Dárek k 7.narozeninám-krysa

63
28.3.06 16:01

Dárek k 7.narozeninám-krysa

Holky, prosím o radu. Syn naší kamarádky si přeje k 7.narozeninám mládě krysy. Hledáme společně na internetu jakékoliv informace a nabídku mláďat, ale všude pod zadanými hesly nabízejí deratizaci a nebo potkany. Prosím, nezná některá z vás nějaké stránky kde bychom našli více podrobných informací o chovu krys a kde se dají sehnat? Nemá některá z vás doma tohle zvířátko? Nemáte mládě? Omlouvám se za dotaz, kteý sem nepatří věkem dítka ani tématikou, ale vážně si už zoufáme. Chceme klukovi udělat radost.
Díky Sali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
28.3.06 16:05

Sali,
radost klukovi urco udelate, ale co rodice? Taky budou pro?

Zkus chovatelske potreby, mozna ti poradi

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1405
28.3.06 16:07

Sali, zku dat do vyhledavace POTKAN. Podle me sis to spletla, protoze v domacnosti se spise chovaji potkani…obcas je vidis nekomu na rameni.
Krysa je u nas pomerne vzacne zvire, zije pouze v nekterych lokalitach. I ve zverimexem prodavaji potkany. Mozna se pletu, ale opravdu si to myslim. Hodne stesti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
28.3.06 16:21

Neni to uplne pravda, v prirode sice krysy temer nejsou, protoze je vyhubili importovany potkani…ale laboratorni krysy jsou porad.
Daji se sehnat normalne v pet shopech. Spis teda asi ty potkani, jak kde. Jinak moc doporucuju, sama jsem potkana chovala, je inteligentni, asi jako hodne chytrej pes :wink: Snadno se vsechno nauci, ochoci, pribehne na zavolani, da se vychovat i k cistotnosti…i kdyz ja mela pekny prasatko :lol:
Chov neni narocnej, staci velka klec a hodne casto poustet ven. Sezere taky vsechno, dokonce jsou schopny nejak travit i nektery plasty! Ale urcite pro nej bude lepsi zdrava strava z pet shopu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
28.3.06 16:27

http://milsimpotkani.wz.cz/chov.htm

Jééé, to budou asi rodiče nadšení :lol: , neumím si představit, že by si tohoto tvora přál můj 6-ti letý syn… brrr :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
28.3.06 16:36

Holky, děkuju, asi koupíme potkanka - holku. Rodiče to odsouhlasili, bez jejich vědomí bychom ji nesháněli. No, Luckyho máma chce hada, takže co k tomu dodat. Asi to bude boj o přežití =o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
28.3.06 16:39

No jo, to jsou ty predsudky :roll: :wink: :lol:
Urcite kupte holku, sice nevim, jak moc to jde u malych mladat poznat, ale u dospelych uz sakra jo :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
28.3.06 16:48

Asho,i v laboratořích jsou potkani,krysy ani náhodou.....jedná krysa co je takhle k mání je Krysa malá,což je ale hlodavec u nás nežijící…

Nicméně název „krysa“ se vžil a tak se používá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
28.3.06 17:13

U nas tento hlodavec zije jenom v klecich, pokud nekomu nezdrhne :wink:
http://robimaus.cz/zoo.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
28.3.06 17:24

Ahojky a co takto Osmak Degu?My mame dvoch je to podobne ako potkan ale trosku krajsie a je to velmi inteligentne zvieratko.Ani nie za tyzden sa ochocili a teraz ich nasa 4roc.dcera roznasa na pleciach po celom byte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
28.3.06 17:46

Ano, jak píšou holky, prodává a chová se pouze potkan, nikoli krysa. Krysa je pouze vžitý (a mylný) název potkana. Krysy jsou velice vzácné, zato potkanů jsou mraky.

Já měla jako mladistvá taky potkany, napřed bílou samičku Lejdy :D ), a pak černobílého kluka Matýska.
Lejdy byla úžasná, pouštěla jsem jí normálně po pokoji a na zavolání přiběhla, i když samozřejmě ne okamžitě jako pes. Jela jsem s ní i autobusem, celou dobu byla pod trikem nebo na rameni :wink: No některé citlivější paní si odsedaly 8O :D
Matýsek už takový nebyl, byl to zkrátka chlap…

Takže závěr - je to moc fajn zvířátko, ale musí se ochočit od mala, aby byl co nejvíce zvyklý na lidi. A bacha na papoušky, už nevím, který z nich to byl, jestli Matýsek nebo Lejdynka, ale jeden z nich nám zakousl andulku :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
28.3.06 18:00

Teda ja fakt nevim…ale ona se ta krysa prodava…a uz jsem nasla i stranky, tak se muzete presvedcit :wink: Mmch. jako jsou chytry lidi, psi a potkani, tak jsou i hloupy :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
28.3.06 18:04

Asho, jaké jsou ty stránky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
28.3.06 18:08

Nechala jsem predtim v prispevku odkaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
28.3.06 18:12

Já jsem si nevšimla.
Myslíš tu Krysu malou? Aha, tak to jo, to je možné, dokonce jsem si vzpomněla, že jsem ji předminulý týden viděla u známých, jsou to jakési zakrslé krysy, asi o polovinu menší než je normální krysa. Ale u té nevím, jak je to s ochočením, známí je chovají jako potravu pro žáby 8O .
TAkže se omlovám, krysy (i když asi jen ty malé zakrslé) se dají taky koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama