Dárek od babičky

Anonymní
4.4.20 22:23

Dárek od babicky

Prosím o názor. Moje mamka vždy chce být strašně originální ohledně dárků. Teď 2lete dceři na narozeniny pořídila velký kus nerezove oceli (máma v tom oboru pracuje) je to prakticky plech 120cm x 40cm. No když jsem to viděla, nějak jsem neměla slov :D a dala nám to s tim, že to manžel má přivrtat do dětského pokojíčku na stěnu a malá si tam může pomocí magnetku dávat obrázky, fotky. Jako nápad pěkný, ale váží to 5kg, manžel celý nadšený, že má něco zase vrtat, navíc ten plech je strašně ostrý po stranách
Máma nám k tomu dala do igelitky nějaké plastové lišty primo na tu ocel, ať to manžel oblepí… no v malém pokojíčku naší princezny (když jsem to pripasovala) vypadalo to jako pěst na oko. Navíc s tou váhou nebezpečné. Tak jsem mámu poprosila, zda by to šlo zmenšit a při tom jsem ji poprosila, ať takové velké dárky příště raději konzultujeme společne…No byla trošku zklamaná, ale nakonec ji to v praci rozřezali tak teď máme plechy dva…(jsem těhotná, tak i do druhého dětského pokoje).
Plechy máme už více než měsíc v technické místnosti, manželovi se nechce ani do vrtání ani do oblepovani listama. Chápu ho, navíc pracuje ve zdravotnictví, práce teď nad hlavu a další sichta na zahradě… A mne se do instalování těch jakože nastenek taky nechce, ale zase je mi to líto vuci mamce. Vím, že to myslela dobře, ale…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8028
4.4.20 22:29

Já teda nechápu, kde je problém… V tom, že se vám to nelíbí, nebo v tom, že se vám nechce to montovat? Prostě bych mamince vysvětlila, že to dětem do pokojíčku dám, až vyrostou, protože se to pro takové prcky nehodí. Jinak, pět ilo dobře přišroubovaných fakt není nebezpečné, spousta lidí má doma zavěšené skříně a televizory s daleko větší váhou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1298
4.4.20 22:29

Moc jsem nepochopila, v čem je problém??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8028
4.4.20 22:32

@Beckyttine5 v tom, že zakladatelka neumí ani tady normálně napsat, že se jí to prostě nelíbí a nechce to. Natož to říct mamince a zklamat ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 22:33

Jo zapomněla jsem to podstatné. Takových dárků už bylo více vždy žádám o konzultaci předem, ale máma proste chce překvapit a nikdy nic nekonzultuje. Prostě dá a hotovo. Já bych ocenila tyhle větší věci, navíc když je to vlastně polotovar a je nutné vrtání, konzultovat

• Nahlásit
  • Citovat
14602
4.4.20 22:35

Asi jsem divná, ale já bych byla nadšená. Přivrtání na zeď je otázka čtvrt hodiny i s uklizením nářadí. A můžu ti říct, že nejoblíbenější hračka mé dvou a půl roční holčičky, jsou magnetky. Koupila jsem takové, ze kterých se dá složit obrázek, máme tam panenky, zvířátka, kytičky a malá si s tím pořád hraje. Bezva hračka, která rozvíjí myšlení a kreativitu. Už půl roku denně skládáme obrázky. Maminka nejenže to myslela dobře, ona to dobře vymyslela. Byla by jsi radši, kdyby tomu dítěti koupila další plastovou panenku na dvě použití?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 22:35
@Aduš8 píše:
@Beckyttine5 v tom, že zakladatelka neumí ani tady normálně napsat, že se jí to prostě nelíbí a nechce to. Natož to říct mamince a zklamat ji.

No nelíbí. To je pravda. Ale dceři se to líbit možná bude. Ty bys to mamce na rovinu řekla, že se ti to nelíbí? Moje máma je hodně cíťa…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 22:37
@Janli píše:
Asi jsem divná, ale já bych byla nadšená. Přivrtání na zeď je otázka čtvrt hodiny i s uklizením nářadí. A můžu ti říct, že nejoblíbenější hračka mé dvou a půl roční holčičky, jsou magnetky. Koupila jsem takové, ze kterých se dá složit obrázek, máme tam panenky, zvířátka, kytičky a malá si s tím pořád hraje. Bezva hračka, která rozvíjí myšlení a kreativitu. Už půl roku denně skládáme obrázky. Maminka nejenže to myslela dobře, ona to dobře vymyslela. Byla by jsi radši, kdyby tomu dítěti koupila další plastovou panenku na dvě použití?

Možná že časem tomu dcera přijde na chuť. Když jsme to tam měli provizorně, nijak ji to nenadchlo. Ale děkuji za tip. Co to jsou za magnetky, ze kterých mohu tvořit obrázky? O tom jsem nikdy neslyšela

• Nahlásit
  • Citovat
1298
4.4.20 22:38

Tak hlavně, jestli se to líbí dceři, když je to její dárek, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8028
4.4.20 22:41
@Anonymní píše:
No nelíbí. To je pravda. Ale dceři se to líbit možná bude. Ty bys to mamce na rovinu řekla, že se ti to nelíbí? Moje máma je hodně cíťa…

Jo, já s mojí mamkou mluvím na rovinu, stejně jako ona se mnou. Taky mě to někdy mrzí, když má na něco jiný názor, ale o tom to je. Jinak, já bych taky byla z tabule nadšená, my bohužel nic na magnetky nemáme, či lednici máme vestavěnou a malý si magnetky skládá na takovou malou desku :,( když jí koupíš ty super pastelky od Stabilo, může na to u malovat a smyješ to vodou. Já jsem se s dětmi naučila jedno. Udělala jsem jim krásný pokojíček, jak z časopisu. A víš co? Neustále je plný papírových krabic od všeho možného a vyzdoben tím nejhorším, co syn doma najde. :lol: jsou mu dva a půl

Příspěvek upraven 04.04.20 v 22:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1579
4.4.20 22:41

Já bych taky prosila info, co to je za magnetky :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24834
4.4.20 22:44

Hele, já bych byla docela ráda, kdyby se máma zastavila a dala dárek vnoučeti. Jakýkoliv. Ale už NIKDY nepřijde. Magnety koupíš všude, existují třeba se dřevem (Detoa) v takové sestavě. Syn má s krtkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14602
4.4.20 22:46
@Anonymní píše:
Možná že časem tomu dcera přijde na chuť. Když jsme to tam měli provizorně, nijak ji to nenadchlo. Ale děkuji za tip. Co to jsou za magnetky, ze kterých mohu tvořit obrázky? O tom jsem nikdy neslyšela

Něco takovýho.
https://www.priceorcan.cz/…icka-tabulka
Koukni se na internet, kolik božích magnetek se dá koupit. Zvířátka, čísla, písmenka, zelenina a ovoce, barvy… A ty děti to baví, magnetky je fascinujou, jednoduše se na nich učí, vyhraje si s tím i pětiletá holčička. Bodejť by ji to nadchlo, když k tomu nemáte magnety. Ale zaručuju ti, že si s tím vyhrajete obě a jestli preferuješ hračky, co jsou i edukativní, tak tohle je pecka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
4.4.20 22:46

Rozhodně se dají dneska koupit lehké bílé magnetické tabule, na které se dá i kreslit a vypadají dobře. Kus plechu bych dětem do pokoje taky nepověsila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14101
4.4.20 23:01

:roll: tak moje dcera si hraje s magnetkama na ledničce v kuchyni, a nepotřebuje k tomu jakýsi plech na zdi :zed:
moje mamka naštěstí dává normální dárky, dort, kočárek, stavebnici, koloběžku a vše se mnou konzultuje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama