Daně 2015 zaměstnání + podnikání

Anonymní
26.1.16 10:00

daně 2015 zaměstnání + podnikání

Ahoj,
manžel si v červenci pořídil ž. list, už 8 let má stálé zaměstnání-hlavní pracovní poměr,
ale teď má teda povinost udělat daňové přiznání.

Příjem z podnikání 0,–Kč

--vzal si půjčku a zatím zařizoval strojařskou dílnu takže skutečné výdaje 82,650,–Kč.

A teď můj dotaz:

použila jsem tento portál

https://www.onlinepriznani.cz/

a vyšlo mi toto

https://www.onlinepriznani.cz/main/index.php?…

jako nerozumím,
chtěli jsme uplatnit vrácení daně na vyživovanou manželku a proto jdeme do skutečných výdajů a ne do paušálu, ale nerozumím, z čeho jako máme platit daň? 28.085,–Kč?
Vysvětlí mi někdo kde je chyba?
Já jsem na rodičovské už s druhým dítětem, první chodí do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29386
26.1.16 10:17
@Anonymní píše:
Ahoj,
manžel si v červenci pořídil ž. list, už 8 let má stálé zaměstnání-hlavní pracovní poměr,
ale teď má teda povinost udělat daňové přiznání.

Příjem z podnikání 0,–Kč

--vzal si půjčku a zatím zařizoval strojařskou dílnu takže skutečné výdaje 82,650,–Kč.

A teď můj dotaz:

použila jsem tento portál

https://www.onlinepriznani.cz/

a vyšlo mi toto

https://www.onlinepriznani.cz/main/index.php?…

jako nerozumím,
chtěli jsme uplatnit vrácení daně na vyživovanou manželku a proto jdeme do skutečných výdajů a ne do paušálu, ale nerozumím, z čeho jako máme platit daň? 28.085,–Kč?
Vysvětlí mi někdo kde je chyba?
Já jsem na rodičovské už s druhým dítětem, první chodí do školky.

nevím, jak a co vám vyšlo, ale manžel má přece příjem ze zaměstnání, takže mu pravděpodobně nějaká daň vyjít musela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
26.1.16 10:25

Možná jsi nevyplnila všechny oddíly přiznání - zkontroluj si oddíl 5 - manželka, sleva na poplatníka, manželku, vyplnit děti, doplnit případný bonus, byl-li vyplacen a pak oddíl 7, řádek 84 - tam musíš vepsat pokud byla manželovi sražena nějaká daň v práci - vidíš to na Potvrzení o zdanitelných příjmech, které musíš přiložit.
A v příloze 1 vyplnit výdaje z podnikání - tady půjdeš do ztráty.

Ono se těžko říká, zda je vyplněno správně, případně kde je chyba, když to člověk před sebou nevidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71481
26.1.16 10:53

Budeš to mít blbě vyplněný, podle toho co píšeš, ti totiž žádná daň, kterou by měl platit vyjít nemůže, jen vratka. Ale kde přesně máš chybu ti nikdo neřekne, pokud sem to přiznání nehodíš.
A k tomu uplatnění manželky a dětí, jde to i s paušálem, pokud jsou příjmy ze zaměstnání vyšší, než ty z podnikání s paušálem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.16 11:10

Na tom odkazu..se da podivat KROK ZPĚT..jestli byste se na to mohly podivat..jako ze se zpetne da prohlednout cele to vyplnene priznani

• Nahlásit
  • Citovat
71481
26.1.16 11:15
@Anonymní píše:
Na tom odkazu..se da podivat KROK ZPĚT..jestli byste se na to mohly podivat..jako ze se zpetne da prohlednout cele to vyplnene priznani

Nedá, do svého DP se dostaneš pouze ty, nikdo jiný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.16 11:16
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.16 11:17

Takto to take nefunguje?

• Nahlásit
  • Citovat
71481
26.1.16 11:21
@Anonymní píše:
Takto to take nefunguje?

Ne, nefunguje a fungovat z principu nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58715
26.1.16 13:03
@Anonymní píše:
Takto to take nefunguje?

ty částky nikdo jiný nevidí, vidíš je jen Ty.. jinak někde máš něco špatně vyplněno. Nezapomělas tam i klasické zaměstnání atd? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
26.1.16 13:54

U

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.16 13:56

Právě že místo tam háže daň i když tam zadám jen to e zaměstnání…
A teď jsem se dočetla, že pokud hrubý příjem nepřesáhl 6000,– tak ani nemusí daňové přiznání podávat… Stačí jen to, co u dělal zaměstnavatel…je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
6170
26.1.16 15:07
@Anonymní píše:
Právě že místo tam háže daň i když tam zadám jen to e zaměstnání…
A teď jsem se dočetla, že pokud hrubý příjem nepřesáhl 6000,– tak ani nemusí daňové přiznání podávat… Stačí jen to, co u dělal zaměstnavatel…je to tak?

Ale on vykazuje ztrátu, takže by měl.
Máš uvedené sražené zálohy na daň v ř. 84? Už z principu vyjít nedoplatek nemůže. A není to výsledné číslo náhodou přeplatek? Opiš sem čísla z potvrzení ze zaměstnání, někde děláš chybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.16 17:00

POTVRZENI o zdanitel prijmech ze zavisle cinnosi a z f. pož., srazenych zalohach na dan a daň. zvyhodneni: řádky :
1..uhrn prijmu 453 235,–
2. totéž
6. uhrn povinneho pojistneho z prijmu 154 102,–
8. základ daně 607 337,–
9. skutecne razena zaloha na dan z prijmu 37 152,–
13. bonusy 0,–
15.prispevek zamestnavatele na soukr. ziv. pojist. 0,–

OSVČ: príjmy 0,–
výdaje 82 650,–

:mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
6170
26.1.16 17:16

Zadala jsem obě dvě děti celý rok a vychází mi 24945,– k vrácení. Nemáš náhodou před tím číslem, co Ti vyšlo, mínus? To znamená přeplatek, pokud tam máš ještě nějaké odpočty nebo slevy (třeba školkovné) tak by to tak odpovídalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama