Daňový bonus na děti a neschopenka

Anonymní
12.8.21 21:01

Daňový bonus na děti a neschopenka

Ahoj, nevíte někdo jak to je, když člověk dlouho marodí (v případě manžela to bude na konci roku 8 měsíců) tak ohledně daňového bonusu na děti, popřípadě manželku? Lze bonusy uplatnit pouze za měsíce co chodil do práce, nebo za celý rok? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1792
12.8.21 21:05

Lze uplatnit za celý rok, ale musí mít aspoň šestinásobek minimální mzdy. Daňový bonus na manželku není. Je to sleva. Lze uplatnit za celý rok ale pouze do výše zaplacených záloh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25866
12.8.21 21:07

Děti uplatní v ročním zúčtování, ale musí mít dost vyděláno za ty měsíce, kdy pracoval.
Totéž sleva na manželku - tam musí mít na daních odvedenou dostatečnou částku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10787
12.8.21 21:08

Bonus za celý rok, uplatňuje se buď měsíčně a nebo ročně. Ale jestli je dlouhodobě na neschopence tak si ho nemá z čeho uplatňovat a je lepší aby si je uplatnil druhý s rodiču. Případně pak v ročním zúčtování, ale opět musí být z čeho uplatnit. Sleva na manželku je ročně pokud její příjmy nepřesáhly 68tis za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.21 21:09

Měsíčně měl po odečtu daní na účet přes 30tis. To se pak kouknu do výplatnic, ale přes 100tis za ty skoro 4 měsíce měl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.21 21:10

@JancaS84 já jsem na RP

• Citovat
  • Nahlásit
10787
12.8.21 21:14
@Anonymní píše:
@JancaS84 já jsem na RP

Aha. A letos teda nějaký příjem ze zaměstnání měl, bude ještě mít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.21 21:16

@JancaS84 do práce chodil do poloviny dubna, pak šel marodit a minimálně do konce roku bude ještě marodit, čekají ho 3 operace.

• Citovat
  • Nahlásit
10787
12.8.21 21:20
@Anonymní píše:
@JancaS84 do práce chodil do poloviny dubna, pak šel marodit a minimálně do konce roku bude ještě marodit, čekají ho 3 operace.

Tak pak ať požádá v práci o roční zúčtování, nebo si může podat přiznání a dostane nějaký peníze zpět. Nejspíš vše co na daních odvedl když měl kolem těch 30 tis měsíčně a bude uplatňovat slevu na poplatníka, děti za dobu co marodi a manželku za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
13.8.21 05:39
@Anonymní píše:

91200 musel vydělat, aby si to pak příští rok tam mohl všechno nasázet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat