píšeš, tak bych do baráku šla určitě. Jasně, že vždy obavy jsou, navíc, když si zodpovědná a přemýšlíš, co bude do budoucna.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 06.08.19 13:17

Byt bych pronajímala a částečně tím splacela hypotéku. Do budoucna budeš mít alespoň jednu nemovitost pro děti. Dům bych koupila, hypotéka cca 3mil je v pohodě. Osobně jsem se rozhodovala podle aktuální situace a tu mate dobrou

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 06.08.19 13:36
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem tu nová. Procitala jsem diskuze ohledne hypo, ale preci jen mam jine otazky, tak snad neva, ze zakladam novou diskuzi.
Zijeme v byte 3+1 bez hypoteky. Zijeme si hezky, mame jedno dite, ale chteli bychom casem druhe. Manzel vydela 50-55 000,ja zatim na rodicaku. Mesicne i 20tis. usetrime a to se nehlidame. Ale nejsme marnotratni, nepotrebujeme luxusni auto, ale spolehlive a bezpecne. Nepotrebuji drahou kosmetiku, ale kvalitni apod. Nevadi mi koupit si oblečení z druhe ruky nebo sekáce, kdyz je hezké. Jenze nas problem je lokalita, neni dobra a do budoucna se bojím, že to bude horsi. Kousek mame i ZŠ, ale neni na ní chvála, tridy preplnené, nekvalitní učitelé…Mame vyhlidnutý dum, uz jsme tam byli mrknout. Dispozicne přesně pro nas, dum stojí 2,8mil. Vim, že bychom meli penize z prodeje bytu, ale z toho by se musely udelat nejake menší opravy, daň z nabití nemovitosti, nejaké vybavení apod.
Finanční rezervu máme zhruba 400tis.+pronajimame za 2000 zahradu.
Jenze oba z toho máme strach, jako mladí jsme ani jeden moc penez nemeli a mame strach aby bylo i za 10 let na splatky. Tohle je klidná lokalita, lepší skola, lepší dostupnost do vetsiho mesta atd. Ale na druhou stranu chceme další dítě. Co když jim v budoucnu nebudu moct dopřát kvalitni vzdelání, protože na to nebude? Chtela bych pro nas to nejlepší.
Takze se rozhodnout, zda zustat v byte a penize investovat do deti, cestovani, vzdelání. Nebo koupit dum, byt v prirode a zaroven blízko mesta, deti by mely zahradu, ale splácet 30 let.
Chtela bych to i to.
Jak jste se rozhodovali při koupi nemovitosti?
Děkuji

Co je to to kvalitní drahé vzdělání? :think: ta základka je zdarma a za studium třeba na Karlově univerzitě se taky neplatí 100 tisíc semestr ne? :nevim:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 06.08.19 13:59

@Bubla Bůčková soukromé školy ;) taky do nich budu děti posílat. A je to pak ranec. Na VŠ už snad pak půjdou na státní :lol:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 06.08.19 14:03
@Tichošlápek píše:
@Bubla Bůčková soukromé školy ;) taky do nich budu děti posílat. A je to pak ranec. Na VŠ už snad pak půjdou na státní :lol:

To jo, tahle se chce přestěhovat jen za lepší základkou :nevim:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 06.08.19 14:05

@Bubla Bůčková a jo, to mi nějak uniklo :think: tak to pak leda nějaké dražší kroužky nebo sporty

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 06.08.19 14:15
@Tichošlápek píše:
@Bubla Bůčková a jo, to mi nějak uniklo :think: tak to pak leda nějaké dražší kroužky nebo sporty

Tak ona i ta střední se prodrazi…Ale já teda nevím o žádné soukromé a ještě někde na maloměstě? Překvapilo mě, kolikrát s tím operuje… Investování do vzdělání dětí. A třeba si po základce samy vyberou truhlarinu nebo prostě na elitní placené gymnázium mít hlavu nebudou. Bydlíme blízko, ty tu víš o skvělém domě za 2.8 mega? :lol:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 06.08.19 14:18

Zakladatelko, já bych šla rozhodně do chaticky na té zahradě!!! :pankac:

NinaU.
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 06.08.19 15:41

@Tichošlápek
Jaké výhody má soukromé vzdělání oproti kvalitní státní střední škole? Nerypu, opravdu mě to zajímá…

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 06.08.19 17:13
@NinaU. píše:
@Tichošlápek
Jaké výhody má soukromé vzdělání oproti kvalitní státní střední škole? Nerypu, opravdu mě to zajímá…

Tak jde o to, jestli opravdu v těch školách s 30 dětmi ve třídě lze zajistit všem adekvátní vzdělání. V těch soukromých je třeba max 17 děti, spolupracují na projektech, mají individuální plány, přípravu, doplňující výuku… Já osobně jsem trochu na vážkách, jak pak takhle „namlsane“ dítě zvládne to „špatné“ školství na vysoké. Nejsou výjimkou staří (tak však nakonec Profesoři to jsou, že) učitelé s klasickou drtici metodou. Ale zas by asi lidé za ty soukromé neplatili. Co jsem pochopila, jedou spíš na všeobecný jako že fakt všeobecný přehled a zbytečně nezatěžují všechny žáky tím, kolik zubů má žížala a kolik stonožka a třeba pochopení historické etapy a ne jestli v bitvě 5. února v 16.30 bylo 30 nebo 40 tisíc vojáků.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 17:22

Prosim, s tou skolou jsem to dala pouze jako příklad. Nejsem snob ani nic jiného, uvedla jsem to pouze jako příklad, ze kdyby si nahodou vybrali jinou skolu, ktera by byla treba placená nebo nejaký náročnější krouzek.

Váš příspěvek
Reklama